Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orino

Acer V3-571g problem z systemem.

Polecane posty

WItam wszystkich!

Pisze do was poniewaz szukam pomocy ! Moj problem dotyczy wyzej wspomnianego laptopa. Mniej wiecj tydzien temu zaczal sie dziwnie zachowywac. Jestem jego wlascicielem juz ponad rok ale nie spotkalem sie z takim zachowanie. Wracjac do problemu. System z pozosru wygladal normalnie, po uruchomieniu wszystko smigalo, jednak po jakis 10 min wydajnosc spadala o polowe, byl problem z podstawowymi czynnosciami, nawet z otowrzeniem mojego komputera, ktore zajmowalo ok 20-30 sek. na poczatku myslalem ze to wina braku wetylacji w laptopie, wiec rozkrecilem go, okazalo sie ze w srodku jest czysciutko, no to zaczalem szukac innej przyczyny. Padlo na sytem, wiec przywrocilem go poprzez recovery do stanu poczatkowego, jednak takiego efektu sie nei spodziewalem jest gorzej niz bylo, bo teraz system dziala pare minut i sie autimatycznie hibernuje, czasami juz hibernuje sie przy ekranie logowania. I tu jest moje pytanie ? Czy ktos juz sie z takim czyms spotkal ? Bo ja nie mam zielonego pojecia, co robic. Dodatkowo moge powiedziec ze przed "powrotem do ustawien fabrycznych" temperatura procka podczas przegladania internetu czy nawet pisania w wordzie, siegala ok 35-45 stopni to teraz na start ma ok 40 stopni, natomiast osoaga ok 55 stopni. Wydaje mi sie ze to tez moze byc pewnego rodzaju przyczyna hibernacji, jednak bios nie pozwala mi na sprawdzenie ustawien wetylatorow. Czekam na jakies porady ! Dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź, czy masz ustawiony profil zasilania na wysoką wydajność (mogło się coś przestawić).

2. Daj screena z programu HWMonitor z temperaturami pod obciążeniem.

3. Podaj S.M.A.R.T. dysku. Skorzystaj z programu HD Tune (zakładka Health), gdyż chciałbym, abyś również w tym programie wykonał benchmark (wyłącz wszystko co nie jest niezbędne i nic nie rób w tym czasie na kompie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...