Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Dla miłosników symulatorów

Polecane posty

Ten temat będzie poświęcony symulatorom - przede wszystkim samolotów i statków kosmicznych (Ił, Freespace), nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby rozpocząć dyskusje o innych grach o zaawansowanym stopniu "realizmu" (co bardziej realistyczne ścigałki?).

Na początek - daaawno zamieszczony na coverku CDA: Total Air War. Gra ważąca niewiele, ale zaskakująco dobra, szczególnie ze swoim genialnym systemem naprawdę dynamicznych kampanii. Ponadto - latanie myśliwcem F22 jest zaskakująco łatwe (na podstawę starczą strzałki, spacja i Shift+S dla przeskoczenia startowania i innych trudniejszych elementów) i fajne. Grał ktoś w multi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbiegnę od tematu, ale najbardziej spodobała mi się symulacja "Microsoft Train Simulator" Naprawdę warta polecenia realistyczna symulacja pociągów i tramwajów. Posiada dużo rozbudowanych opcji, jest zastosowana bezwładność pojazdów, oraz zróżnicowane trasy do przejechania. Nice!

Drugim natomiast symulatorem któremu warto poświecić uwagę jest wg mnie: Bus Driver 2. Fajnie jest wozić ludzi, wysadzać ich na przystankach, hamować na czerwonych światłach, nie zapominać o kierunkowskazach i znakach, ostrożnie regulować prędkością... fajnie się gra, na ale oczywiście tylko przez jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z symulatorów skończyłem kiedyś Silent Hunter 2.Na najniższym poziomie trudności.Szkoda,że w tedy nie miałem internetu.Ta gra ,jak dla mnie,ma w sobie jakiś urok.

ale teraz jest internet i jest Silent Hunter 3 w bardzo przyzwoitej cenie, świetna gierka, godzinami można uganiać się za statkami handlowymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbiter i Space Shuttle Sim S3 FREEWARE

Jak ktoś lubi smulatory lotów kosmicznych, proponuję takie Simy

Orbiter

Oprócz Wachadłowca Atlantis i futurstycznych maszyn, można z netu można nowe addony wgrywać, np taki psujący zabawę statek piratów z karaibów :P, albo teleskop Hubbla, jest B.Dobrze rozbudowany grafika też ma mocny plus, Dzwięki takie sobie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Orbiter_(sim)

Space Shuttle Sim S3

Taka prosta symulacja Wachadłowca :D, ok przesadzam trochę trudna, bo jest sporo przcisków, Przełączników, i nie wiadomo co i jak, ale kontrola nam mówi co i jak, (jest polski opis co i jak) Grafika nieco słapsza, poziom trudnosći taki sobie (początkujący uzna za trudny) Dzwięki tak jak orbiterze.

http://www.shuttlesim.be/

FlightGear czyli darmowy symulator lotu Samolotów i takich tam, (beka z Addonu Spadoroniarza :D) Tak tu można też nowe maszynki śćiągać

http://www.flightgear.yoyo.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz jest internet i jest Silent Hunter 3 w bardzo przyzwoitej cenie, świetna gierka, godzinami można uganiać się za statkami handlowymi

Mam już ją na dysku:)I zabieram się do niej jak pies do jeża,a wszystko,że za dużo tego kupiłem:)Myślę,że na jesieni spotkamy się na wirtualnych oceanach:)Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie temat dla mnie B) .

Co prawda jeśli chodzi o symulatory to zajmuje się głównie tymi samochodów (RBR, GTR, rFactor), ale nie tylko. No i jakoś tak się przyjęło, że "symulatory" używa się myśląc tylko o tych lotniczych.

