Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CD-Action 13/2013

Polecane posty

Jesienią każdego roku obowiązuje zasada, że im zimniej za oknem, tym goręcej w branży. I 13. numer CDA (132 strony, 15,99 zł), który pojawi się w sprzedaży we wtorek 19.11, tę regułę potwierdza - szczególnie gdy popatrzy się na dział recenzji. Ale zanim tam zajrzymy, pomówmy o zawartości płyt DVD. Tym razem dajemy wam aż 5 (!) pełnych wersji gier: Anno 1404 PL (strategia ekonomiczna), I Am Alive (postapokaliptyczna gra akcji), The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 1 PL (polska premiera, nasze spolszczenie. Kolejne dwa epizody już wkrótce), Turning Point: Fall of Liberty (FPS, w którym Niemcy w 1952 dokonują inwazji na USA), a na deser klasyczna platformówka Oozi: Earth Adventure PL. Naturalnie to nie jest cała zawartość płytek, ale resztę omówimy pod koniec tej zapowiedzi. Teraz przejdźmy do tekstów.

Numer otwieramy materiałem poświęconym nowym konsolom - na dziewięciu stronach zastanawiamy się, którą warto kupić (i dlaczego), i prezentujemy wszystkie tytuły startowe PS4 oraz Xboksa One. Jest też kilkanaście tradycyjnych zapowiedzi, a wśród nich m.in. Tom Clancy's The Division, Tropico 5, Broken Age, IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad, Nosgoth (nowa produkcja w świecie Legacy of Kain), przegląd gier niezależnych i beta World of Tanks: Xbox 360 Edition.

Najważniejsze są jednak w tym miesiącu recenzje. Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, Batman: Arkham Origins, Assassin's Creed IV: Black Flag - to prawdziwa uczta dla graczy, choć od razu ostrzegamy, że nie powinniście oczekiwać samych zachwytów - niektóre produkcje obrywają prosto między oczy. Ale na tym kwartecie lista ciekawych tytułów się nie kończy. Warto też zajrzeć do recenzji Football Managera 2014, zobaczyć, co nowego pojawiło się w XCOM: Enemy Within, rzucić okiem na "polskie Uncharted", czyli Deadfall Adventures, albo pobawić się w polityka w Democracy 3 (polecamy szczególnie "znawcom" wymądrzającym się w komentarzach w portalach informacyjnych). Są też nowe Pokemony (X/Y), pierwszy epizod The Wolf Among Us (przygodówki twórców The Walking Dead), znakomity hack'n'slash Path of Exile, a także wiele innych gier.

Mocno wspominkową publicystykę zaczynamy sześciostronicowym tekstem "Żegnaj, siódma generacjo!", czyli podsumowaniem okresu panowania X360, PS3 oraz Wii i ważnych zjawisk, które zaszły w tym czasie w branży. W artykule "Bo jedno życie to za mało!" zaglądamy z kolei do bardzo kiedyś popularnego wirtualnego świata Second Life. Smuggler wspomina, jak wyglądała giełda komputerowa (oraz życie tak graczy, jak i handlarzy) w połowie lat 80. XX wieku ("Back to 1986"). W ramach Gier Wiecznie Żywych powracamy do skrajnie hardkorowej strategii Stars!, a w Epitafium do Van Burena - anulowanej pierwotnej wersji Fallouta 3. Oprócz tego pokazujemy, że elektroniczna rozrywka naprawdę może zabijać ludzi ("Mordercze gry"), odwiedzamy imprezę Łódź Game Summit i oczywiście wtykamy branży Szpile.

W dziale sprzętowym króluje "Konfigurator na święta", w którym pokazujemy, jak złożyć najlepszą maszynę gamingową w ramach określonego budżetu. Sugerujemy tam też, jak wybrać laptopa pod kątem gier (tu również podzieliliśmy urządzenia na różne półki cenowe). Tradycyjnie proponujemy również testy rozmaitych akcesoriów i podzespołów (Asus Radeon R9 290, mysz Gigabyte Aivia Uranium, klawiatury, czytniki e-booków, smartfony i aparaty fotograficzne - w tym ciekawostka doczepiana do smartfona). Na koniec doradzamy, jak skutecznie wyciszyć hałaśliwego peceta.

Nie może też zabraknąć Action Redaction i Na Luzie, to oczywiste.

Wróćmy na chwilę do płyt DVD - przypominamy, że jest aż 5 (!) pełnych wersji: Anno 1404 PL, I Am Alive, The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 1 PL (plus poradnik), Turning Point: Fall of Liberty, Oozi: Earth Adventure PL. Tradycyjnie dorzucamy gry freeware, trailery, gameplaye, e-booki oraz masę innych wartych uwagi bonusów (fanów Mount & Blade: Warband zainteresuje z pewnością mod A Clash of Kings).

