Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Freezy komputera

Polecane posty

Witam, mam od kilku dni problem z komputerem. W nieregularnych odstępach czasu występują freezy komputera. Komp potrafi nie zaciąć się przy kilku godzinach gry w wymagające gry, a np dziś od 21 musiałem go resetować 4 razy. Czasami przy lagu występuje trzeszczenie charakterystyczna dla blue screena, a czasami jest cisza.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja kompa z zasilaczem włącznie, do tego wykresy temperatur w stresie CPU i GPU poproszę.

Z podstawowych czynności możesz obejrzeć kondensatory płyty głównej - jeśli będą wybrzuszone, znaczy walnięta jest płyta. To właśnie objawy dość typowe dla takiego uszkodzenia.

Drugą dość powszechną przyczyną jest przegrzewający się zasilacz - tutaj już musisz organoleptycznie sprawdzić, czy nie zieje ogniem Może być zapchany kurzem, zablokowany biurkiem czy stać za blisko ciepłego grzejnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom x2@x4 3,1Ghz

GTX 460 768mb

4gb ram

Corsair CX500

Kondensatory są ok, kurzu nie ma zbyt wiele (niedawno zmieniałem obudowę). Klapa od obudowy jest zdjęta, wszystko jest przewietrzone, w stresie obudowa jest chłodna (nie wiem jak z prockiem). Czym zmierzyć temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...