A właśnie co do lotniczych - nie mogę odżałować do tej pory zakończenia serii Flight Unlimited, która dla mnie biła produkcje MS i tego, że nie udało mi się do tej pory zagrać w jej trzecią i ostatnią część. Lot małą Cessną z konkretną misją w noc przez chmury burzowe z ogromną ulewą i błyskającymi cały czas na tle czarnego nieba piorunami, podejście potem w tych warunkach do lądowania, kiedy samolotem rzuca niemiłosiernie - to było coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W każdym bądź razie chciałem Was, graczy, prosić o radę. Jako, że chciałbym kupić naturalnie oryginalne gry, chcę się upewnić co do wyboru. Otóż takie dwa punkty:

1. Jaka jest najlepsza gra symulująca wyścigi GP F1? Nie biorę pod uwagę wieku gry, grafiki ani ceny. Musi być REALISTYCZNA i grywalna. Taka, w której można się poczuć jak prawdziwy kierowca bolidu z F1. Sezony, punkty, kary... Co typujecie?

2. Jaki jest najlepszy symulator wyścigów WRC (choć niekoniecznie WRC)? Podobnie jak wyżej, chciałbym, aby gra była nieomalże wiernym odwzorowaniem tychże zawodów. Gdzie np. zbytnie uszkodzenie pojazdu dyskwalifikuje itp. Dobrze by było, aby znalazły się w grze prawdziwe marki samochodów. : - ) .

Tak więc, oczekuję jakichś sugestii z Waszej strony. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam, kłaniam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim tygodniu trochę pogrywałem w MFS 2002, i próbowałem grac w Silent Hunter II, ale niestety mi się coś sypie z grafiką, a dokładniej z rozdzielczością, bo przybliżony jest tylko jakiś fragment ekranu, i nie obejmuje wszystkiego. Dlatego nie mam nawet szans wejść do menu kampanii :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W każdym bądź razie chciałem Was, graczy, prosić o radę. Jako, że chciałbym kupić naturalnie oryginalne gry, chcę się upewnić co do wyboru. Otóż takie dwa punkty:

1. Jaka jest najlepsza gra symulująca wyścigi GP F1? Nie biorę pod uwagę wieku gry, grafiki ani ceny. Musi być REALISTYCZNA i grywalna. Taka, w której można się poczuć jak prawdziwy kierowca bolidu z F1. Sezony, punkty, kary... Co typujecie?

2. Jaki jest najlepszy symulator wyścigów WRC (choć niekoniecznie WRC)? Podobnie jak wyżej, chciałbym, aby gra była nieomalże wiernym odwzorowaniem tychże zawodów. Gdzie np. zbytnie uszkodzenie pojazdu dyskwalifikuje itp. Dobrze by było, aby znalazły się w grze prawdziwe marki samochodów. : - ) .

Tak więc, oczekuję jakichś sugestii z Waszej strony. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam, kłaniam się.

Tak więc o F1 mam dwóch faworytów

Rfactor jest bolid BMW Sauber 07 (resztę bolidów samemu z neta trzeba, sam nie wiem czemu ale inni tak uważaja to ja też, a grałem i mi do F1 Chalange 99-02 przypomina, (nic dziwnego że to z Image przy F1C 99-02 pomagali)

LFS Live For Speed, jest Bolid BMW Sauber 06, gierka jest godnym przyciwnikiem Rfactora, tu jest nico lepiej bo częsciej pojawiaja sie aktułalizację, np w Wersji Y pojawia się możliwosć Splenia Sprzęgła w Z Deska Rozdzielcza dla Aut GTR bo wcześniej wyglądało tak samo jak w Drogowych wersajch.

A o WRC to też dwóch faworytów

Colin Mcrea DIRT

Świetna gra jak masz dobry sprzęt, po prostu wspaniała trudno mi ocenić bo grałem w demo

Xpand Rally Xetreme

Podobnie jak DIRT ale POLSKIE, dodatkowo jest Tuning, edytor tras, miodzio była pełna w CD-A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc o F1 mam dwóch faworytów

Rfactor jest bolid BMW Sauber 07 (resztę bolidów samemu z neta trzeba, sam nie wiem czemu ale inni tak uważaja to ja też, a grałem i mi do F1 Chalange 99-02 przypomina, (nic dziwnego że to z Image przy F1C 99-02 pomagali)

LFS Live For Speed, jest Bolid BMW Sauber 06, gierka jest godnym przyciwnikiem Rfactora, tu jest nico lepiej bo częsciej pojawiaja sie aktułalizację, np w Wersji Y pojawia się możliwosć Splenia Sprzęgła w Z Deska Rozdzielcza dla Aut GTR bo wcześniej wyglądało tak samo jak w Drogowych wersajch.