Zatem - we wtorek 19.11 szykujcie 15,99 zł na CDA 13/2013.

PS Okładka w oryginale wygląda nieco inaczej, gdyż użyliśmy tzw. "piątego koloru" - jaskrawej farby, której nie da się oddać na ekranie.

SPIS TREŚCI

W PRODUKCJI

  • Tom Clancy's The Division
  • Aztez
  • Broken Age
  • Strider
  • IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad
  • Nosgoth
  • Tropico 5
  • Child of Light
  • Strife
  • The Moonlighters
  • Gry niezależne:
    • Jazzpunk
    • Alum
    • Interference
    • Sunless Sea
    • The Long Dark
    • Candle

    [*]Spacebase DF-9 [już graliśmy]

    [*]Dogs of War Online [już graliśmy]

    [*]EndWar Online [już graliśmy]

    [*]World of Tanks: Xbox 360 Edition [już graliśmy]

RECENZJE

  • Battlefield 4
  • Call of Duty: Ghosts
  • Football Manager 2014
  • Assassin's Creed IV: Black Flag
  • Batman: Arkham Origins
  • Path of Exile
  • XCOM: Enemy Within
  • Dragon's Crown
  • The Stanley Parable
  • Pac-Man Championship Edition DX
  • How to Survive
  • Soundodger+
  • Deadfall Adventures
  • Skydive: Proximity Flight
  • Democracy 3
  • Girl Fight
  • The Wolf Among Us: Faith
  • WWE 2K14
  • Rocksmith 2014
  • Pokémon X/Y
  • Escape Goat

PUBLICYSTYKA

  • Żegnaj, siódma generacjo!
  • Bo jedno życie to za mało!
  • Łódź Game Summit
  • Back to 1986
  • Mordercze gry
  • Gry Wiecznie Żywe: Stars!
  • Epitafium: Van Buren
  • Szpile

TECHNOLOGIE

  • Info
  • Konfigurator na święta - najlepsze pecety i laptopy

Testy:

  • Asus Radeon R9 290
  • Mysz dla graczy Gigabyte Aivia Uranium
  • Klawiatura dla graczy CM Storm Mech
  • Klawiatura dla graczy Genius Manticore
  • Smartfon LG G2
  • Smartfon Sony Xperia Z1
  • Smartfon Asus FonePad Note 6
  • Aparat foto do smartfonów Sony DSC QX-10
  • Aparat foto z Wi-Fi Canon PowerShot SX510 HS
  • Czytnik e-booków Onyx Boox i62 HD Angel Glow
  • Czytnik e-booków Onyx Boox M92

Poradnik:

  • Wyciszanie peceta

INNE

  • Na Luzie
  • Action Redaction
  • Zawartość DVD
  • Prenumerata

ZAWARTOŚĆ DVD

PEŁNE WERSJE

  • Anno 1404 PL
  • I Am Alive
  • The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 1 PL
  • Turning Point: Fall of Liberty
  • Oozi: Earth Adventure PL

FREEWARE

  • Barren Universe
  • Bullet Ride
  • Chefesaurus
  • Glob the Blob
  • Goblin Problem
  • Hide and Seek
  • Marble Genesis
  • Slave of God
  • The Burrow

MODULATOR

  • A Clash of Kings - mod do Mount & Blade: Warband

GALERIE

  • Democracy 3
  • Girl Fight
  • How to Survive
  • Pac-Man Championship Edition DX
  • Soundodger
  • Strife
  • The Stanley Parable

GAMEPLAYE

  • Assassin's Creed IV: Black Flag
  • Batman: Arkham Origins
  • Battlefield 4
  • How to Survive

E-BOOKI

  • Powrót do służby
  • Stwórca cieni
  • Świt ebooków nr 1

ZWIASTUNY

  • A-Men 2
  • Fighter Within
  • Need for Speed Rivals
  • Ryse: Son of Rome
  • The Walking Dead: Season Two
  • X Rebirth

