Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MichalKox

Mój laptop od pewnego czasu ...

Polecane posty

Witam.

Mój laptop od pewnego czasu,dokładniej od trzech dni w godzinach wieczornych (z tego co zaobserwowałem zaczyna się to po 20) po prostu zaczyna się strasznie ciąć.Gdy coś robie,kursor myszki zacina się na kilka sekund i dopiero potem przemieszcza się w miejsce gdzie pojechałem myszkom.Pisząc coś w przeglądarce (google chrome) także,literki się opóźniają o kilka sekund.

Gdzieś przeczytałem,że może być to wina ładowarki (tak wyświetla mi się komunikat o wymianie baterii) ponieważ energia źle dochodzi.Ale wolę się tu upewnić żeby na darmo nie wydać ponad 100złotych.

System windows 7 32bit.Co do wszystkich sterowników kart itd jest wszystko dobrze i jestem pewien tego w stu procentach,ponieważ laptop był około miesiąc temu formatowany,system został zaktywowany już.Wirusów nie mam żadnych ponieważ co dziennie skanuje laptopa w poszukiwaniu wirusów,i jeśli takowy się pojawia,po kilku minutach go już nie ma ;)

Miejsca na dysku mam wolne 75GB z 122GB na C i na D 70GB z 150GB.

Bardzo proszę o pomoc,ponieważ to głównie w godzinach wieczornych korzystam ze sprzętu i jest to bardzo uciążliwe.

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik, jak widać, temperatura jeszcze taka straszna nie jest.

W każdym razie tak czy owak z tymi badami wypadałoby coś zrobić. Sprawdziłbym najpierw wszystkie temperatury, bo być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest jednak przegrzewanie któregoś z podzespołów (odpal program HWMonitor razem z jakąś grą, pograj kilkanaście minut i wrzuć screena).

Update: co do pozbycia się tych sektorów, trzeba by dysk zremapować i wyzerować - klik, więc wszystkie dane byś stracił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego że bateria wysiada i laptop na niej będzie krótko (bardzo) pracował nie ma się czym martwić za bardzo. Na win 7 czasami ten błąd wyskakuje a bateria trzyma normalnie, może to być jakiś błąd w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd już jest ponad 4 miesiące więc do końca nie jestem pewien czy to jest błąd systemu,tymbardziej,że doczytałem,że dany sprzęt może się sam wyłączyć czasem jeśli energia z ładowarki źle dochodzi (jest zepsuta) a ja niestety te sytuacje już miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...