Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darkmen

Rozwiązany: Darmowy Antyvirus na Windows 7 64 bity

Polecane posty

Witam, do tej pory zabezpieczałem się płatnym programem antywirusowym ESET NOD32 jednak dzisiaj licencja na niego mi się skończyła i zdecydowałem, że jednak darmowy mi by wystarczył bo niczego z torrentów itp. nie ściągam (tylko demka i patche). Polecicie jakiegoś dobrego darmowego antywira na Windows 7 64?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Dzięki, sprawdzę :)

Ale mam jeszcze jedno pytanie bo przy szukaniu tych z góry znalazłem antywira zwanego AVG, ze screenów wygląda całkiem nieźle ale nie wiem jaki w ochronie jest, korzystał ktoś z niego kiedyś? W internecie szukałem opinii ale jak to z opiniami, są różne ;) Więc wolałbym tutaj dowiedzieć się czy program wart jest instalacji i ochroni komputer.

Ponoć avast! jest strasznie słaby i muli komputer, to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Dzięki, sprawdzę smile_prosty.gif

Ale mam jeszcze jedno pytanie bo przy szukaniu tych z góry znalazłem antywira zwanego AVG, ze screenów wygląda całkiem nieźle ale nie wiem jaki w ochronie jest, korzystał ktoś z niego kiedyś? W internecie szukałem opinii ale jak to z opiniami, są różne wink_prosty.gif Więc wolałbym tutaj dowiedzieć się czy program wart jest instalacji i ochroni komputer.

http://www.av-test.org/no_cache/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1%5Breport_no%5D=133175

W ochronie jest dobry, podobne wyniki mają wszystkie darmowe antywirusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast ma bardzo złą opinię z przeszłości - dawniej sam był raczej wirusem niż antywirusem. Problem robił tylko z wartościowym softem, syf witał z otwartymi ramionami. Pamiętam mój kilkumiesięczny test i wielkie zdziwienie, gdy po odinstalowaniu tego potworka komputer dostał ogromnego kopa, wszystko zaczęło chodzić szybciej a skany innym softem wykazały kilka infekcji, w tym parę niezbyt przyjemnych.

No ale to było lata temu, może trzy, może więcej. Teraz Avast w testach wypada nawet nieźle a komputery, na których był zainstalowany nie sprawiały wrażenia nieszczęśliwych. No ale ja tam nie wracam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.av-test.org/no_cache/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1%5Breport_no%5D=133175

W ochronie jest dobry, podobne wyniki mają wszystkie darmowe antywirusy.

W wykrywaniu szkodników jest dobry. ;) Z ochroną jest niestety tak, że sam antywirus oparty na blacklistach nigdy nie zapewni pełnej ochrony. Trzeba do tego dołożyć porządny firewall i najlepiej HIPS.

AVG to sam antywirus, więc trzeba dorzucić jeszcze przynajmniej firewalla (np. COMODO Firewall, Online Armor Free, ZoneAlarm, TinyWall, Private Firewall). Po szczegóły odsyłam tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Już dawno nieaktualne. COMODO oficjalnie za to przeprosiło i poprawiło swoje procedury weryfikacyjne (dodatkowo z tego co mi wiadomo to był jednorazowy wypadek).

2. To był feature opcjonalny. Nawet szczerze mówiąc nie wiem, czy nadal jest dorzucany. Tak samo zresztą inni twórcy dodają swoje toolbary (np. AVG dodawało AVG Toolbar, nie wiem, czy nadal to robi).

3. Znajdź mi program tego typu, który nie ma takiej klauzuli. No niestety, ale skądś twórcy oprogramowania zabezpieczającego muszą mieć informację o nowych zagrożeniach, a mają ją między innymi od ludzi, którzy korzystają z ich pakietów. Żeby nie być gołosłownym fragment licencji AVG:

a. General. You acknowledge that AVG Technologies collects and sends to AVG Technologies certain information regarding the users of the Software and/or the Services, including certain personally identifiable information as well as certain information from the user?s computer, including (i) certain information about your computer software and hardware such as your IP address, operating system, information about the Software and its installed features, Web browser software and version, (ii) data concerning potential malware threats to your computer and the target(s) of those threats, including the file names, cryptographic hash, vendor, size, date stamps, information about your computer?s system checkpoints, which may include path, file and application names, (iii) copies of applications, files or programs that are deemed malicious or infected or could contain possible threats as well as information concerning the behaviors they manifested to be detected as malicious or infected and application settings and configurations, such as associated registry keys, and (iv) information about applications and files that were wrongfully classified as malicious, meaning that they were allowed to run or used by the user after detection. The Software and/or the Services may utilize such aforementioned information in order that product recommendations and important service messages may be communicated directly to your computer. You hereby consent to AVG Technologies? collection and use of such information, as well as direct communication of product and important service messages to your computer and agree that AVG Technologies? collection and use of such information will be further governed by AVG Technologies? Privacy Policy, currently published at www.avg.com, as amended from time to time by AVG Technologies.

Bardzo podobne klauzule są zawarte również w innych programach tego typu i to nawet tych, które kosztują majątek. Nie dlatego, że ktoś chce zbierać o Tobie wszystkie możliwe informacje, ale dlatego, że nie mają wyboru, bo tak stanowi prawo. Bez tego nie mogliby zbierać informacji o nowych zagrożeniach oraz zbierać statystyk.

Z niebezpiecznikiem tak już jest, że często szukają sensacji tam, gdzie jej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...