Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mentalmaste7

Zacinający się komputer

Polecane posty

Od jakiegoś czasu zacina mi sie komputer.Zaczęło to się mniej więcej po tym jak czyściłem rejestr to pomyślałem ze system jest uszkodzony i zrobiłem formata.Po formacie wszystko dobrze działało ąz do momentu gdy zagrałem w lola,ok.30 min gry komputer zawiesił się i musiałem go wyłączyć.Na nastepny dzien zaciął się 2 razy(po 2-3 minutach się odciął) aż do próby wypakowania plików wtedy komputer zaciął się (czekałem ok.20 min) i go wyłączyłem.Dzisiaj go włączyłem i nie zaciął sie ani razu a chodzi od prawie 5 godzin.Z góry dzięki wink_prosty.gif

PS.dodam ze wczoraj jak przeglądałem kwejka i chciałem dać następną strone to ładowała się jakbym nie miał internetu i gdy wcisnałem przycisk start komputer sie zaciał sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikację podaj, nie zapomnij o zasilaczu. Wygląda na problemy z zasilaczem, płytą główną lub dyskiem twardym.

Czekam na specyfikację, w międzyczasie możesz pooglądać płytę główną, czy nie wybrzuszyły się lub nie rozlały kondensatory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to może być winna zasilacza? dziwne bo on nawet mi przez myśl nie przeszedł.Dodam że przed formatem komputer zawieszał się dużo dużo częściej i najczęściej nie mogłem niczego zrobić a dzisiaj nie zaciął się w ogóle...ale wczoraj to było strasznie irytujące jak chciałem włączyć jakąś stronę w przeglądarce a ona nie ładowała sie jakbym nie miał internetu a wystarczyło żebym wcisnął przycisk start i komputer się zaciął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściagnij program HDTune i zrób w nim screena z zakładki Health dla każdego dysku, jeśli jest ich więcej niż jeden.

To nie koniecznie wina zasilacza, ale jest kiepskiej jakości i może być przyczyną awarii. To nie jest pewne, nie kupuj jeszcze nowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hdtune :7owy.png

EDIT:zrobiłem error scana(dałem quick scan) i nie wykryło żadnych problemów.Jeśli trzeba mogę zrobić pełny skan

EDIT2:chciałem zrobić full scana jednak komputer sie zaciął i wyłączyłem program.Przeskanowało się ok.1/5 dysku i wykryło kilka(lub kilkanaście nie jestem pewien bo przed wylaczeniem nie spojrzalem dokladnie)zepsutych sectorów.Czyli to jednak dysk ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...