Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EpiccGuyy

Jak ustawić drugą kartę graficzną w laptopie?

Polecane posty

Witam!

W moim laptopie znajdują się dwie karty graficzne (Intel HD Graphics 4600 & nVidia GeForce 750M). Wydaje mi się, że Intel HD Graphics 4600 jest używany jako domyślna karta graficzna ponieważ potrafią się zacinać gry nawet takie jak Mount & Blade (chociaż BF3 chodzi płynnie na wysoko-ultra ustawieniach, ale wtedy chyba się ustawia 750M nVidia bo jest też ten Optimus). Tak samo gdy odpalałem po raz pierwszy Launcher Skyrima to jako domyślnie ustawiona była karta Intel HD Graphics 4600 i musiałem zmieniać na 750M. Czy jest możliwość całkowitego przełączenia karty graficznej z Intela na nVidia'e? Proszę o pomoc! smile_prosty2.gif

EDIT: Nawet sprawdziłem w info, jako domyślna jest ustawiona ta Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomoże nam ktoś? confused_prosty.gif

Niestety Mazowsze :)

Sorry nie mogłem się powstrzymać :) Musicie wejść do biosu i będziecie mieli gdzieś w ustawieniach domyślną kartę graficzną(prawdopodobnie opcja będzie się nazywać Primary Graphics Adapter). Podajcie model laptopa to postaram się Was nakierować w którym jest to miejscu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chmiel, z tej strony Kieł(ce). biggrin_prosty.gif

U mnie to w tej chwili wygląda tak, że zaktualizowały mi się sterowniki do Intela i Bluetooth - no dobra wszystko fajnie, zrestartowałem laptopa tak jak pisało. Wchodzę do ekranu logowania (oczywiście mam Windows 8 ) i loguję się normalnie a tam wyskakuje tak zwany Blue Screen z wpisem że coś poszło nie tak i laptop zostanie zrestartowany, a pod spodem pisze przyczyna: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE czyli rzeczywiście coś ze sterownikami które się zaktualizowały. Wchodzę do BIOSU żeby włączyć jakieś przywracanie systemu albo coś w tym stylu ale jednak tam nic nie ma, wtedy znalazłem jeszcze jeden sposób SHIFT + restart systemu. Przeniosło mnie do menu gdzie mogę sobie wybrać co zrobić (Wyłącznie laptopa, przywrócenie danych, format itp) i już myślałem że się uda lecz za każdym razem gdy wciskam jakąś opcję to mam czarny ekran i i po chwili wyskakuje znowu ten blue screen i się restartuje po kilku sekundach... Masakra, może coś jednak w tym BIOSie da się zrobić? Cokolwiek. Proszę pomóż. confused_prosty.gif

Przypominam że to Windows 8.

EDIT: Model laptopa i całe info o nim - http://www.universal...el/universal-at

EDIT 2: Sorry za ortografię i wstawianie kropek & przecinków ale nie mieszkam w Polsce od dwóch lat i trochę się trudno robi, trzeba poćwiczyć znowu język polski. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeinstalować sterowniki, ale jak gdy nie mam dostępu do pulpitu? Tryb awaryjny w Windows 8 podobno włącza się wciskając i przytrzymując F8 od razu gdy się włącza system i trzeba już mieć wciśnięty ten klawisz przed pojawieniem się logo czyli w pierwszych sekundach, no niby to robiłem chyba dobrze ale nadal to samo - logując się i próbując wejść na pulpit nadal wyskakuje Blue Screen.

PROSZĘ pomóżcie bo już nie wiem co robić z tym lapkiem, nie mam pomysłów... confused_prosty.gif Może jeszcze macie jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz lapka i naciśnij Alt+F10. Opcja "refresh your pc" przywróci system do wartości domyślnych ale pozostawi pliki. Opcja "reset your pc" Wyczyści go do stanu fabrycznego.

Zresztą masz tu instrukcję http://global-download.acer.com/GDFiles/Document/User%20Manual/User%20Manual_Acer_1.0_A_A.pdf?acerid=635034293609406993&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20V3-772G&OS=ALL&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20

Interesują Cię informacje od 63 strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmiel - Wielkie dzięki mistrzu, wszystko działa. Szukałem rozwiązania 2 dni w całym necie i nie mogłem znaleźć coś co by mi mogło pomóc. :) Właśnie dane są przywracane do standardowych i powinno być ok.

Sprawa ze sterownikami załatwiona, a wiesz może co z tą kartą graficzną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...