Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Feningo

Komputer sam się wyłącza

Polecane posty

Cześć, na wstępie dodam, że czytałem już wiele podobnych tematów, ale zanim sięgnę po radykalne środki jak kupowanie nowego sprzętu, chciałem poradzić się osobiście. Komputer wyłącza się najczęściej podczas grania, tak jak by brakowało mu prądu. Czasem zdarza się to też w czasie przeglądania stron bądź oglądania filmów.

Na początku myślałem, że coś się przegrzewa, więc otworzyłem kompa, wyczyściłem dokładnie z niewielkiej ilości kurzu, położyłem nową pastę chłodzącą pod wentylator na procesorze i na karcie graficznej. Dla lepszego chłodzenia zostawiłem otwartą obudowę.

Niestety problem wciąż występuje.

Programy typu OCCT oraz HWMonitor pokazują nieduże temperatury procesora i karty, w czasie spoczynku rzędu 32 stopni co zgadza się z liczbami w BIOS-ie.

Nie wiem jak zmierzyć temperaturę podczas obciążenia, testy OCCT powodują takie samo wyłączenie się komputera. Ale kiedy zaraz po wyłączeniu dotykam ręką karty i procka to są ciepłe, ale nie parzą w łapy więc nie powinny mieć więcej niż 40-50 stopni. A mój procesor powinien wytrzymywać aż do 70.

Ostatnią niesprawdzoną częścią pozostał zasilacz, ale nie wiem co mam z nim zrobić, na razie wydmuchałem z niego kurz i tyle.

Dodam, że komputer mam od ok. roku i problem nigdy wcześniej nie występował. Kilka tygodni temu przeprowadziłem się do Szkocji, komputer dojechał paczką, trochę oberwał, bo ma wgnieciony bok i kabel łączący zasilacz z płytą główną był wyjęty. Boję się, że to może być przyczyną problemu.

Wybaczcie długiego posta, ale starałem się podać wszystko jak najbardziej szczegółowo. Gorąco proszę o rady. Co o tym myślicie?

Specyfikacja:

ZASILACZ: ATX 12V 2.2 COMPATIBILE/total output 620W

PROCESOR: Intel Core i7-2600

PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte H61M-D2-B3

PAMIĘĆ: 8GB

DYSK: 1TB

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GTX 560

NAPĘDY:

DODATKOWE URZĄDZENIA:

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7 Professional 64-bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Logic, dopiero teraz się dopatrzyłem, ale nie mogę znaleźć modelu. Nie mam od kogo pożyczyć zasilacza więc muszę zdać się na opinie. Słyszałem, że firma Logic daje ciała z zasilaczami, ale zaskakuje mnie, że wcześniej wszystko dobrze śmigało. Jeżeli przyjdzie mi zmienić zasilacz to co polecacie do tego sprzętu, żeby pociągnęło nowe gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich i dobrych zobacz np. SilentiumPC Deus M1 550W, Thermaltake Smart SE 530W.

Co do Logica to generalnie z kiepskimi zasilaczami zwykle tak jest, że wydają się działać poprawnie, ale czasem pojawiają się dziwne usterki, a czasem taki zasilacz potrafi znienacka odmówić współpracy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...