Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fluffigtrov

Komputer zawiesza się przy grach STEAM

Polecane posty

Dzień dobry, cześć i czołem wszystkim forumowiczom. Otóż mam duży problem z moim kochanym komputerkiem, który resetuje się za każdym razem kiedy gram w jakąkolwiek grę działającą za pomocą platformy Steam lub w League of Legends, natomiast problem nie pojawia się, gdy gram w Battlefielda 3, Diablo 3, Starcrafta 2 i inne gry. Reset następuje po 3 sekundach kiedy jestem w grze, nie wyświetlając przy tym jakiegokolwiek błędu i nie mam zielonego pojęcia co z tym fantem zrobić ;( Specyfikacja zwierzątka domowego:

imgur.com/O0NdB24

Za wszelką pomoc serdeczne Odyn zapłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem jest wybiórczy i nie dotyczy wszystkich, "ciężkich" gier można z dość dużym prawdopodobieństwem wykluczyć problem sprzętowy. Samo powiązanie problemu ze STEAM również jest dość dziwne.

Ja bym spróbował usunąć STEAM. (możesz uprzednio zrobić kopie zainstalowanych gier - biblioteka --> "gra" --> Właściwości --> Pliki lokalne --> Utwórz kopię zapasową plików gry).

Następnie przeskanować komputer za pomocą kilku programów antywirusowych (np. Dr.Web CureIt!) oraz anty-malware (np. Malwarebytes Anti-Malware).

Następnie zainstalowałbym od nowa STEAM.

Kopię gier radzę zrobić Ci jedynie w przypadku gdy posiadasz słaby internet i chcesz za wszelką cenę, uniknąć ich ponownego ściągania. W przeciwnym wypadku wywal wszystko, ew. przeskanuj również pliki kopii zapasowej.

To by było na tyle, jak nie pomoże będziemy się zastanawiać dalej smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to z innej strony - Jakie gry odpalasz z poziomu STEAM i czy na pewno przy wszystkich występuje ten sam problem?

Ps. Jeszcze jedno - Czy gry, które działają poprawnie są zainstalowane na tym samym dysku, co te które sprawiają problemy?

Ps.2. Kolejne - Czy problem występuje od początku, a jeśli nie, czy potrafisz wskazać coś, co mogło poprzedzić początek występowania problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry, które odpalam z poziomu STEAM to:

Skyrim, Mount & Blade: Warband i Chivalry: Medieval Warfare. Wszystkie one powodują podczas gry reset komputera. Do tego dochodzi jeszcze LoL, spoza STEAM. Reszta gier działa poprawnie na tym samym dysku na którym znajdują się gry, które sprawiają problem,

Komputer, który mam teraz jest nowy i problem zaczął się od początku jak z niego korzystam, więc jest smuteczek sad_prosty.gif Nie mam zielonego pojęcia co może powodować te resety, na poprzednim komputerze miałem te same programy i gry jakie mam teraz tylko sprzęt się zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu co to może być.

Mogę poradzić jedynie przeinstalowanie sterowników do GPU oraz DirectX'a.

Potem pozostaje już chyba tylko przyczyna sprzętowa. Czekają Cię testy GPU, RAM i HDD. Niestety musisz poczekać, aż zjawi się ktoś, kto lepiej zna się na hardware, nie chcę wypowiadać się na tematy, na które dysponuję dość ograniczoną wiedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i wypakuj ten program: http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Usuń sterowniki od karty graficznej i uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym.

Odpal powyższy program, wybierz AMD na górze, zaznacz wszystkie opcje po prawej stronie okna i kliknij pierwszą opcję od góry po lewej. Po restarcie zainstaluj sterowniki od karty graficznej. Poza tym możesz przetestować pamięć memtestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...