Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gracjan38

Seagate Barracuda wpada w dziwny rezonans

Polecane posty

Witam

Około 2 mies. temu złożyłem swojego morderczego peceta. Wszystko było fajnie, aż zauważyłem, że całe biurko, na którym stoi pc telepie się, wibruje. Ma też skłonność do hałasowania podczas gry, mimo, że chłodzenia są raczej ciche, a obudowa wyciszana. Mam powody by sądzić, że to Seagate Barracuda robi takie rzeczy. Sporo o nich słyszałem.

Co zatem mogę zrobić?

Wolałbym nie oddawać dysku do reklamacji, bo mam na nim wszystkie gry, w większości cyfrówki, ściągane dniami i nocami.

Obudowa SPC Pilum 400 (wyciszana)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odzew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dysk jest przyczyną, to na początek sprawdź, czy wszystko jest poprawnie zamontowane. Czasem jakaś niedokręcona śrubka lub lekko przekrzywiony dysk mogą wyprawiać dziwne rzeczy.

Na upartego można też się pobawić matami wygłuszającymi (to również powinno pomóc), ale być może samo poprawienie montażu rozwiąże problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dysk jest przyczyną, to na początek sprawdź, czy wszystko jest poprawnie zamontowane. Czasem jakaś niedokręcona śrubka lub lekko przekrzywiony dysk mogą wyprawiać dziwne rzeczy.

Na upartego można też się pobawić matami wygłuszającymi (to również powinno pomóc), ale być może samo poprawienie montażu rozwiąże problem.

No właśnie problem polega na tym, że dysk fantastycznie słyszę pomimo mat bitumicznych, a montowany jest beznarzędziowo i nie ma raczej innej opcji.

To nie jest model dysku. Model sprawę w HD Tune.

ST500DM002 - 1BD142 (500GB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robić skan powierzchni (co moim zdaniem w tym przypadku jest zbędne), to lepiej jest to zrobić czymś, co sprawdza również czasy odczytów z poszczególnych sektorów. Najlepszy byłby tu MHDD, ale HDDScan również się nada. Jeśli chodzi o HD Tune, to bardziej interesujący może być benchmark.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale z Twojego posta to nie wynika. Scan to skan powierzchni i to jest jednoznaczne. Test jak na moje to jest S.M.A.R.T. self-test. Na pewno nie skojarzyłbym tego z benchmarkiem. Benchmark to benchmark, a nie jakiś test.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...