Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LiuKang

internet po kablu w laptopie

Polecane posty

Witam

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z internetem przez kabel w laptopie.

Obecnie sytuacja wyglada u mnie tak, ze internet z kabla od dostawcy jest w pc stacjonarnym , zas laptop korzysta z wifi. Czy jesli rozdziele internet "kablowy" i na pc i na laptopa to czy straci on jakos na jakosci ? I czy dokonac mam tego poprzez zwykly kabel ethernet i pociagnac go kilka metrow po domu czy tez to jakas bardziej skomplikowana procedura i bede potrzebowal do tego cos jeszcze dokupic? Z gory dzieki za odpowiedzi i rozjasnienie mi tego zapewne banalnego zagadnienia, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WiFi mam spory ping co uniemożliwia mi komfortowe granie online. W innych zadaniach sprawdza się oczywiście bez zarzutu. Czyli router podzieli mi połączenie i na jednym IP będzie mogło pracować ileś tam PC, tak? Bo jak rozumiem router ma wbudowany w sobie acces point? ( mój model to TP-Link WDR3600)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko, poza drugim kabelkiem Ethernet. Wymierz, kup, podepnij do swojego routera (kabelek do PC już tam jest) i podłącz do PC. Przewodowa karta sieciowa powinna mieć wyższy priorytet niż wifi, wszystko powinno działać od razu - jeśli nie, to wystarczy ręcznie rozłączyć połączenie bezprzewodowe w systemie. Dla testu możesz podłączyć lapka kablem od PC - wysokie pingi to nie koniecznie wina WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router jest odbiorcą i jest widziany od strony providera normalnie. W domu zaś dokonujesz podziału połączenia sieciowego, nic komuś do tego jak to zrobisz. IP pozostaje oczywiści 1.

Wysokie pingi, packet losty to raczej wina internetu. Wi-FI nawet słaby zasięg nie powinien sprawiać znacznego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za spozniona odpowiedz. Jesli wysokie pingi nie sa wina wifi to jak mam rozumiec fakt, iz na pc stacjonarnym kreca sie kolo 5, zas na laptopie przez wifi na doskonalym zasiegu zawsze blizej im 50 ? Jesli da sie jakos rozwiazac ten problem bez kabla to bardzo chetne zostane przy wifi , bo byloby to jednak troche zachodu i kosztow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z siłą sygnału po WiFi (wartość w dBm możesz sprawdzić programem inSSIDer). Dobrze by było jak spingowałbyś 2 serwery (polski i zagraniczny) na komputerze podłączonym przez WiFi i drugim przez kabel oraz wrzucił nam wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...