BONUS

  • ActionMag
  • Alterpop
  • Esensja
  • FAQ - wersja 3.3.1
  • Tapety

NA LUZIE

  • Obrazki i animowane GIF-y
  • Rysunki Marka Lenca

PEŁNE WERSJE

Anno 1404 PL

PEGI: 7

PC: XP/Vista/7, CPU 3 GHz, 1 GB RAM, GF 5900/ATI 9600 XT, 3,4 GB na HDD

Gatunek: RTS

Producent: Related Designs

Ocena w CDA: 8 (07/2011)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Świat Anno 1404 ma własną, unikatową poetykę Orientu. Prócz kampanii Anno 1404 ma do zaoferowania sześć pojedynczych scenariuszy o różnych celach i rosnącym stopniu trudności, a także możliwość nielimitowanej zabawy w trybie ciągłej gry, której warunki ustalasz na początku za pomocą generatora misji. Mimo że twórcy nie ustrzegli się drobnych potknięć, dobrych kilkanaście godzin na kampanię można poświęcić - tym bardziej że tytuł naszpikowany jest bajerami, które da się z biegiem rozgrywki odblokować. Nie jest to produkcja, przy której chciałoby się hardkorowo siedzieć, ale dla czystego relaksu - jak najbardziej. Polecam! [Krigore]

I Am Alive

PEGI: 18

PC: XP/Vista/7, CPU 3 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI 2600 XT, 2,1 GB na HDD

Gatunek: akcja

Producent: Ubisoft Studios

Ocena w CDA: 6 (04/2012)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Akcja I Am Alive dzieje się w amerykańskim mieście Haventon. Bohaterem jest facet, który przybywa do miasta w poszukiwaniu swojej żony i córki. W dniu Wydarzenia - czyli totalnego kataklizmu, który zniszczył Ziemię - mężczyzna znajdował się na wschodnim wybrzeżu, cztery godziny lotu samolotem od swojego domu. Rozgrywka składa się z dwóch głównych elementów: głównie ze wspinaczki po zdewastowanych miejskich budynkach, w drugiej kolejności zaś ze starć z tymi ocalałymi, którzy w nosie mają ludzką solidarność i myślą tylko o swoim pustym brzuchu. W walce bohater może używać maczety, pistoletu lub łuku (który pojawia się w drugiej połowie gry) - ciekawy system pozwala stosować chwyty psychologiczne i np. blefować, celując we wrogów nienaładowanym pistoletem (naboje są bardzo rzadkie, gdy masz w magazynku trzy, jesteś królem ulicy), co teoretycznie powinno zmusić ich do odwrotu. [Hut]

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 1 PL

Polska premiera!

Spolszczone przez CDA!

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7/8, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8000/ATI 1600 XT, 3,5 GB na HDD

Gatunek: przygodowa

Producent: King Art Games

Ocena w CDA: 7+ (10/2013)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Z Muzeum Brytyjskiego w bezczelny sposób ukradziono legendarny rubin Oko Sfinksa. Legenda nieuchwytnego Ravena, który powinien być martwy, ożywa, gdy okazuje się, że sprawca pozostawił na miejscu pióro, a list do wpadającego w obsesję Nicolasa przypomina korespondencję sprzed lat. Gracz staje jednak trochę z boku, próbując rozwiązać zagadkę z perspektywy szwajcarskiego, chorego na serce policjanta Antoniego Jakoba Zellnera mającego półmetek życia dawno za sobą. Całość ogląda się jak niezły kryminał. Muzyka jest dobra, zagadki łatwe - co sprzyja płynności akcji - a w skrajnych przypadkach (które nie powinny się zdarzyć) pomocą służy system podpowiedzi w postaci dziennika i punktów wydawanych na podświetlanie aktywnych elementów. [9kier]

Uwaga: na płycie znajdziesz też nieoficjalny poradnik. Kolejne odcinki gry wkrótce!

Turning Point: Fall of Liberty

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7, CPU 2,8 GHz, 1 GB RAM, GF 6600/ATI X1300, 7 GB na HDD

Gatunek: FPS

Producent: Spark Unlimited

Ocena w CDA: 5 (SPEC 01/2008)

Multi: do 8 graczy

[Fragment recenzji]

Druga wojna światowa, jakiej nie znacie. Gwieździsty sztandar jest zagrożony! Nazistowskie zeppeliny i gigantyczne statki właśnie dotarły do Nowego Jorku. Mamy rok 1952... [Qn`ik]

Oozi: Earth Adventure PL

PEGI: brak

PC: XP/Vista/7/8, CPU 2,66 GHz, 3 GB RAM, GF 8600GT/ATI 2600, 170 MB na HDD

Gatunek: platformowa

Producent: Awesome Games Studio

Ocena w CDA: 7 (12/2012)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Ekipie Awesome Games zamarzył się tytuł oddający ducha klasycznych, dwuwymiarowych platformerów, ale obleczony we współczesne szaty. Przez ponad sześć godzin kampanii (uzupełnionej o drugie tyle poziomów bonusowych) twórcy ani razu nie złapali zadyszki i praktycznie w każdym etapie wprowadzali jakiś świeży, zajmujący element. [Papkin]

post-467-0-09721300-1384505221_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się interesująco

Recenzje zapowiadają się ciekawie.Prawie same hity. Jestem ciekaw jak oceniliście najnowszego CoD. Kto pisał recenzje?

