Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OGHR3N

Problem - BIOS nie widzi dysku twardego.

Polecane posty

W czwartek kupiłem sobie nowy dysk twardy - Hitachi 0F10381JPT39C0C03 500GB SATA II. Dziś przyszedł. I tu pojawił się wielki problem. Mianowicie BIOS w ogóle go nie wykrywa. Próbowałem już go podłączać na wszystkie sposoby, kilkukrotnie zmieniać ustawienia BIOS'u i nic.

No więc może po kolei. Zdemontowałem stary dysk (Barracuda ST340014AS 40GB), podłączyłem nowy na tych samych złączach na których był stary. Uruchamiam komputer no i nic... OK myślę sobie, może to przez ustawienia BIOS'u. Szperam więc w opcjach i faktycznie stary dysk był ustawiony na IDE mimo, że był na złączu SATA. Wszystko pozmieniałem na SATA (AHCI) i nadal dysk nie był wykrywany, potem pozmieniałem to jeszcze raz i jeszcze próbując innych ustawień i nadal dysk nie jest wykrywany (-,-). Więc tu mam mały problem i nie wiem co z nim zrobić, moja (tele)informatyczna wiedza skończyła się w tym momencie xD

Podaje ustawienia BIOS'u które aktualnie mam (ponieważ podłączyłem ten stary dysk który działa normalnie):

Standard CMOS Features:

IDE Channel 0 Master - [TSSTcorpCD/DVDW SH-S]

IDE Channel 0 Slave - [None]

IDE Channel 1 Master - [None]

IDE Channel 1 Slave - [None]

IDE Channel 2 Master - [sT340014AS]

IDE Channel 2 Slave - [None]

IDE Channel 3 Master - [None]

IDE Channel 3 Slave - [None]

Drive A - [1.44M, 3.5"]

Floppy 3 Mode Support - [Disabled]

Halt On - [All , But Keyboard]

Advanced BIOS Features:

AMD C1E Support - [Auto]

Virtualization - [Disabled]

AMD K8 Cool&Quiet control - [Auto]

Hard Disk Boot Priority - [1. Ch2 M. : ST340014AS]

First Boot Device - [Hard Disk]

Second Boot Device - [CDROM]

Third Boot Device - [Floppy]

Password Check - [setup]

HDD S.M.A.R.T Capability - [Disabled]

Away Mode - [Disabled]

Full Screen LOGO Show - [Enabled]

Backup BIOS Image to HDD - [Disabled]

Init Display First - [PCI Slot]

Integrated Peripherals:

OnChip SATA Controller - [Enabled]

OnChip SATA Type - [Native IDE]

Onboard LAN Function - [Enabled]

Onboard LAN Boot ROM - [Disabled]

itd.

Power Managment Setup:

ACPI Suspend Type - [s3(STR)]

Soft-Off Power button [instant-Off]

itd.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia dysku na innym komputerze. Dzięki za wszelką pomoc! <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kumplowi też BIOS nie wykrywał dysku . Z tyłu jak masz te wejścia do podłączenia kabla do dysku powinny być takie 3 podwójne rzędy i na jednym ( sorry nie znam się na nazwach ) plastikowe cos ;) . Jeśli go tam nie ma to przełóż ze starego dysku i ustaw tak jak było w tym starym:P Rozumiesz ? :D

Mam zdjęcie topic1193562.html&h=600&w=800&sz=411&tbnid=P-zokIuoH_VCIM:&tbnh=95&tbnw=127&zoom=1&usg=__yn9fYccbw97dQnCr8nOqGCN-5lE=&docid=1CtzXuu7wIKNTM&sa=X&ei=-8OUUuuhHsOwygON1IH4Aw&ved=0CGMQ9QEwBA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...