Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ponet

Problem z siecią WIFI, niepoprawna konfiguracja protokołu IP

Polecane posty

Witajcie,

Mam problem, otóż łączę się z siecią za pomocą routera Pentagram P6331-4A. Do działania routera nie mam (póki co) zastrzeżeń. Ale co jakiś czas (całkowicie losowy) nagle, następuje problem z połączeniem. Sytem windows pokazuje mi, że "sieć niezidentyfikowana" i na tym koniec, nie mam dostępu do netu. Komputery połączone tradycyjną metodą (kable) nie odnotowują tego problemu. Próbowałem, kombinowałem, poddałem się. Na tę przypadłość pomaga tylko 10-cio sekundowy restart routera. Diagnostyka sieci systemu windows wykazała mi taki oto błąd:

"Karta sieciowa "Połączenie sieci bezprzewodowej 2" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP" -załącznik do tego posta.

Czy ktoś może wyciągnąć pomocną dłoń i pomóc z tym problemem? Na dłuższą metę sporadyczne restarty routera są irytujące (sprzeciw użytkowników pozostałych komputerów)

W razie gdyby były potrzebne jeszcze jakieś info odnośnie kompa, proszę pytać.

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

post-16352-0-31827000-1383588987_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie jest to prawdą co piszesz.

Ponet, control panel (panel sterowania)-> network and sharing center(sieci i centrum udostępniania)->change adapter settings (ustawienia karty), ppm na karcie -> Properties (Właściwości) IPV 4(TCP/Ip), adresy maja byc przydzielanie dynamiczne a nie nadane na sztywno. Jeśli chodzi o DNS to tak samo, chyba, że korzystasz z secure DNS w tedy DNS'y będą na sztywno. To samo robisz z IPV 6 (TCP/Ip).

W routerze, sprawdź w manualu ustawienie DHCP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewałem się takiego odzewu! Już śpieszę z odpowiedziami smile_prosty.gif

Sprawdź pingi , uruchom konsolę komenda cmd a następnie wpisz

ping wp.pl -t

jeśli TTLe nie będą stałe tyko bedą różne to router do reklamacji.

TTLe są stałe.

@UP

Nie jest to prawdą co piszesz.

Ponet, control panel (panel sterowania)-> network and sharing center(sieci i centrum udostępniania)->change adapter settings (ustawienia karty), ppm na karcie -> Properties (Właściwości) IPV 4(TCP/Ip), adresy maja byc przydzielanie dynamiczne a nie nadane na sztywno. Jeśli chodzi o DNS to tak samo, chyba, że korzystasz z secure DNS w tedy DNS'y będą na sztywno. To samo robisz z IPV 6 (TCP/Ip).

W routerze, sprawdź w manualu ustawienie DHCP.

Ustawienia IPv6 i IPv4 są ustawione na "Uzyskaj automatycznie adres" oraz "Uzyskaj adres DNS automatycznie" w przypadku obu z IPV'ów.

Po rozłączeniu wpisz w wierszu poleceń to co poniżej i wklej wynik na forum:

ipconfig /all

Zrobię tak, tak szybko, jak tylko mnie znowu wywali. Dziwna, naprawdę dziwna sprawa, ale wywala mnie całkowicie losowo. Czasem przez 2 dni, 3 dni, 4 dni, wszystko gra, jak należy. A czasami mnie wywali i już confused_prosty.gif

EDIT:

właśnie znowu mi padło... restart z guzika pomógł, ale wkurzyło mnie to, bo przerwało mi sesje w BF'ie sad_prosty.gif

oto co wykazał ipconfig w cmd. (obrazek w załączniku)

bump

post-16352-0-44338200-1383756218_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz całkowicie połączenie z routerem. Po rozłączeniu SSID twojej sieci jest widziane przez kartę i możesz się do niego podłączyć? Jeśli nie to spróbuj po rozłączeniu wpisać w wierszu poleceń:

netsh wlan connect name=TWOJE_SSID

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz całkowicie połączenie z routerem. Po rozłączeniu SSID twojej sieci jest widziane przez kartę i możesz się do niego podłączyć? Jeśli nie to spróbuj po rozłączeniu wpisać w wierszu poleceń:

netsh wlan connect name=TWOJE_SSID

Po rozłączeniu, widzę swoją sieć, ale nie mogę się do niej podłączyć, albo owszem, mogę, ale windows utrzymuje, że "sieć jest niezidentyfikowana" i tym samym mam "brak dostępu do internetu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient wi-fi po zrestartowaniu systemu nie może się połączyć z routerem? Jakie są ustawienie radia, kanał, typ szyfrowania, SSID on/off?

W statystykach sieci router podaje klientów podłączonych do niego, czy jest widoczny komputer z wi-fi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee, a mógłbyś tak trochę bardzie po polsku? :) Tzn. instrukcję, gdzie mam szukać tego, o co pytasz, żebym mógł Ci to podać? zalogowałem się do routera, ale nie widzę tam statystyki sieci, w której by podawał czy mój komputer podłączany przez wifi jest widoczny, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...