Publicystyka, zwłaszcza tekst Smugglera oraz o pożegnaniu starych konsol z pewnością będzie warto przeczytać.

Okładka mi się nie podoba. Może w realu będzie lepsza.

Zestaw pełniaków na przyzwoitym poziomie. Nie ma żadnego hitu ani pełniaka numer 1.Raczej nie zagram żadnego z pełniaków.

Numer z pewnością kupię, ale głównie ze względu na zawartość pisma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bywa o tej porze roku syty numer pod kątem recenzji, ostatnio głównie na nich się skupiłem i tak samo będzie teraz (FM 2014 !, mam nadzieję że dostał więcej niż stronę!). Ten brak zachwytów i ostre opinie najpewniej będą się tyczyć Batmana AO (całe szczęście że ostatnio za grosze kupiłem AA, a AO odpuściłem i widać to była dobra decyzja). Z publicystyki ostrze sobie zęby na tekst o starej giełdzie komputerowej, a z pełniaków na Anno 1404, jak dla mnie drugi pełniak roku po DI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Ale fail. Dano CormaCa z pistoletem na okładce zamiast Deadstroke'a lub Black Mask. CDA się kończy.

Aby wiedzieć która konsola jest lepsza, wystarczy obejrzeć nowy South Park :):D. I mam nadzieję, że surowiej oceniono te nowe Baty i CoDy. Niech się ktoś w końcu sprzeciwi temu, że co roku dostajemy praktycznie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam ten okropny, mroźny wtorkowy poranek mniej więcej o godzinie 6:20, kiedy to mając 3 minuty, aby wsiąść do tramwaju wiozącego mnie do pracy, przeznaczę je na spotkanie z miłą panią kioskarką i odebranie wprost w moje ręce opatulone rękawiczkami nowego numeru CD-Action. 25 minut w tramwajce to idealny czas na przekartkowanie pisma, rzucenia okiem na oceny hitów (mam przeczucie, że najbardziej po łbie dostaną Batman oraz Call of Duty, choć Gregu również może nie oszczędzić nowego BF-a, gdyż słyszałem od wielu zapaleńców tej serii, że jakością znacznie odbiega od "trójki" i jest to tak naprawdę Battlefield 3 i 1/4 - w porywach 1/2 ;)

Następnie 12 godzin za biurkiem i przy telefonie = 12 godzin na przeczytanie jak największej ilości stron pisma. Zabieram się oczywiście na starcie za zapowiedzi z wisienką na szczycie pod postacią The Division - IMO jedna z niewielu gier dla których będę wstanie kupić Xboksa One - obok Wiedźmina 3, Ryse oraz kolejnej odsłony Halo. Recenzje - Mamma Mia! Nowy Gacek (a ja mam jeszcze zaległego Arkham City na konsoli - czas to nadrobić), nowy Asasyn (zaległe wszystkie części oprócz jedynki i dwójki), pojedynek "niby" gigantów wśród FPS-ów. Dodatkowo rozszerzona wersja genialnego XCOM-a, Deadfall Adventures, tegoroczny Rocksmith (już wyobrażam sobie Berlina, który świrował z wiosłem przy tej produkcji diabelek.gif ), The Wolf Among Us - polecam :ok: - może nie jest to tak wybitna przygodówka jak TWD, ale trzyma poziom i klimat oraz Pokemony X i Y, które już wkrótce zawitają na moim nowym nabytku czyli spasionym 3DS-ie. Nad publicystyką nie będę się rozwodził - napiszę tylko, że zapowiada się jak zwykle genialnie i bardzo mnie cieszy, że znowu do pisma skrobnął coś Smuggi. Konfigurator - blech trollface.gif Na deser AR i cover z I Am Alive i Turning Point oraz świetna okładka (połączenie bieli i pomarańczki jest AWESOME! :P)

Macie moje 16 zeta, kurde bela i już! Aye do wtorku!

Dano CormaCa z pistoletem na okładce

Wiesz, że jak wczoraj spojrzałem pierwszy raz na okładkę numeru 13. to zaświtała mi myśl - "kojarzę tego gościa skądś. Tylko skąd? No tak, CormaC :)" I mówię to serio.