Nie no, dzięki za informację. Nie wiem jeszcze na którą z gier się zdecydować.

A o WRC to też dwóch faworytów

Colin Mcrea DIRT

Świetna gra jak masz dobry sprzęt, po prostu wspaniała trudno mi ocenić bo grałem w demo

Xpand Rally Xetreme

Podobnie jak DIRT ale POLSKIE, dodatkowo jest Tuning, edytor tras, miodzio była pełna w CD-A

Eee...? Obydwa Xpandy znam na wylot (heh, czasem nawet siedzę na multiplayerze net) i...nie pasują mi! Tu nie ma żadnych tabel, klasyfikacji generalnych ani nawet samochodów markowych (to ostatnie najmniej ważne). W każdym bądź razie (nie wiem jak w Colinie) są tam po prostu mapy do przejścia...i tyle... po kolei i po jednej mapce się przechodzi całą grę...

Znasz może Rally Championship (z Martyną Wojciechowską i Markiem Wisławskim)? Tam mi się podobały zawody/mistrzostwa. Mogłem być dyskwalifikowany itd.

Poza tym ktoś mi już doradzał tego dirt'a, ale... gra nie jest w zasięgu ani mojego sprzętu ani portfela.

P.S. Moim zdaniem Xpand Xtreme jest znacznie gorszy od poprzednika - Xpand Rally.

P.S2. Heh, ja kupiłem oryginał Xpand Rally, a w ciągu dwóch następnych miesięcy dodano grę do CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka jest najlepsza gra symulująca wyścigi GP F1?

2. Jaki jest najlepszy symulator wyścigów WRC

Ad.1 rFactor

Ad. Richard Burns Rally

Lepszych nie znajdziesz - jeśli chcesz jakiegoś potwierdzenia - na obu bawię się kierowcy wyścigowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 rFactor

Mi ktoś proponował F1 Challenge. Co o tym myślisz?

Ad. Richard Burns Rally

W Richarda grałem, jestem zadowolony z modelu jazdy, ale... mój komputer ciutke nie nadążał z obliczeniami, niestety. Poza tym nie pamiętam czy są tam zawody a la WRC. : - P .

Ktoś mi doradzał Race Driver GRID. Nie słyszałem o tym.

Edit:

Aha, dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak Rfactor tyle że słapsze, ale warte uwagi, bo sobie tak jak Rfactor dodatkowe sezony śćiągąć i trasy, np w Rfactorze jest Safty Car a w F1C jest ale tylko w jakims modzie, co prawda do nie F1 ale jest mod F1, GTR2 fajna gierka głównie dal maniaków realizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z symulatorów samochodowych polecam Racer(v 0.5.7) nie wiem czy do końca to jest symulator ale w każdym bądź razie symuluje się jazde autem :DDarmowe

I Sim Tractor też fajne:D Symulator rolnika xD Darmowe[do full versi trza miec login i hasło]

Polecam z całego serca Bagger Simulator, świetny symulator..................koparek:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiakSymulatorowy>> (nick sugeruje, że wreszcie ktoś podobny do mnie ;) ) to co napisał Rozy bierz w ciemno rFactor + BMW 08 albo CTDP 2005 (ale już w drodze edycja 2006) to zestaww na którym jeździ większość lig takich właśnie maniaków symulacji na całym świecie, podobnie z Richard Burns Rally, który jest i pewnie jeszcze długo pozostanie najlepszym symulatorem WRC.

