Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LiberumVeto

Problemy z wydajnością - laptop Lenovo ideapad y580

Polecane posty

Witam,

Mam problem z wydajnością w grach. Mianowicie, około miesiąc, dwa po instalacji systemu (sprzedawca trochę mnie oszukał, tzn. sprzedał mi komputer nie informując o tym, że nie posiada systemu) w większości gier, które spokojnie działały mi płynnie na ustawieniach wysokich i ultra, zauważam spory spadek fps, np. Battlefield 3 działał na ultra między 45-60 fps, a teraz działa na 20-30, Lol działał mi w 60-80 fpsach, a teraz w 30-40.

Laptop nie był podkręcany, ma dwie zdrowe partycje (C: 150 Gb na system i D: 850 Gb, z czego tylko 100 Gb zajęte), najnowsze sterowniki karty graficznej, nie ma na nim wirusów, jest po trzech reinstalacjach systemu. Proszę o pomoc.

Specyfikacja:

Model: Lenovo ideapad y580

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX660M 2 Gb vRam

Procesor: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz (4 CPUs)

Ram: 8 Gb

HDD: 1000 Gb

System: Windows 7 Home Premium

P.s. Proszę także o odpowiedź na poniższe pytania:

1) Czy warto korzystać z optymalizacji gier Nvidia Experience?

2) Czy warto czyścić wentylator i wywietrzniki laptopa powietrzem w puszce?

3) Jak często powinienem reinstalować system, defragmentować dyski, usuwać niepotrzebne i tymczasowe pliki?

Do tematu załączam dxdiag.

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja tego laptopa z i7 daje mniej więcej taką samą wydajność w grach, ponieważ ma większą rozdzielczość jeśli się nie mylę. wink_prosty.gif

Dzięki za pomoc. Nie sprawdzałem, więc pobiorę ten programik. Mam nadzieję, że zniknie problem. Niedługo podzielę się efektami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie widzę potrzeby korzystania z tych funkcji. Wszystko powinno chodzić bez nich. Czemu tak myślę? Bo sam mam tego laptopa, tylko w wersji z i7 i działa normalnie.

Bo to opcja dla niedzielniaków jest, którzy chcą tylko pograć w jak najwyższych detalach ze stałym, płynnym frameratem, a na widok ustawień filtrowań, antyaliasingu itp. robią wielkie oczy tongue_prosty.gif Jeśli jest się obeznanym w opcjach i możliwościach sprzętu, lepiej bawić się samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę uruchamiam normalnie. W panelu zarządzania grafiką GeForce ustawiłem tuż po kupnie komputera karta graficzna nvidia bla bla bla o wysokiej wydajności.

Do laików raczej nie należę i to pytanie kwalifikuje się do banałów, które sprawdzam w pierwszej kolejności.

P.S Jak już mówiłem mam spadki wydajności jakiś czas po instalacji systemu, a zainstalowanie gier, podstawowych sterowników z płytki lenovo itd. trochę dużo czasu zajmuje i chciałbym, żeby to nie było jedyne i tymczasowe rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja gram tylko na full hd oczywiście takie tytuły jak C3 na lapku odpuszczam . Podczas gry co masz włączone ?? Spróbuj TuneUP http://www.tuneup.pl/ przeprowadź konserwację zobaczymy co ci tam znajdzie . Wyszukaj błędy na dysku twardym też tym programem . Tak duży spadek fps to nie może być wina nowych sterowników . C3 i B3 to gry AMD więc PsyhX też odpada . Podaj jeszcze ustawienia 3D z panelu Nvidi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gram w Lola albo Bf3 to muszę mieć otwartą przeglądarkę, ponieważ bf3 odpala się z przeglądarki, a do Lola czytam podczas ładowania poradniki. Mam także odpalonego skype, avasta i antymalware. Nie martw się, próbowałem już wyłączać programy w tle, ale to nic nie dało. ;) Według różnych testów na stronach i gazetach oraz bentchmarków spokojnie powinienem powyżej 60fps grać w Bf3 na średnio-wysokich i większość innych nowych gier. Ale akurat to pewnie i ty wiesz. ;p Dobra spróbuję użyć TuneUp, jednakże miałem styczność z wieloma tego typu programami, które nie dały efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...