Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Torton

Rozwiązany: Problem z dyskiem Western Digital WD10EARX

Polecane posty

Witam

Mam problem z dyskiem Western Digital WD10EARX ,który jest podłączony do komputera o takiej specyfikacji:

Procesor: intel i5 2500K

Płyta główna: ASUS P8H77-M PRO

Ram: GOODRAM 8GB 1333MHz

Zasilacz: BeQuiet 550W

Problem jest taki,iż kiedyś gdy miałem na nim zainstalowany system operacyjny strasznie muliło komputer, mimo że był to świeży system, więc postanowiłem zrobić test dysku za pomocą programu CrystalDisk Info i wyszło mi przy "Ilości realokowanych sektorów " komunikat UWAGA. Więc postanowiłem oddać dysk na gwarancje i tam powiedzieli mi, że po sprawdzeniu go jakimś tam programem wyszło , iż dysk jest w pełni sprawny. Po podłączeniu go do komputera i zainstalowania na nim na nowo systemu cały czas problem z zacinaniem się komputera powtarzał. Postanowiłem więc zainstalować system na innym dysku tj. Seagete Baracuda i na nim komputer w ogóle nie mulił. Dopiero jak podpiąłem mój dysk Western Digital jako drugi to problem z zacinaniem zaczął się na nowo. Więc ponownie zrobiłem test dysku programem CrystalDisk info (plik w załącznikach), zrobiłem też test płytą hirens tj. programem Western Digital Data Lifeguard Diagnostics (zarówno szybki i długi test) i wyszło , że na szybkim skanie występuje error 210(na stronie Western Digital pisze , żeby wymienić dysk bo jest zepsuty) , a znowu na długim skanowaniu nie wystąpiły żadne problemy co mnie zdziwiło.

Dysk jest podłączony kablem 6Gb/s do gniazda 6Gb/s na płycie(dysk obsługuje SATA III).

Więc co radzicie mi , żebym zrobił z tym problemem ? Mam iść kłócić się z gośćmi by oddali mi dysk na gwarancje ? czy jest jakiś inny sposób by to naprawić ?

Troszku się rozpisałem, ale wolałem szczegółowo opisać problem xD

Z góry dziękuję za pomoc.

post-136019-0-58041200-1383520389_thumb.

post-136019-0-58726900-1383520407_thumb.

post-136019-0-68645600-1383520663_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...