Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rixon

Problem z postawieniem systemu Win XP na NOWYM komputerze.

Polecane posty

Witam, mam taki problem. Otoz na nowym komputerze nie moge postawic systemu. Jest ten mocno niebieski ekran, "instalator systemu windows ładuje pliki" pozniej jest to F6 zainstakuj sterowniki SCSI innej firmy, F2 przywracanie systemu, wiec poczekalem az instalator dokonczy ladowac pliki i pojawia sie czarny ekran i mryga tylko " _ ". Na tym komputerze nie mam żadnych partycji. W Biosie i w Boot menu nic nie zmienialem. Pomożcie ! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację swojego komputera. XP to już stary system, najprawdopodobniej odpowiednie sterowniki nie są zawarte na płycie instalacyjnej. Pomyśl o przesiadce na 8.1,mocno ewentualnie na 7. XP na nowym komputerze to zbrodnia przeciw ludzkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak pozno odpisuje, ale dopiero wrocilem z pracy. Moja specyfikacja to:

-seagate barracuda 1Tb sata3

- lg nagrywarka dvd

- zalman z3 plus

-thermaltake smart se modular 530W

- goodram DDR3 4GB 1333Mhz

- gigabyte ga-b85m-d3h intel b85 lga1150 box

- gigabyte ATI Radeon R9 270X 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

- Intel Core i5-4570 LGA1150 BOX

To moja specyfikacja. Niestety nie posiadam jeszcze Windowsa 7 czekam na wyplate :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż, Panie kolego, producenci nie wypuszczają już sterowników pod XP. O dziwo znajdziesz takie dla karty graficznej (brawo AMD?), ale już do chipsetu Intela nie. Gigabyte też się nie poczuwa

2. Większość dostawców sprzętu / oprogramowania nie zapewnia już wsparcia dla Win9X/ME/2000. Jeśli odpowiednie sterowniki są dostępne u producentów chipsetów, zostaną umieszczone na stronie GIGABYTE.

No ale spróbujmy po Twojemu - jaką wersję SP ma ten XP? Najlepiej zintegrować wszystkie poprawki z płytą instalacyjną za pomocą programu nLite. Do tego można spróbować ustawić w BIOSie (UEFI?), żeby dyski SATA udawały ATA. Może w czymś to pomoże, ale szczerze wątpię. Grzebię w sieci i ludzie mają podobne problemy, rozwiązania jeszcze nie mam sad_prosty.gif

EDIT:

No dobrze, MSI podaje, że Twój chipset wspiera XP. Nie miałem racji, więc w ramach pokuty będę walczył do końca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie XP to już martwy system, szkoda się z nim szarpać. Kupno Windows 8 w wersji OEM to w miarę tania i dobra opcja. Jeśli chcesz, to możemy walczyć - problem jest taki, że nie bardzo znam UEFI i ciężko mi będzie pomóc w konfiguracji. Modyfikowanie instalki systemu też może być nieco problematyczne, bo błądzimy po omacku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogolnie moj problem jest Ci znany? Spotkales sie juz z czymś takim? Bo ja osobiście nigdy i nie wiem co zrobić. Dzisiaj 30minut czarny ekran i "_" ...

Ale ogolnie moj problem jest Ci znany? Spotkales sie juz z czymś takim? Bo ja osobiście nigdy i nie wiem co zrobić. Dzisiaj 30minut czarny ekran i "_" ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie, bo nie spotkałem jeszcze szaleńca, który instalowałby na sprzęcie tej klasy Windowsa XP ;)

Ale jeszcze raz, po kolei. Jaką masz wersję systemu Windows XP? Potrzebujemy instalki z SP3, jeśli mas starszą, musisz pobrać program nLite i za jego pomocą stworzyć nową płytę z dogranymi aktualizacjami. Nic nie kasuj. Program jest bardzo intuicyjny, ale jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to wal jak w dym. Z tak przygotowaną instalką próbujesz działać, jeśli się nie uda, próbujemy dalej.

Druga sprawa to ustawienia BIOS/Uefi. Trzeba rozejrzeć się za czymś w stylu SATA to IDE, czy też SATA configuration, gdzie jedną z dostępnych opcji będzie IDE. To też może pomóc (po wykonaniu kroku pierwszego). Jak to nic nie da, to będziemy szukać ratunku w Internecie ;)

Dalej upieram się jednak przy przeczekaniu na Ubuntu do wypłaty. To dobry i łatwy w obsłudze system ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...