PS. Tylko pamiętaj - nie zrażaj się jak po pierwszym tygodniu jazdy nie będziesz za nic potrafił przejechać jednego OSa / wyścigu bez rozwalania i w niezłym stylu - to są symulatory, ale za to jak się potem nauczysz to frajda będzie z 100x większa niż po jakimś tandetnym Gridzie :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał przybliżyć wam mój ulubiony, lecz niezbyt popularny symulator lotu jakim jest Lock On.

Jest to bardzo poważny i skomplikowany symulator nowoczesnych samolotów wojskowych (można latać F-15C, MiG29 A i S, A-10A, Su-27 Flanker, Su-33 oraz Su-25), który ma do zaoferowania ładną grafikę i efekty dźwiękowe, a także bardzo pokaźny arsenał wszelkiego rodzaju broni (bomby, rakiety i takie tam:)). W grze jest samouczek, który przybliży nam wszystkie tajniki lotu i sposób walki w każdym samolocie. Na dodatek (oczywiście jeśli umie się w to grać) gra jest niesamowicie grywalna i pasjonująca. Dogfighty na ogromną skalę w multi zapierają po prostu dech w piersiach (nie ma jak usiąść komuś na ogonie i wpakować serię w silnik). Gra jest dostępna pod szyldem Kolekcja Klasyki za jakieś 24,99zł. Istnieje też nieoficjalny dodatek - Flaming Cliffs, który dodaje do gry m. in. nowy samolot - Su-25T i genialny model ziszczeń dzięki czemu gra jest jeszcze lepsza. Niestety produkt ten nie jest idealny - w grze występują bugi i jest dość niestabilna na dodatek cała gra jest dość dziwnie zoptymalizowana (na starym rzęchu może śmigać jak Blackbird, a na innym - lepszym może wyciągać o połowę mniej klatek (to oczywiście tylko przykład)). Poniżej zamieszczam kilka filmików zrobionych przez graczy:

Lock On: Modern Air Combat (No Fear) - http://pl.youtube.com/watch?v=QCMqECKokMg - świetny filmik, ale ma 9 minut i rozkręca się od około 3 minuty,

Lock On STE - http://pl.youtube.com/watch?v=tn5xSeOc2K4

Lock On Speed - http://pl.youtube.com/watch?v=cVeSDWy6WHU

Zapraszam wszystkich do grania! Jednocześnie przepraszam za małą, nieprofesjonalną recenzję, ale mam nadzieję, że chociaż taka należy się tej grze...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy uważają, że MS FS rządzi, są w kręgu podejrzanych o kiepski gust symulatorowy :P

Bo ja wiem... Może niektórzy gracze gustujący w symulatorach lotu woli "spokojniejszą" ich odmianę, bez żadnych walk itd. Flight Simulator skoncentrowany jest bardziej na czystym locie i wcale nie jest taki zły i nudny. Niektórzy wolą zasiąść za sterami Boeinga 747 i wcielić się w pilota linii lotniczych niż latać F-22. Misje - przynajmniej w FSX są bardzo fajne i nigdy nie wiadomo czego się można po nich spodziewać (np. przy locie zaplanowanym na ok. godzinę okazuję się, że jeden z pasażerów ma zawał i trzeba lądować zaraz po starcie:)). Na dodatek nie trzeba chyba dodawać, że cała gra jest bardzo realistyczna. Tak więc osobiście wątpię, aby seria ta znakowała ludzi, którzy nie mają gustu jeśli chodzi o takie gry, ale to jest tylko moje zdanie. Osobiście bardzo lubię samą serię FS.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mi chodzi o model lotu, grafikę, udźwiękowienie... Ił-2 to hocior! A skoro jego twórcy zabierają się za kontynuację (Storm of War - the Battle of Britain, jakby ktoś nie wiedział) to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to będzie przełom w dziedzinie symulatorów (Olo pisał że na polach będą się pasły owce a po Londynie będą kursowały autobusy!!!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...