Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abrez

Rozwiązany: Laptop - brak odczytów z czujników temperatury karty graficznej

Polecane posty

Witam,

1.Dzisiaj po formacie i zainstalowaniu Windows 7 Home Premium nie mogę odczytać temperatury karty graficznej(szczerze to nie mam wyniku czegokolwiek) . W programie everest nie mam żadnych wyników, dodam że mam tego laptopa: http://www.samsung.c...S03HK-techspecs

2. Tak mam najnowsze sterowniki, instalowałem także starsze efekt ten sam.

3. Laptopa mam juz 0,5 roku i do tej pory na tym samym Windowsie temperatuy mogłem odczytywać bez problemu (nawet dzień przed formatem odczytywałem temreraturę karty i grafiki normalnie).

Zauważyłem za to coś dziwnego z biosem:

post-73366-0-33696900-1384027876_thumb.p

post-73366-0-63998900-1384027893_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, więc po wgraniu wcześniejszej wersji sterowników pojawił się inny problem. W programie HWmonitor jak i w gadzecie pulpitu GPU Observer po włączeniu komputera, nie posiadam żadnych wyników. W HWmonitor w ogóle nie widzi mojej karty graficznej, zaś .GPU Observer pokazuje zero. Lecz po 2-3 minutach od włączenia komputera, temperatura w HWmonitor wyświetla się normlanie, zaś w GPU Observer co chwile zmienia swoją wartość z 0 na aktualną wartość termperatury. Czy może miec to związek z jakimś napięciem lub zasilaniem i jak sprawdzić czy karta graficzna jest cały czas włączona od momentu włączenia komputera ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz już na pewno coś jest nie tak, sprawdziłem programem GPU-Z i karta ma momenty że się po prostu wyłącza :

post-73366-0-61540400-1384244442_thumb.p

Może winą tego jest że mam jeszcze układ zintegrowany i karta się po prostu wyłącza jeżeli nie jest używana ?

Więc powiem tak, odpaliłem skyrima i karta działa normalnie. Więc jaki może być powód, że karta nagle sama wyłącza się aż do momentu użycia jej przez jakiś program ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takiego stanu rzeczy oszczędność energii. Jeżeli nie jest potrzebna karta z wyższą wydajnością, komputer używa zintegrowanego układu graficznego. To raczej normalne. Możesz ustawić w panelu sterowania nVidii, żeby komputer używał cały czas karty nVidia. Problem były wówczas, gdyby karta nVidii nie włączała się w grach a tak wszystko jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dostałem właśnie odpowiedź od serwisu nvidia, że najnowsze sterowniki miały błąd i czujniki nie były w ogóle widoczne a co do mojego problemu, to zmieniłem tryb oszczędności energi na największą wydajność i wszystko smiga jak należy.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...