Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawulon92

Dell Inspiron 17R SE 7720 - montaż drugiego dysku (SSD)

Polecane posty

Witam,

Niedawno zakupiłem laptop Dell Inspiron 17R SE 7720 wyposażony w dysk twardy HDD 1000GB. Dysk zamontowany jest w pierwszej zatoce, natomiast druga jest pusta. Mam zamiar dokupić do niego dysk SSD 120GB, na którym chciałbym zainstalować system (Windows 7), kilka najważniejszych programów i góra 1-2 gry. Natomiast dysk HDD mam zamiar używać do przechowywania danych (filmy, muzyka).

I teraz mam pytanie:

1. Jak zamontować dysk? (w której zatoce?) i czy nie stracę gwaracji ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawulon92

Niecały miesiąc temu zainstalowałem w swoim 7720 dysk Kingston HyperX 3K. Zamontowałem go w drugiej, wolnej zatoce i zmieniłem w biosie ustwienie, żeby second disk startował jako pierwszy. System (Win8) instalowałem od nowa na SSD. Generalnie wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo. Trochę czasu zajęlo mi rozpracowanie ustawień, żeby zmienić kolejność dysków, metodą prób i błędów. Trzeba to zrobić bez wchodzenia do BIOS-u.

Różnica w szybkości działania jest niewyobrażalna. System ładuje mi się w 15 s (przedtem 40 s) do ukazania się pulpitu. Poza tym teraz po tych 15 s mogę od razu normalnie pracować mimo, że ładują się jeszcze programy do pracy w tle. Przedtem musiałem odczekać jeszcze jakieś 30 s, żeby móc pracować. Ponadto komfort pracy jest niesamowity. Mogę jednocześnie kopiować, rozpakowywać duże archiwa i w tym samym czasie pracować w programie graficznym. Przedtem mogłem o takim czymś tylko marzyć.

Co do gwarancji to nie dzwoniłem do DELL-a, ale poczytałem trochę w necie i wyszło, że gwarancję można stracić tylko w sytuacji, jeżeli montaż dysku spowodowałby awarię laptopa. W każdym innym przypadku gwarancji nie powinieneś teoretycznie utracić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...