Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAREK276

win 8.1 czy warto aktualizować

Polecane posty

Generalnie warto zaktualizować system, bo to poprawki bezpieczeństwa, integracje z SkyDrive (opcjonalna i w sumie bardzo przydatna) i trochę innych bzdetów. Są też wady, jak gorszy ekran Start, wyszukiwanie (ale to subiektywne odczucia). Ciśnienia na aktualizację nie ma, a jeśli wierzyć internetowym krzykaczom, to faktycznie są problemy. Ja się nie spotkałem. Możesz się wstrzymać.

A, no i jest przycisk start.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorszy ekran Start
Co w nim gorszego?

Moim zdaniem również jest gorszy. Sam ekran jest nieco mniej czytelny, a wyszukiwanie w zwykłej Ósemce było dużo lepiej zorganizowane niż w 8.1 (wyniki były na całym ekranie, a na pasku z boku były kategorie, a teraz wszystko jest na pasku z boku, a miejsce na ekranie się marnuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest dostępny mały rozmiar kafli co na pc z myszką jest bardziej funkcjonalne bo zmieścimy znacznie więcej na ekranie bez potrzeby przesuwania. No i wzgląd estetyczny- możliwość używania tapety pulpitu w menu start. Poza rzeczywiście nieco gorszym wyszukiwaniem nie wiem co jest tutaj "mniej czytelne", ogół zmian ekranu startowego ocenił bym na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8 na netbooku mieściły mi się 3 wiersze z ikonkami, teraz wchodzą tylko 2.

Pomniejszenie ikon - albo nie umiem znaleźć tego, o czym mówisz, albo uważasz za wygodne rozwiązanie niewygodne :P Jeśli przejedziemy skrollem trzymając ctrl (co samo w sobie jest niewygodne, bo angażuje 2 ręce), to widzimy wszystkie ikony, ale nie można kliknąć bezpośrednio programu, pierwszy klik znów przybliża nam duże kafelki. Łatwiej dojechać tam skrollem.

I widzę nowy babol - mam drukarkę widmo. Na 8 działała tak pięknie, że płakałem ze wzruszenia. Na 8.1 dokument jest wysyłany i od razu znika z listy plików do druku. Pewnie to jakoś naprawię, ale sam fakt jest irytujący. Linux sobie radzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z netbookiem, ale piszę o 8.1 na PC.

W ekranie start klikasz prawym na kafel- zmień rozmiar- i tam jest wybór : "średni" i "mały". Mały tworzy małą ikonkę i to wszystko, nic nie trzeba przybliżać czy coś, minus taki że żeby zobaczyć nazwę trzeba najechać na to kursorem, ale większość ludzi zapamiętuje jak wyglądają ikonki programów z których korzystają. Średni kafel zajmuje tyle co 4 małe więc zmieści się znacznie więcej. W samym windows 8 nie ma małych kafli.

Co do drukarki- może przeinstaluj sterowniki do niej. Aktualizacja do 8.1 u mnie tez spowodowała jakiś mały problem. Gry, sterowniki i reszta bez zmian, ale antywirus (ESET) i słownik PWN-Oxford musiałem przeinstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Ósemce dla małych rozdzielczości nie trzeba było nic kombinować. Od strzału to jakoś wyglądało. W notebooku mam rozdzielczość 1366x768, ale przez większość czasu mam podpięty jeszcze drugi monitor z Full HD. Jak pomyślę, żeby się tym bawić za każdym razem kiedy podłączam/odłączam zewnętrzny monitor, to mnie coś strzela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co kombinować? Co "od strzału" jakoś wyglądało? Czym się bawić za każdym razem kiedy podłączasz/ odłączasz monitor? Ja nie wiem o co chodzi(może gdybym używał dwóch monitorów, ale niewiele osób ma taką potrzebę/możliwość) a co dopiero ktoś kto się dopiero zastanawia nad aktualizacją. Przy jednym monitorze widzę tylko plusy 8.1. Jak piszesz że coś jest nie tak na 8.1 a wcześniej było dobrze na 8 przy dwóch monitorach to dobrze by było to sprecyzować icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 sam z siebie lepiej dbał o layout ikonek niezależnie od rozdzielczości. Na 8.1 z jakiegoś powodu to się zepsuło i przy odpalaniu menu Startowego na różnych rozdzielczościach może to wyglądać nieco dziwnie. W gołej Ósemce to działało jakoś tak przyjemniej. To jest np. to, o czym pisał Gofer. Wcześniej na mniejszych rozdzielczościach mieściło się tego więcej, a na większych nie byłeś zawalany toną ikon. Obecnie jeśli ustawisz mniejsze ikony na małej rozdzielczości, żeby mieć tego więcej, to na dużej rozdzielczości dostajesz na twarz taką ilość ikon, że tego nie ogarniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...