Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dagar11

Kraina pełnych portek (Survival Horrory)

Polecane posty

Przede wszystkim serie Silent Hill i Fatal Frame. Sam osobiście skończyłem SH od 1 do 4 i uważam te gry za najlepszy survival horrory. Polecam szczególnie część drugą. W FF osobiście nie grałem ale słyszałem że to również jedne z najstraszniejszych gier na PS2. Godną polecenia grą jest również Forbidden Siren - gra byłych pracowników Konami którzy wcześniej stworzyli m.in. SH.

Wogóle mając PS2 masz bardzo duże pole działania w sprawie survival horrorów ponieważ na tą platformę ukazuje się ich dość dużo. Nie to co na PC :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Ukazywało... Najnowszy jaki wyszedł to Alone in the dark: near death investigation. Właśnie w nie ostatnio grałem ( Niestety postępy zostały zatrzymane przez pokój wypełniony glutem ludojadem). Niestety wraz z narodzinami PS3, PS2 popadło w agonię. Wiem że to naturalne, ale po prostu obecnie na PS3 mnie nie stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zwykła literówka. Nie zmienia to jednak faktu że posiadając PS2 masz dużo większy wybór dobrych survival horrorów niż np. ja, czyli pecetowiec. Na PC praktycznie są tylko Residenty od 1 do 4 oraz Silent Hill od 1 do 4. Do tego średnio raz na dwa lata ukazuje się jakaś budżetówka jak np. Fearzone czy Obscure (2, bo 1 w Polsce legalnie nie kupisz, nie biorę pod uwagę wysyłek zagranicznych). A na taką wysłużoną PS2 oprócz gier które wymieniłem wcześniej masz jeszcze rewelacyjne Clock Tower 3, Osadzony w średniowiecznej japonii Kuon, pełne akcji Extermination czy świetne i oryginalne Haunting Grounds. Naprawdę jest w czym wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam horroru dla "nowicjusza" (moj pierwszy) na PS3 (PSX i PS2 tez wchodza w gre), PSP, lub PC. Moze nie od razu Dead Space, cos lzejszego. Jakies propozycje?

Łyknij sobie z PSS demko Siren: Blood Curse. Nawet całkiem niezłe. A jak się spodoba to można przez to samo PSS zakupić pełniaka za ~100zł ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to demo jest na europejskim PSS? Szukalem troche i znalazlem pelna wersje, oddzielne rozdzialy i dwa trailery.

Z tego co przed chwilą patrzyłem, to demka Sirena na europejskim PSS faktycznie nie ma. Ale jaki to problem założyć jeszcze jedno konto? Zwłaszcza, że wszystkie dema, dodatki wpierw lądują na amerykańskim PS Store....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na PS 2 to polecam Project Zero 1 i 2 ( Fatal Frame 1 i 2 ) - subtelna , w japońskim stylu ........... ale ryjąca beret bardziej niż którakolwiek z części SH ;)

Forbidden Siren kolejna świetna gra ale jak się nie wczujesz to nie pograsz ...... mi się ta sztuka nie udała ;) Strasznie trudna i wymagająca, dużo skradania i wchodzenia w umysły Shibito (chyba tak się nazywali wieśniacy) , ale na prawdę dobry survival horror grafiką nie poraża no ale przecież grafiksy to nie wszystko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horroru jeszcze nie kupiłem (zawsze jak postanowię sobie coś kupić musi mi wypaść coś ważniejszego), ale niedługo zbliżają się moje imieniny i zaczęło mi wiać nową grą na PS3, tak więc z oferty sklepu ultima.pl wygrzebałem kilka pozycji, chciałbym prosić o pomoc w wyborze:

1) Alone in the Dark: Inferno,

2) Bioschock (no niby horror, ale czy ja wiem... w każdym razie dodaje do listy),

3) Dead Space (z tego co widziałem na Hyperze nie jest wcale taki straszny, przynajmniej jak pokazywali Penumbrę miałem większego stracha).

Kryteria takie jak wcześniej, będzie to mój pierwszy horror i nie mam ochoty od razu usłyszeć głosy w głowie. W sumie dobrym wyborem byłby Resident Evil 5, ale średnio mi się chce na niego czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Alone in the Dark: Inferno,

2) Bioschock (no niby horror, ale czy ja wiem... w każdym razie dodaje do listy),

3) Dead Space (z tego co widziałem na Hyperze nie jest wcale taki straszny, przynajmniej jak pokazywali Penumbrę miałem większego stracha)

Proste. Jeżeli chodzi o 1 i 2 to po prostu pobierz demko i Alone'a i Bioschocka i zobacz co Ci się bardziej spodoba :)

