Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mankior

Jaki antywirus

Polecane posty

Witam, z góry przepraszam jeżeli ten temat założyłem w złym dziale, ale jestem pierwszy raz tutaj.

Dzisiaj zainstalowałem Avasta bo bardzo długo komp nie miał żadnego zabezpieczenia, lepiej późno niż wcale. Pierwsze szybkie skanowanie wykryło tylko 3 wiry z czego sam się bardzo zdziwiłem, jeden z wirusów był to malware coś tam, wpisałem w wyszukiwarce żeby się czegoś dowiedzieć i znalazłem temat o tym że avast to najgorsze [beeep] jakie jest i żeby najlepiej zrobić na niego kupę, a potem go usunąć z kompa. Potem przeskanowałem kompa programem malwarabytes' anti-malware i wykryło ponad 80 zainfekowań tym [beeep], do razu usunąłem chociaż nie wiem czy dobrze zrobiłem. Chcę się teraz pozbyć tego avasta tylko nie wiem co darmowego wybrać bo jest wiele tych anty wirów, chodzi mi najbardziej o to żeby nie obciążyć kompa a ochrona była dobra. poradzicie coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast nie jest złym antywirusem. Ciężko jednoznacznie wskazać który antywirus jest najlepszy. Z darmowych zastanowiłbym się nad trzema - Avast, Avira i AVG. Nie będę tłumaczył dlaczego - są poprostu dobre (i do tego nie mulą strasznie komputera). A co do tych wykrytych zagrożeń z Avasta i MBAM, to najlepiej żebyś wrzucił log z wynikami skanowania na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Internetowy ciekawy zabieg marketingowy. spam.gif Jednak wracając do tematu. Przygody z Avastem i darmowymi antywirusami skłoniły mnie finalnie do zakupu płatnego softu. Odżałowałem kasę (150 zyla), ale mam problem z głowy. Pakiety są mega wygodne. Miałem do wyboru pakiety najwyżej oceniane przez AV Test (wystarczy trochę poczytaćnauka.gif )- Kasper, ESET, Bitdefender czy Norton. Osobiście wybrałem F-Secureczytaj.gif . Mój komputer w ogóle nie jest obciążony. Także cenowo wypadł najlepiejbrawa.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to GData spisuje się całkiem nieźle jeśli chodzi o skuteczność ochrony jak i wydajność. Sprawdziłem właśnie dla pewności wymagania systemowe i nie są jakieś wygórowane. Windows Vista/7/8 (32/64-bit), 1 GB RAM ? Windows XP SP2 (32-bit), 512 MB RAM. Jest też funkcja "AutostartManager przyśpiesza uruchamianie systemu, pozwalając na opóźnienie uruchamiania wybranych aplikacji ? startuj jak pierwszego dnia!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...