Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darosss1997

Laptop toshiba i jego akumulator

Polecane posty

Witam.

Mam pytanie chodzi o to że posiadam laptopa Toshiba satellite l300 1a6 i jest problem z baterią, wgl nie dziala laptop ją wykrywa ale pisze "Rozważ wymianę baterii" a że jestem ciekawski to chcialem zobaczyc co w niej siedzi i ewentualnie wymienić ogniwa na nowe, a tu wielkie zaskoczenie ;o Bateria jest naładowana (jak podepne miernik bezpośrednio do ogniw to jest 15 v) a w laptopie dalej 0% baterii. Wydaje mi sie że ogniwa są dobre tylko wina leży po stronie elektroniki baterii (gdzieś widziałem że producenci specjalnie tak robią że bateria niby pada po to aby ludzie kupywali nowe) w związku z tym czy można jakoś np przeprogramować lub wyczyścić pamięć tej elektroniki ? Model baterii to PA3534U-1BRS Dc 10.8 V 44Wh.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej skończyła się liczba fabrycznie ustalonych cykli ładowania. Nawet jeżeli ogniwa są sprawne, bateria nie będzie się ładować, a komputer pokaże komunikat "rozważ wymianę baterii". Można jeszcze spróbować ją zresetować w ten sposób jak podano poniżej:

http://swiatbaterii.pl/pl/blog/jak-dobrac-baterie/10-jak-przywrocic-zywotnosc-akumulatora.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...