Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smykus

Jaka to karta graficzna ?

Polecane posty

Świetnie, gdyż akurat mam taką samą kartę, więc mogę pomóc smile_prosty.gif

Najpierw możesz skorzystać http://www.nvidia.pl...ex.aspx?lang=pl z opcji drugiej, by automatycznie wyszukało sterowniki do twojej karty.

Natomiast jeżeli wyszukujesz ręcznie to wpisujesz:

Typ produktu: GeForce

Seria produktu: GeForce 400 Series

Rodzina produktu: GeForce GT 430

System: *Tutaj dajesz swój system operacyjny*

Język: Polski

I klikasz szukaj.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mam, dzia smile_prosty.gif

Jeszcze 1 sprawa jest. Piszę tutaj, ponieważ szybko dostaję poprawną odpowiedź.

Jest taka sprawa, że gdy gram w League of Legends to po 5-10 minutach monitor wygasa, 3 sekundy słyszę co się dzieje i musze resetnąć kompa, bo nic innego nie mogę zrobić . Mam tak co 1 mecz. ;/

Prosiłbym o pomoc.

Chodzi mi głownie o podanie przyczyny tego błędu oraz porady jak to naprawić.

+ Nie mogę tych sterów zainstalować.

http://scr.hu/1j5m/veasn Tutaj ss

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu wskazuje na problemy z kartą graficzną. Warto by sprawdzić temperaturę karty. W tym celu ściągnij program HWMonitor i daj screena z niego. Potem pograj chwilę w Lola (zostawiając HWMonitor włączony), zminimalizuj i zrób kolejnego screena z tego programu, żeby zobaczyć jak mocno nagrzewa się karta podczas gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę linki skopałeś, wstaw je jeszcze raz. tongue_prosty.gif

EDIT: Ok, już sobie poradziłem. Grzeje ci się zarówno procesor, jak i karta graficzna, więc w tym może tkwić problem, Trzeba będzie wymienić pastę na procku i karcie.

EDIT2: Możesz też kompa z kurzu wyczyścić, jeśli dawno tego nie robiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny poradnik: http://www.cooling.p...,artykul,7.html

Nie wiem, czy kiedykolwiek rozkręcałeś kompa, czy umiesz zdjąć chłodzenie z procka itd. Jeśli nie czujesz się na siłach, to warto to zadanie powierzyć komuś innemu. Nie masz jakiegoś kumpla, który w miarę ogarnia?

Niemniej, pastę na procek nakłada się łatwo, a ściągnięcie chłodzenia nie powinno sprawić ci większego problemu.

Jednak nigdy nie wymieniałem pasty na karcie graficznej, więc nie wiem jak bardzo ten proces jest skomplikowany. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierałem kompa tylko i wyłącznie do wyczyszczenia z kurzu, więc raczej nawet nie dam rady chłodzenia zdjąć. Mój ojczym ma sporo kolegów, którzy się tym zajmują.

Jak myślisz ile może zająć wymiana pasty i ile to może kosztować ? (Cały ten zabieg)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz ile może zająć wymiana pasty i ile to może kosztować ?

W sensie w serwisie? Jest to raczej podstawowy zabieg, więc jakby mieli akurat wolne ręce do roboty, to by ci to pewnie na miejscu zrobili. Co do ceny, nie wiem, pewnie od 30 do 50zł? Czysty strzał. Lepiej, jakby zrobił to któryś z wspomnianych kolegów. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A jeszcze pytanko mam. Czy jak komputer mam już sporo po gwarancji i nałożona jest plomba, żeby nie otwierać i jak otworze i wyczyszczę z kurzu, a potem będą jakieś problemy i będę chciał oddać mojego Pc-ta do serwisu to się przyczepią ?

Jak jeszcze gwarancja była to zerwałem plombę i oczyściłem z kurzu, potem nic to nie dało oddałem do serwisu kompa i się przyczepili o tą plombę, że niby nie można otwierać kompa jak jest na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest po gwarancji, to nie ma znaczenia, czy są plomby czy nie.

No i faktycznie, plomby są po to, żeby ich nie zrywać, więc jak je się zerwie w trakcie trwania gwarancji, to równoznaczne jest to z jej straceniem. Co prawda nie wiem, jak to się ma do gwarancji na poszczególne zespoły, no ale... Kiedyś też miałem kompa z plombami, zerwałem je, żeby kompa wyczyścić, no a potem coś oczywiście się zepsuło. smile_prosty.gif Dałem na gwarancję, powiedzili, że nie powinienm zrywać tych plomb, ale tak czy siak wzięli go na gwarancję. To pewnie zależy od humoru serwisantów. tongue_prosty.gif Albo też od stopnia uszkodzeń. Jakbyś coś rozwalił z własnej winy, to raczej by ci na gwarancję nie przyjęli.

EDIT: Tak w ogóle, kiedy ostatnio czyściłeś kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, procek ma teraz temperatury w normie. Wymiana pasty nie będzie konieczna w najbliższym czasie. Jednakże grafika nadal się przegrzewa. Ciężko stwierdzić, co może być tego przyczyną. Albo faktycznie coś jest nie tak z pastą, albo chłodzenie niezbyt dobrze działa. Karta nagrzewa się w przeciągu paru chwil do 100 stopni... Sprawdź, czy wiatraczek od karty w ogóle się kręci. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem, że na pastach w ogóle się nie znam. Zawsze brałem takie, które kosztują z 13zł za tubkę. wink_prosty.gif Nie masz w pobliżu miejsca zamieszkania jakiegoś sklepu komputerowego, gdzie mógłbyś kupić pastę?

Jak nie, to zamawiaj przez neta, na przykład to: http://allegro.pl/za...3672847601.html

Firma Zalman jest polecana na wielu forach (na tym także), więc można mieć pewność, że jest to dobry produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Wyjąłem kompa, zdjąłem obudowę i wiatraczek się kręci, ale pod wiatraczkiem jest jakaś płyta ( to chyba karta graficzna), która jest gorąca i jak podkładam rękę pod wiatraczek to słabo wieje, a jak pod tą tabliczkę (Karte grafy chyba) to czuję ciepło i to spore.

Tutaj ss jak nie ma obudowy

http://scr.hu/1j5m/ff0m5

Mam jakieś 3 wiatraki:

- Pod kartą graficzną: Nawet, nawet

- Nad kartą graficzną: Słabawo

- W zasilaczu: Mocno wieje

Mam zasilacz Qoltec 420W ( chyba jest na czarnej liście )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...