Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mahovy

Rozwiązany: Pendrive - niecodzienne zastosowanie

Polecane posty

Hej, kupiłem sobie wczoraj na wyprzedaży małego (512MB) pendrive i szukam ciekawego pomysłu na jego wykorzystanie. Do normalnego przenoszenia danych mam inne, ale też nie kupowałem go do tych celów. Myślałem nad np jakimś oprogramowaniem, które zamieni go w 'mobilne' biuro, ale zastanawiam się też, czy nie wrzucić na niego jakiegoś linucha, zawsze sie może przydać w terenie.

No i na tym polega właśnie mój problem - ciekawostka. Może ktoś ma ciekawy pomysł na wykorzystanie takiego pendriva ? Może ktoś już coś takiego robił i zechciałby podzielić się sugestiami...? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie piszesz o pendrive, tylko o czymś innym. Nie wyobrażam sobie jak można nośnik danych zamienić na mobilne biuro -.- a płyty DVD nie zamieniasz na kino domowe? dobrze płacę...

najlepiej rzuć linkiem do urządzenia, o którym piszesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opere, komunikatory.

Kumpel zrobil sobie nawet autoodtwarzajace sie menu, ktorym odpalal sobie programy z pena, bez grzebania.

Jezeli tylko poruszasz sie w obrebie kompow z dostepem do netu, to zamiast office'a mozna wykorzystac google. Np, skonfigurowac sobie strone domowa na gmail'a, od razu po uruchomieniu masz dostep do poczty, a od dokumentow dzieli Cie jedno klikniecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie piszesz o pendrive, tylko o czymś innym. Nie wyobrażam sobie jak można nośnik danych zamienić na mobilne biuro -.- a płyty DVD nie zamieniasz na kino domowe? dobrze płacę...

najlepiej rzuć linkiem do urządzenia, o którym piszesz

Instalujesz pakiet biurowy.

Podłączasz do kompa. Wchodzisz na pendrive masz wszystkie programiki możesz robić co chcesz (biuro), ale stwierdzasz, że komputer jest styrany więc wyjmujesz pendrive'a i idziesz do lepszego kompa (mobilne).

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalował ktoś takie gotowe pakiety właśnie na pendriva ? Bo ja sam mam jednego z technologią U3 i faktycznie na w miare to całkiem fajna sprawa - tak jak wcześniej wspominaliście - można wrzucić sobie własną spersonalizowaną przeglądarke, klienta poczty, mini-vaulta ("bunkier" na prywatne pliki) i inne ciekawostki.

Problem w tym, że np u mnie w szkole na typowym komputerze (Celeron ~2,0GHz, 256MB RAM, Win XP) taki U3 strasznie muli i zastanawiałem się nad odpowiednikiem. Hm ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić to: http://portableapps.com/

To jest taki program/menu na pena. Można wrzucić do niego każdy program który nie wymaga instalacji do uruchomienia.

Np. takiego WinRAR'a, można skopiować z dysku na pendrive i będzie działał wszędzie :)

Po za tym jest sporo programów do ściągnięcia, Firefox, Thunderbird, OpenOffice, komunikatory, odtwarzacze, itd.

Program ma autorun'a i po prawej stronie ekranu wyskakuje menu z listą aplikacji podobne do windowsowego Startu.

Do tego ma kilka użytecznych funkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...