Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fabre

Rozwiązany: Problem z Grafika, proszę o radę.

Polecane posty

Witam, przez ostatni tydzień mam problem chyba z karta graficzna ponieważ pojawiają mi się szlaczki na ekranie już podczas włączania komputera i komputer nie daje rady wejść do windowsa, zawiesza się w momencie logowania do systemu gdy w systemie awaryjnym usunę sterowniki z karty graficznej system daje rade uruchomić się lecz szlaczki nadal zostają. Również w speedfanie ciągle pokazuje temperaturę karty graficznej 88 stopni i się nie zmienia, choć w karta w dotyku nie wskazuje na aż taka temperaturę, tak jak by czujki temperatury na karcie graficznej się zawiesił. Dwa dni temu podczas użytkowania komputera nagle bardzo głośno uruchomił się wentylator w karcie graficznej, zawiesił mi się system i gdy zresetował go wszystko wróciło do normy nie było szlaczków. Zainstalować ponownie sterowniki od karty graficznej i było ok, nawet temperatura w speedfanie była pokazywana normalnie ( od 45 do 60 ). Lecz niestety dzisiaj znów zawiesił mi się komputer i znowu się pojawiły szlaczki system znów się nie uruchamia ze sterownikami karty graficznej i temperatura znów stanęła na 88 stopniach.

A wiec czy to jest wina w 100 % karty graficznej ?

Jeśli tak czy opłaca mi się kupować nowa kartę graficzna czy lepiej jest złożyć nowy komputer?

Komputer jest stosowany do oglądania filmów i gier.

Załączam screeny jak to wygląda

http://zapodaj.net/a...c1081a.jpg.html

http://zapodaj.net/2...b22367.jpg.html

Jeszcze podam Specyfikacje

Intel Core 2 Duo E8500 BOX

Asus P5Q PRO (P45) DDR2, GbLAN, FW, ATX

OCZ DDR2 4096MB (2x2048) PC8500 1066MHz Platinum Edition CL5.0

Samsung 1.0TB SATA300 (HD103UJ) Spin Point F1 32MB

Gigabyte GF GTX260 896MB DDR3 HDTV/2xDVI PCI-E

Corsair CMPSU-750TXEU 750W

Komputer regularnie czyszczę. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak możesz kartę na innym komputerze, ale dośc prawdopodobnie zdechła. Jak nie masz pomysłu co z nią zrobić to możesz wypiec, może coś da (a może i nie).

Co do tego czy lepiej robić upgrade całego sprzętu czy tylko samej karty, to zależy od ewentualnego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym komputerze sprawdzałem inna kartę i wszystko dobrze działało. Myślałem nad zakupem tylko karty jeśli jest to możliwe że jeszcze jakaś pasuje do tego sprzętu. Może jakąś byście mi doradzili, myślałem nad tą kartą:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx650ti-boost-1gb-ddr5192bit-dvihdmidp-pci-express,38250.html

Nie wiem czy będzie pasować, na zakup karty mogę poświecić do 1000zł, bo za więcej to mi się wydaje ze lepiej jest złożyć nowy komputer :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta sama w sobie jest OK (choć dorzuciłbym do wersji 2GB i z 3letnią gwarancją), problem tylko taki, że nowe GeForce na systemach Vista/7/8 mocno obciążają procesor, więc to może nie być najlepszym wyborem do obecnego sprzętu. No chyba, że planujesz zmianę też reszty w przyszłości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xp 32 bity więc będzie z tą kartą jeszcze większy problem? Ze zmiana sprzętu to jest tak jak nie da rady podłączyć karty graficznej do 1000 zł to już złoże ten nowy komputer, a jak się da kupić to posiedziałbym jeszcze na tym sprzęcie ponieważ nie gram aż w tak zaawansowane gry jak np Total War: Rome II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie - cichsza i chłodniejsza, z większą ilością pamięci i dłuższą gwarancją.

Ostatecznie jak na dobrym chłodzeniu aż tak nie zależy to pozostaje http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/ (i tak nie bedzie gorsze niż to w Palicie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...