Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kakashii

Rozwiązany: Głośniki - Microlab SOLO6C czy Modecom MC-SHF80U?

Polecane posty

Witam

Oto 3 pary głośników 2.0:

-Modecom MC-SHF80U (najniższa obecnie cena 380 zł)

-Microlab SOLO6C nowa wersja (-,,- 430 zł)

-Modecom MC-SHF120U (-,,- 500 zł)

Po zapoznaniu się z tym tematem

http://forum.cdactio...= głośniki&st=0

zamierzałem kupic te najdroższe - MC 120.

Jednak po zerknięciu na cenę w/w Microlabów i głównie za sprawą tego artykułu - porównania 3 podobnych modeli Modecoma

http://zakupek.pl/te...u-mc-shf120u/5/ -

zrezygnowałem z nich i przyjrzałem się tym Solo6c i MC 80-kom.

Z czytania o w/w modelach wypiszę kilka wniosków:

-na podstawie powyższego porównania: Modecomy 80 i 120 znacznie bardziej różnią się cenowo niż brzmieniowo - innymi słowy 80-ki mają dużo lepszy stosunek cena/jakość

-wg powyższego porównania i komentarzy w sieci: obydwu Modecomom nierzadko przytrafia się wadliwość - buczenie transformatora

-wg powyższego porównania: wszystkie 3 porównywane Modecomy mają średnią jakość wykonania

-na podstawie głównie powyższego tematu z forum cda: Solo6c i MC 120 są na podobnym poziomie (przy czym Microlaby są o 70 zł tańsze)

Obecnie jestem na 90% zdecydowany na zakup Solo6c, jednak piszę ten temat dla pewności. Dlatego chciałbym spytać was o zdanie. Czy SHF80U są na pewno gorsze od Solo6c? Czy SHF120U nie mają jednak zawyżonej ceny? (muzyki słucham wszelakiej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Buczenie transformatora" polega bardziej na lekkim szumie kiedy kolumny są włączone, nic poza tym. Co do recenzji na Zakupek.pl, choć wygląda na ostrą rozmawiałem z jej autorem i sam stwierdził że spodobały mu się bardziej niż takie Edifiery R2600. Ja mam Koda EXA900T które są rebrandem Sven Royal 2. Modecomy SHF120U i 80'tki to podobne konstrukcje. Nie wiem do końca co tam namieszał Modecom(m.in. bass reflex z przodu) ale jeżeli gra to podobnie jak Sven Royal to jak najbardziej warto. Ciężko w sumie znaleźć osobę która słuchała obydwu zestawów. Kiedyś rozmawiałem z taką osobą bodajże z forum PCLab i postawiła na Modecomy. Co ważne Modecomy zagrają nawet z biurka, trochę jak monitory studyjne, Solo6C żeby zabrzmieć dobrze potrzebują więcej przestrzeni. Więc jak chcesz coś na biurko to raczej Modecomy. Ciężko powiedzieć co lepsze, ja ostatnio stałem przed takim wyborem to wybrałem Sven Royal 2, a długo się zastanawiałem jeszcze nad Solo6C czy Ediferami, jednak dobra gra z biurka i bardzo dobre recenzje głównie na rosyjskich forach przekonały mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Chodzi mi tu głównie o granie z bliska, na małym biurku, kolumna przy kolumnie, może uciekać bas, być mała scena. Nie mówię że Solo6c w 3 x 3 m nie zagra, o ile będzie dobrze rozstawione to nie powinno być problemu. A takie Modecomy bezproblemowo zagrają z biurka jak na swoje rozmiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soory, ale jeżeli słyszę którąś z kolei opinie że Solo nie grają tak jak powinny w porównaniu z większą przestrzenią to coś jest nie tak. I to nie jest szukanie dziury w całym bo jak ktoś ma zamiar ich używać przy komputerze to może mieć problem z dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ty wszystkiego próbujesz, wszystko miałeś jak zwykle i wszystko porównywałeś, a kiedy inni mają inaczej niż ty to musi być kłamstwo smile_prosty.gif

//Edit: Przy okazji, na wielu forach wspomniałem o tym w przypadku Solo6C i NIKT mi nie powiedział że to jest kłamstwo czy przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj.. czemu ja mam milczeć? To ty uważasz że problemu nie ma bo go nie uświadczyłeś, i to raczej ty nie ja usiłujesz udowodnić że to nie prawda bo ty Solo6C słuchałeś. Takie podejście jest strasznie błędne. Jak firma wyda wadliwy produkt, a ty trafisz na sprawny to też stwierdzisz że problemu nie ma? Aha i skoro nikt się z moim zdaniem nie sprzeciwiał(prócz ciebie) to nic nie oznacza? Bo raczej inni jak czasem powiem coś źle to mnie poprawiają, a tu nigdy nie słyszałem zgoła innej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nikogo nie zjadłem. Wyraziłem swoją opinię a ty wjechałeś

"Oj z tym to się w ogóle zgodzić nie mogę. Słuchałem ich w malutkich pomieszczeniach (ok. 3x3m) i grały naprawdę rewelacyjnie. Więc to stwierdzenie można sobie w uty wsadzić dopóki samemu się nie sprawdzi."

