Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

plecakk

mikrofon

Polecane posty

Witam mam problem. Wbijam wczoraj na kompa i chciałem pogadać z kumplem przez skype ale on mówił, że mnie nie słychać. Poprawiłem wtyczkę, podpinałem z tyłu i z przodu, zmieniłem na inny mikrofon ale dalej mnie nie słychać. To samo w rejestratorze dźwięku też mnie nie słychać. A jeszcze przedwczoraj mikrofon działał. Próbowałem dziś nawet reinstallować sterowniki do karty dźwiękowej i dalej nic. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trzeba by zerknąć do ustawień Audio. Jaką masz wersję systemu? Jaka karta dźwiękowa? Jeśli mikrofon jest sprawny a nic nie słyszysz a sterowniki też instalowałeś to może masz pomieszane ustawienia systemowe. Jeśli masz Windowsa Xp, kliknij prawym myszy na ikonie głośnika w zasobniku, wybierz Otwórz regulację głośności. Teraz sprawdź czy w tabeli masz "Opcje mikrofonu". Jak tak odznacz opcję wycisz a jak nie to wybierz z menu Opcje -> Właściowości i zaznacz Głośnosć mikrofonu. Ustaw jak wyżej piszę. Sprawdź mikrofon w rejestratorze dźwięku. Jak to nic nie dało ro znowu prawy klik na głośniczku ale teraz weź Ustaw właściwości Audio. Przejdź na zakładkę Audio i pozmieniaj urządzenia domyślne. Wypróbuj każde ustawinie aż mik ci zadziała.

Powodzenia i napisz czy dałeś sobie radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta w połączeniu z Vistą daje w rezultacie niezłe kwiatki wink_prosty.gif Sam ją mam, proszę ustawić następująco:

Prawy klik na ikonie głośnika -> urządzenia do nagrywania. Ja mam włączony jedynie Miks stereo, a jako urządzenie domyślne (zaptaszkowane na zielono) ustawiony mam FrontMic, jeśli podłączasz mikrofon z tyłu, to pojawi ci się inna nazwa np. MicRear albo Microphone. Pozostałe urządzenia wyłącz (ma zostać tylko miks stereo oraz mikrofon którego używasz jako domyślny).

Teraz uruchom systemowego rejestratora dźwięku: Menu start->akcesoria->Rejestrator dźwięku. Nagraj swoją mogę, zapisz i sprawdź czy słychać ok. Jak nie, albo słabo, to ponownie wejdź do menu urządzenia do nagrywania, zaznacz mikrofon domyślny i wybierz Właściwości. Teraz zakładka Poziomy i zwiększ zakres suwakami, conajmniej do 50, zaś wzmocnienie daj na 10. Zapisz i sprawdź nagranie ponownie.

Opisz rezultaty, jak coś pomyślimy dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...