Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Missix

Problem z fps'ami

Polecane posty

Witam, od ostatnich 2 tygodni mam problem z fpsami. Gdy odpalam gre ktora wczesniej chodzila mi na 80-60fps to odrazu na menu glownym mam 7-12fps. Resetujac komputer po kilkadziesiat razy czasem udaje sie dojsc do poprzedniego dzialajacego stanu, lecz to jest irytujace oraz nie zawsze dziala. Szukalem juz tematu o takim problemie lecz nie znalazlem lub nie bylo to rozwiazaniem mojego problemu. Komputer jest dosc nowy, ma okolo 2 miesiace firmy lenovo. Mam nadziej ze z wasza pomoca uda mi sie rozwiazac ten problem.

Gry z spadkami fpsow:

-World of Warcraft:MoP

-Battlefield 3

-Left 4 Dead

Gdy dzialajace zawsze na 60fps:

-League of Legens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dokładny model komputera ? W laptopach czasami są dwie karty graficzne jedna do oszczędzania energii (zintegrowana) a druga do gier itp. Może coś się przestawiło i uruchamia na tej zintegrowanej grafice. Sprawdź jeszcze temperaturę w stresie (włącz HWMonitor i grę jakąś w której spadł fps i jeszcze raz zrob screena). Co do systemu to moim zdaniem windows 8 to największy badziew, no może poza windows Vista :D. Jeżeli masz możliwość to zainstaluj windows 7 (sam tak mialem z windows 8 ze gry się cieły na niskich detalach a jak zainstalowałem windows 7 to chodzą na max detalach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś zbyt dużo sczegołów, podaj dokładny model swojego "komputera" lub jego specyfikacje. Sprawdz temperatury i procesy zaraz po uruchomieniu gry być może któryś z komponentów komputera zaczął się przegrzewać lub w tle zaczyna chodzić jakiś niemiłosiernie pożerający zasoby proces.

Co do systemu - nie grałes przypadkiem w podane gry wczesniej na innym systemie ? Windows 8 nadal ma drobne problemy jeśli chodzi o obsługę niektórych gier, jeśli masz możliwość zainstaluj drugi system chociażby Win7 by wyeliminowac w ostateczności możliwość że to system jest winowajcą.

@Edit

Widzę u Ciebie w procesach Catalysta - oprogramowanie od karty graficznej z serii RADEON czy przypadkiem nie instalowałeś ostatnio nowych sterowników lub nie pobierałeś aktualizacji ?

Mogło stac się tak że pozmieniały ci się nieco ustawienia graficzne.. Sprawdz czy przypadkiem nie masz ustawionych opcji w nim na wartości "Jakość" jesli są ustawione na jakość zmień na "Wydajność" i sprawdz czy sytuacja uległa zmianie. Najlepiej byłoby żebyś dał nam zdjęcie z tych ustawień i podał przy tym specyfikacje komputera, pomożemy ci wtedy mniej więcej ustawić wszystkie opcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop Lenovo G500, teraz widze ze posiada 2 karty graficzne, zrobilem logi progralem GPU-Z ktore zamieszcze ponizej.

W te gry gralem na tym windowsie juz wczesniej i dzialalo idealnie, zmiana windowsa na innego niestety nie jest mozliwa.

Sterownik Catalyst zainstalowalem juz po wystapoieniu problemu z nadzieja ze pomoze, a w procesach dalej nie znalazlem nic niepokojacego.

Dodaje rowniez kolejny screen z HWMonitor

http://pl.tinypic.com/r/2ighlrt/5

A tutaj z GPU-Z z obydwu kart:

http://pl.tinypic.com/r/2mfdo94/5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby to były temperatury w spoczynku, to ten screen mało warty. Najlepiej zrób test procesora w programie OCCT (dwadzieścia minut powinno wystarczyć). Nie zaszkodzi też jak zrobisz test karty, choć jeśli chodzi o "grzanie" - lepszy będzie FurMark.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...