Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PEREJR0

PC nie "czyta" dysku przenosnego

Polecane posty

witam! moj problem polega na tym, ze podlaczylem dysk przenosny do portu USB dekodera telewizji w celu wyswietlenia z niego meczu na telewizorze. Telewizor "zobaczyl" go i mozna bylo podjac dwie akcje: przegladac pliki (tego nie udalo sie zrobic, gdyz po wcisnieciu odpowiedniego przycisku wyskakiwal komunikat, ze jednak tego dysku nie ma podlaczonego), lub formatowanie urzadzenia... i to tez potem wcisnalem, ale zanim ukonczyl to formatowanie, odlaczylem go.

Teraz nie czyta mi go komputer, instalacja sterownikow sie nie powiodla, a gdy chcialem mu nadac oznaczenie w panelu sterowania, to sie nie dalo.

Czy da sie odzyskac pliki, ktore byly na dysku ? Jak sprawic, azeby moc znowu wyswietlac jego zawartosc, dodawac, usuwac pliki na kompie ?

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie dysku w czasie formatowania zwykle nie wróży niczego dobrego. Podepnij dysk pod komputer ale nie np. przez Hub albo Front panel a z tyłu stacji. Sprawdź jego zachowanie. Jeśli jest wykrywany przez system to poczekaj aż się zainstaluje i spróbuj przekopiować dane. Jak się nie uda musisz poszukać jakiegoś darmowego sofru do odzysku danych, np. Drive Rescue. A może masz jakiś program dodany do dysku na Cd? Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic do dysku nie zostalo dolaczone, podpinalem do roznych portow jednostki, przy kazdej to samo: dysk nie figuruje po podlaczeniu w "moim komputerze". W menedzerze urzadzen jest, ale nie da mu sie przypisac literki partycji. Sterowniki nie chca sie zainstalowac. Podejrzewam, ze system plikow zostal zmieniony ... nie wiem jak zrobic, zeby znow komp "czytal" moj dysk i pozwolil mi na przegladanie jego zawartosci i dodawanie nowych plikow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie dysku w czasie formatowania zwykle nie wróży niczego dobrego.

Czemuż to? Zwykłe formatowanie to sprawdzenie powierzchni dysku + nadpisanie nowych tablicy partycji. W sumie to ryzyko, że coś się stanie jest takie samo, jak wtedy gdy po prostu rozłączymy dysk podczas pracy.

Podepnij dysk pod komputer ale nie np. przez Hub albo Front panel a z tyłu stacji. Sprawdź jego zachowanie. Jeśli jest wykrywany przez system to poczekaj aż się zainstaluje i spróbuj przekopiować dane. Jak się nie uda musisz poszukać jakiegoś darmowego sofru do odzysku danych, np. Drive Rescue. A może masz jakiś program dodany do dysku na Cd? Powodzenia

Ok, ale ja bym jednak użył TestDiska i spróbował odzyskać starą partycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemuż to? Zwykłe formatowanie to sprawdzenie powierzchni dysku + nadpisanie nowych tablicy partycji. W sumie to ryzyko, że coś się stanie jest takie samo, jak wtedy gdy po prostu rozłączymy dysk podczas pracy.

Widomo wszystko zależy od rodzaju dysku i po prostu od szczęścia, tak samo jak usuwaniem np. Pend Drive-a bez klikania na bezpiecznie usuwanie sprzętu. Ja wyjmuję i wkładam pamięci masowe bez ostrzeżenia i nigdy nie miałem nawet błędów na dysku a moi znajomi czasem bardzo szybko muszą penki formatować albo kopiować na nowo dane. Taka jest prawda że nigdy nie wiemy jak zachowa się dane urządzenie do tego co zrobimy, więc lepiej zawsze robić wszystko zgodnie z zaleceniem producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder to cyfra +

testdiskiem nie umiem sie poslugiwac, wyglada on jak wiersz polecenia, a nie znam komend..

a w jaki sposob mozna zmienic system plikow dysku na ten standardowy (chyba NTFS) ?

Olej temat. Dekoder C+ (pewnie Sagemcom) wymaga formatu na danym dekoderze. W trakcie tego zabiegu szyfruje dysk kluczem zgodnym tylko z tym dekoderem. Po podpięciu do komputera nie masz prawa odczytać tego dysku. Po prostu nie ma takiej opcji. Temat zbadałem już 2 lata temu i te wyniki mnie zasmuciły. Też liczyłem na łatwe przerzucanie filmów z dekodera na kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...