Aby wiedzieć która konsola jest lepsza, wystarczy obejrzeć nowy South Park smile_prosty.gifbiggrin_prosty.gif.

Cicho siedź ;) Co może wiedzieć Betonowy Pecetowiec o konsolach, hę? Wiadomo, że Xbox One jest lepszy, bo będzie miał nowe Halo, a PS4 nie, tylko jakieś Killzony :)

Bazyliszku, mam nadzieję, że wyczułeś żart w mojej wypowiedzi i się nie obrazisz, tak jak zwolennicy PC oraz sprzętu Sony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się nowego Assassina albo Batmana na okładce, ale The Division też mnie zadowala. Recenzje AC i Batmana na bank przeczytam (co do Batmana to jestem ciekawy, czy redaktor piszący tekst będzie miał takie samo zdanie co ja na temat gry :D). CoD i Battlefield to będą pierwsze teksty, które przeczytam po otwarciu numeru (proszę, proszę - niech im się porządnie dostanie). Czy numer zakupię w dzień premiery? Nie mam pojęcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okładce spodziewałem się Assassina, lecz divisoin też fajnie wygląda. Na pierwszy rzut pójdzie AC i BF 4 choć wiele po nim nie oczekuję. Jestem ciekaw który fps wygra w tym roku ;p Temat o nowyk konsolach wydaje się ciekawy.

Teraz tylko do wtorku i o 6:40 do kiosku po świeżutkie CDA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót freeware? Barry Universe zalatuje mi Crate Boxem - podobna, jak nie ta sama, grafika.

CormaC na okładce? No, troszku podobny. CormaC, robisz zapowiedzi numerów lepiej od Smg. :P Tylko skąd te pytajn?i?ki? :P

Numer kupię jak zawsze, jak zawsze wszystko przeczytam, jak zawsze stracę 16 zeta. Do zoba we wtorek!

PS Już dawaliście poradnik do tej przygodówki. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne wersje prezentują się solidnie, nie spodziewałem się, że dacie dać szybko The Raven Episode 1. Dział zapowiedzi aż pęcznieje od ciekawych pozycji, z recenzji najbardziej pewnie oberwie się Call of duty Ghost oraz Batman Origins - zapewnie Battlefield 4 też dostanie za swoje za wady. Ciekawa jak zwykła publiscystyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC na okładce? No, troszku podobny. CormaC, robisz zapowiedzi numerów lepiej od Smg. tongue_prosty.gif

To akurat jest dzieło wspólne - moje i Smugglera.

Tylko skąd te pytajn?i?ki? tongue_prosty.gif

Z ułomności skryptu naszego forum. W edytorze postów niektóre znaki wyświetlane są prawidłowo, ale już w gotowym poście nie. Poprawione.

Jestem ciekaw jak oceniliście najnowszego CoD. Kto pisał recenzje?

enki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich numerach myślałem, że CDA już mnie pełniakowo na plus nie zaskoczy, a tu taka miła niespodzianka - pierwszy epizod Ravena z perspektywą dwóch pozostałych w następnych numerach. Świetna sprawa. Ogólnie zresztą pod względem pełniakowym to jeden z lepszych numerów w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka dobra. Recenzji gier przyjrzę się na pewno Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, Football Manager 2014, a na pewno nie ominę dalsze tytuły. Bardzo mnie ciekawią filmiki z gier oraz testy sprzętu. O grach dołączonych do pisma się już wypowiadałem i nie zmieniam zdania. Kupię na pewno smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie ma recenzji Goodbye Deponia. :( No nic, może w następnym numerze...

Jeszcze nic nie przeczytałem, wgrałem tylko gry z płyt i powiem, że jestem zadowolony, bo żadna płyta nie robiła problemów, gry zainstalowały się szybko i bez błędów CRC... :) Może napiszę coś więcej jak trochę poczytam obecny numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj. :) Teraz siedzę w pracy a że ciecówka to niezbyt zajmujące zajęcie to sobie czytam i właśnie kończę cały numer. Poziom jak zwykle wysoki ciężko się do czegoś przyczepić ale jednak można, a mianowicie do kilku tez postawionych przez Krigore odnośnie BF 4. Primo miny Claymore i wymiana ich z C4 to żadna nowinka, tak samo było w BF 3, secundo czy maksymalny poziom to nie jest wciąż Colonel 100? Krigore sugeruje że levelowanie tym razem kończy się na pułkowniku czyli całe 100 lv mniej, ale jednocześnie pisze że poziomów jest 100, przecież pułkownik to 45 poziom, czyli powinno być albo 45 albo 145 lv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...