Ja na twoim miejscu brałbym Dead Space, bo uwielbiam takie klimaty ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest FEAR. Nie jest też specialnie drogi chyba. Nie mam pojęcia ile ta gra kosztuje w polsce, ale jest już dosyc stara więc raczej tanio. Grałem w to i bardzo mi się podobało. Zoldator myślę, że ta gra bardzo by ci przypadła do gustu. Jest jeden problem głosy w głowie usłyszysz zarówno w swojej jak i bohatera... I tak jednak gra jest tak wciągająca, że mimo wszystko brnie się dalej. Był to mój pierwszy horror w jakiego grałem, ale gra wymiata poprostu. Szczególnie polecam. Co do Dead Space to gra była zapowiadana jako najstraszniejszy horror wszechczasów. Bardzo mnie ta gra interesuje. Choc jeśli to prawda co zoldator napisał (że jak się ogląda to wcale nie takie straszne) to sobie może odpuszczę.

Co do FEAR'a to jeszcze dodam, że jak chcesz się poprostu "bac" to gra jest świetna. Zarówno na najniższym poziomie trudności jak i najwyższym. W pierwszym przypadku gra się (bardzo) łatwo, ale w tym drugim trzeba się liczyc z każdym nabojem więc gra też wiele zyskuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoldator, na twój pierwszy horror polecam albo coś bardzo lekkiego (Suffering lub Suffering Ties that Bind) lub jakiś majstersztyk pokroju Silent Hilla (ePSXe na PC - emulacja Play Station, uwaga na pixele ;), lub Origins na PSP) lub Resident Evila 4 który jest więcej niż genialny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dead Space to gra była zapowiadana jako najstraszniejszy horror wszechczasów. Bardzo mnie ta gra interesuje. Choc jeśli to prawda co zoldator napisał (że jak się ogląda to wcale nie takie straszne) to sobie może odpuszczę.

Może specjalnie pokazali niezbyt przerażające momenty, nie wiem, ale na mnie jak potwór nie wyskakuje z góry/dołu/boku tylko przede mną z jakiejś odległości i zaczyna szarżować to wcale nie jest straszne. A co do F.E.A.R.-a, wiem, że jest świetny ale wolałbym coś na PS3, a wersji na tę konsole czytałem wcale taki fajny nie jest.

Ewentualnie może być Condemned 2: Bloodshot, ale to chyba jednak thriller, ale straszy...

(demo jest na PSS)

Grałem. Szczerze to ja wiem, że smołowaty potworek jest wymysłem w głowie głównego bohatera to jakoś mnie to nie rusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się trochę nie podoba takie straszenie w stylu "BUUU...!!!" (i tu wyskakuje potworek [z twoich koszmarów]). Dlatego lubię FEARa. Nie znam zbyt wielu gier o takiej tematyce na Xboxa albo PS3. Więc pewnie nie pomogę. Ale jeśli jesteś dobry w Fps'y na konsoli to FEAR ci się raczej spodoba. Wątpię aby gra była jakaś schrzaniona na PS3. Chyba, że wycieli częśc fabuły(?).

Używam tera trochę innego nicku, ale trudno. Chyba mnie p;oznajesz.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli jesteś dobry w Fps'y na konsoli to FEAR ci się raczej spodoba. Wątpię aby gra była jakaś schrzaniona na PS3. Chyba, że wycieli częśc fabuły(?).

Czytałem w jakimś czasopiśmie knsolowym, że loadingi są przerąbane, grafika beznadziejna i ogólnie wersja PC lepsza.

Używam tera trochę innego nicku, ale trudno. Chyba mnie p;oznajesz.

Jeśli to do mnie to wybacz, ale nie kojarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem nick Professor00179. I to ja proponowałem ci FEARa. Gra na gomaspocie dostała 7.1. Ale fakt, że czepiali się grafy i czasu wczytywania. No cóż, wiem jak mogą wkurzac zbyt długie loadingi i cieżko teraz mi tę grę polecac choc jeśli to przeżyjesz i nie będziesz rozpaczał nad grafiką gorszą niż w next-genach to gra na 100% procent ci się spodoba. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem Dead Space, juz mowie dlaczego. Bioschock - gralem w demo. Super strzelanka, ale jednak Dead Space ma bardziej pasujace mi klimaty. Alone in the Dark - tez gralem w demo i o malo nie dostalem wscieklizny. Jesli Inferno jest ulepszona wersja gry na PC itd. to podstawka musi byc szatanem we wlasnej osobie. Gra jest zbugowana jak cholera, ma beznadziejne sterowanie, a scena ucieczki samochodem przed cholera wie czym to nawet nie dno, to pieklo. Nie wytrwalem do jej konca przez wspomniane bugi i fizyke (az wstyd, ze gre napedza silnik TDU). Za to Dead Space jak dotad mnie nie zawiodl. Nie gralem w niego duzo, bo jakby moja mama zobaczyla co sie tam dzieje to chyba by mnie powiesila za kabel od pada, ale jak dotad jest super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...