Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orzech767

Rozwiązany: Internet z kabla antenowego

Polecane posty

Chciałbym podłączyć internet do routera przez zwykły kabel antenowy (jak do telewizora), a z routera do PC przez normalny internetowy kabel ze złączem rj-45, plus do tego internet bezprzewodowy do telewizora. I z tym wiąże się moje pytanie - czy takie kable antenowe (to będzie internet koło 40-50 mb/s) mają jakieś gorsze możliwości? Czy normalnie te 40-50 mb/s będą zachowane bez żadnych strat w szybkości neta? I jeszcze jedno pytanie co do rozdzielania szybkości między przewodowym internetem do PC, a tym bezprzewodowym do TV. Gdybym miał te 40 mb/s, to router automatycznie rozdzieli szybkość po połowie? Czy da się to gdzieś skonfigurować, że np. do TV idzie 5 mb/s, a do PC-ta reszta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem jeszcze za czasów Aster taki właśnie net po kablu antenowym, czyli zwykły koncentryk, skrętka. Z tego co wiem to po takim kablu przy oporze ~75 omów leci jakieś 300mb/s to nie powinieneś się martwić. U mnie to wyglądało tak, kabel-> modem od dostawcy -> router który rozdzielał wedle potrzeb. Czy 100% jak drugie urządzenie nie używa. Jak obydwa używają to jakoś to sobie rozdzielał. Wszystko zależy zapewne od samego routera, jego modelu. Możliwe, że gdzieś to też ustawia, ale szczerze to nie napotkałem opcji ustawiania konkretnych prędkości dla urządzeń, tylko priorytety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...