Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Demson

Problem z WiFi w laptopie Samsung NP700Z5A-S03

Polecane posty

Posiadam laptop Samsung Series 7 (NP700Z5A-S03). Od jakiegoś czasu, konkretnie od wakacji, zauważam dramatyczny zasięg WiFi komputera. Posiadam router w salonie, gdzie mam maksymalny zasięg, ale jeśli chcę pójść z laptopem do innego pokoju, wówczas dramatyczne spada zasięg WiFi - do jednej, dwóch kresek, przez co czasem nawet niemożliwe jest obejrzenie krótkiego, trzyminutowego filmiku na YouTube (no chyba, że w jakości 144p, bo każda inna przekracza możliwości).

Zastanawiam się czy może pomóc w jakiś sposób zaktualizowanie Wirelessa? Tylko tu jest problem, bo na oficjalnej stronie Samsunga jest sterownik (http://www.samsung.com/pl/support/model/NP700Z5A-S03PL-downloads?isManualDownload=true), który posiadam, datowany na rok 2011, więc pewnie nic nowszego się nie pojawiło pod mój system (Windows 7, 64 bity).

Przyznaję, że nie mam pojęcia co jest tego przyczyną. Czy to coś z komputerem? Czy może wina stoi po stronie samego internetu, który co prawda niedługo zmieniam (obecne posiadam Neostradę/Orange), ale mimo wszystko chciałbym móc korzystać z internetu również w innych pomieszczeniach, bez tak drastycznej utraty jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściągnij programik inSSIDer i wrzuć screenshot z zakładki 2.4GHz (ewentualnie 5Ghz)jak jesteś w salonie i drugi w innym pokoju.

PS. Rozbierałeś może laptopa ?, czasami zdarza się wypiąć antenę co również może mieć wpływ - raz miałem przypadek że jedno złącze było pęknięte, wystarczyło lekko je dogiąć i wszystko wróciło do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...