Bo sam słuchałeś i wiesz najlepiej, nie przyjmujesz do wiadomości innej sytuacji i nie pozwalasz mi nic dodać strasząc mnie raportowaniem. I kto tu kogo zjada? Wyraziłem swoją opinię tak samo jak ty ale usilnie dążysz do tego żeby to twoja opinia wygrała, bo tobie solo6c grały nieziemsko i w ogóle najlepsze kolumny, jak mogą grać źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ty chyba masz coś z głową. Ja napisałem swoją opinie a ty jak zwykle że ty je słuchałeś i skoro wszystko było ok to nikt inny problemów nie może mieć, stwierdziłeś że moja opinia jest nic nie warta bo ja ich nie słyszałem, i że mam skończyć temat. To ty jesteś tu prowokatorem bo wystarczyło napisać że ty tego problemu nie uświadczyłeś, ale nie, lepiej było napisać że ty słuchałeś, wcale takiego problemu nie ma a skoro ja solo6c nie słuchałem to po co się wypowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze dotychczasowe odpowiedzi.

Chyba trochę zbyt pochopnie podszedłem do tego pola wyboru z pierwszego posta, gdyż od tego czasu naczytałem się wielu różnych rzeczy, głównie na temat Solo6C, ale zmieniłem także nastawienie do Modecomów. Moje nastawienie do Modecomów 120U i 80U stało się bardziej sceptyczne. Ostatecznie zacząłem się na poważnie zastanawiać nad kupnem wciąż tych Microlabów oraz... MC-SHF56U (obecnie najniższa ich cena to 285 zł).

Powodem takiej rozbieżności, jak wybierania między Solo6C (430 zł) a MC-SHF56U (285 zł) jest:

  1. wyjątkowa przystępność właśnie MC 56-ek (co bardzo cenię - neutralność/wyrównanie dźwięku - w przeciwieństwie do innych Modecomów, opłacalność, zdecydowanie najniższa cena, najmniejsze wymiary) (głównie patrząc na porównanie Modecomów z linku podanego w pierwszym poście)
  2. obawy związane z Microlabami solo6c:

  • raczej mało znacząca: "ze względu na rozmiary, są problematyczne w poprawnym ustawieniu" (http://www.in4.pl/re...ctr_str_numer=4); (Jeśli chodzi o moje biurko - jest dosyć małe i ma kiepski układ, ale sądzę, że solo6c da radę na nim trzymać; ma szerokość 100 cm i szafkę po prawej stronie),
  • niedogodność, która w nowszej wersji głośników raczej wciąż występuje - reset ustawień po każdym wyłączeniu,
  • oraz obawa, odnośnie której proszę o Wasz komentarz, mianowicie - dosyć słynne wspominanie w komentarzach o sporym poborze mocy, który w tych Microlabach w stanie spoczynku wg niektórych wynosi 12W, a wg innych 20W, a nawet 30W - czy jest ten pobór zdecydowanie większy od modeli Modecoma (których poboru w sieci nie znalazłem)? (tak btw. - moje obecne głośniki, małe Geniusy za ~25 zł, w stanie spoczynku ciągną 3,5W).

EDIT dotyczący pierwszej obawy związanej z Solo6C - trochę źle zrozumiałem ten zacytowany fragment - po przeczytaniu wcześniejszej strony tej recenzji zrozumiałem, że jednak chodzi o tą odległość od słuchacza. Zarówno w tej recenzji, jak i w mnóstwach komentarzy w sieci, często opartych na własnych doświadczeniach, piszą właśnie to, o czym wspomniał wyżej NoName. Głośniki te mogą brzmieć dobrze z typowej odległości (do 1m) i w przeciętnym rozstawieniu, ale ponoć o niebo lepiej jest na większej przestrzeni (odległość zdecydowanie ponad 2m); innymi słowy u wielu posiadaczy na pewno tracą - i u mnie również by traciły - większość swojego potencjału. Gdyby nie ten fakt, mający wiarygodne i częste potwierdzenia, głośniki byłyby idealne.

W związku z tym sądzę, że lepiej zrezygnuję z tego bardzo kuszącego i już niemal przeze mnie kupionego produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...