Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dln

Antywirus na Windows 8.1

Polecane posty

A to dlaczego? Darmowy soft, w tym Defender, świetnie radzi sobie z zagrożeniami. Korzystam z 8 prawie od premiery i nie miałem żadnego problemu z infekcjami, a mój pendrive zwiedził wiele portów (hueheuhue). W Internetach też jestem niczym Rambo i w poszukiwaniu wiedzy potrafię zaglądać w miejsca straszne. 8 to nie XP, jest to dość bezpieczny system a z aktywnym Defenderem trzeba się bardzo postarać o infekcje. A jeśli komuś mało, to Comodo Internet Security czy Avira czekają z uśmiechami na buzi. Nie widzę sensu w płaceniu za antywirusy dla domowej usera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu płacić za antyvira jeśli potrzebujemy byle jakiego np avg. Ale jeśli chcemy skutecznego bo korzystamy z sieci i czesto przynosimy coś na pendrive to lepiej wykupić. Piszę to bo odczułem to na własnej skórze. Używałem avg dopóki nie zainstalowałem bezpłatną wersję próbną na 30 dni antywirusa GData. Okazało się, że miałem tyle wirusów że kwarantanna trwała ponad godzine, na szczęscie program działał w tle, wiec mogłem normalnie pracować na fotoshopie. Czasem warto się zastanowić gdzie wchodzimy, i popieram użytkownika zebo80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej kwestia tego czego i jak używasz. Każdy antywirus ma dobre i słabe strony, a droższy produkt wcale nie musi być lepszy. Są darmowe produkty, które sprawują się bardzo dobrze i płatne, których nikomu bym z czystym sumieniem nie polecił.

Prawda jest niestety taka, że antywirusy oparte na blacklistach nigdy nie będą idealne, bo będą podatne na ataki zero day, na wirusy polimorficzne, no i mogą wyrzucać dużą ilość fałszywych alarmów. Dlatego lepszym wyjściem jest zainteresowanie się ochroną proaktywną (wszelkie HIPSy, sandboxy itp.). Tu warto sobie zerknąć na testy na stronie matousec.com.

Są darmowe produkty, które w odpowiednich rękach sprawują się naprawdę dobrze i szczerze mówiąc, to normalnemu użytkownikowi spokojnie wystarczą darmowe rozwiązania. Jeśli już jednak ktoś koniecznie chce płacić, to proponuję raczej zainteresowanie się takimi programami jak Malwarebytes' Anti-Malware Pro, DefenseWall HIPS oraz programami, które zajmują wysokie miejsca na tej liście, a nie przepłacać na popularne pakiety, które w dużej ilości przypadków opierają swoją opinię właśnie na popularności, bo na pewno nie na skuteczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego wystarczą? Zapora systemowa Windowsa zawsze działała tak, że częściej blokowała poprawne programy, a przepuszczała zagrożenia i nie widzę, by to się poprawiło. Niestety, ale firewalla nadal lepiej jest zmienić na coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Privatefirewall + Sandboxie + Malwarbytes Anti-Malware lub HitmanPro + TrafficLight (dodatek do przeglądarki)

Zestaw raczej dla świadomego użytkownika, który będzie potrafił tworzyć sobie reguły w firewall'u, wie co to piaskownica i jak jej używać. Raz na ~ 7 dni skan Malwarbytes lub Hitmanem. TrafficLight opcjonalnie, zależnie od tego jakie witryny się odwiedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przestańcie pisać o MSE - to jakieś nieporozumienie. Jak można wypuszczać raz na ruski rok aktualizacje? GDATA potrafi wypuścić aktualizację definicji wirusów w ciągu 33 minut od wykrycia nowego typu wirusa lub zagrożenia. Microsoftowi jeszcze daleko do tego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram arczi2, nie ufam MSE, zaporom windows i aplikacjom windows które mają nas chronić. Ten avg o którym pisałem wcześniej mimo że darmowy to trzeba używać ostrożnie, bo pliki systemowe Visty traktował jako zagrożenie. Dopiero kiedy zacząłem z Gdata to komputer zaczął pracować stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gdy używamy komputera do pracy za pomocą internetu wart zadbać o porządne zabezpieczenie antywirusowe . Ostatnio z banku dostałem mail aby uważać na oszustów wyłudzających pieniądze , mam G Datę , która dobrze chroni przelewy i wychwytuje takie problemy błyskawicznie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w obecnych czasach poza dobrym antywirusem trzeba mieć również dobry program zabezpieczający przed innymi zagrożeniami, bo co z tego, że antywirus wykryje mnóstwo znanych zagrożeń, jak nie poradzi sobie z czymś nowym lub pozwoli na kradzież danych.

A niestety na tym polu G Data wypada bardzo słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak z obciążeniem systemu ? Z autopsji wiem, że produkt ESET-a jest prawie niezauważalny dla windowsa, jednak według listy Sevarda jest on raczej średni. Kasperskiego używa moja szefowa i powiem szczerze, że go nie lubię... Numerem jeden jest Comodo Internet Security Premium, ale czy faktycznie nie muli ?

Dobra, powyższy odpada, chcą 90 dolarów rocznie.... Aż tyle nie jestem gotów dać, ten za 40 jest już bardziej realny...

http://www.comodo.com/home/internet-security/internet-security-pro.php?key5sk1=4f8c86cc0af2556a299ea87d8b3e94997c03d172&key5sk2=2128&key5sk3=1391624281000&key5sk8=&key5sk9=1391624263000&key5sk10=5630&key5sk11=1391624283000&key5sk12=5630&key5sk13=1391624288000&key6sk1=&key6sk2=FF260&key6sk3=5&key6sk4=pl&key6sk5=PL&key6sk6=0&key6sk7=Google&key6sk8=120-1&key6sk9=1024768&key6sk10=true&key6sk11=dbb9c7d7ce0d324176f6dd818a59684ad8f423ee&key6sk12=2034&key7sk1=2&key7sk2=43&key7sk3=51&key1sk1=ors&key1sk2=Google

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista, którą podałem nie testuje funkcji antywirusowych jako takich. To nie jest wyrocznia. ESET NOD32 jako antywirus jest całkiem spoko, ale sam antywirus nie zapewni wystarczającej ochrony, a niestety pakiet ESET Smart Security jako pełny pakiet jest taki sobie. Dlatego możesz np. zainstalować sobie antywirusa ESET NOD32 (który zapewnia naprawdę świetną ochronę przed znanymi szkodnikami), ale obok tego musisz jeszcze mieć porządne zabezpieczenie innego typu, czyli np. Comodo Firewall lub Privatefirewall.

Warto również od czasu do czasu przeskanować sobie system programem Malwarebytes' Anti-Malware (lub jeśli koniecznie chcesz, to zainwestować w wersję PRO tego narzędzia, która też jest fajnym uzupełnieniem antywirusa).

[edit]

Zresztą na stronie Matouseca masz dobrze wyjaśnione jaka jest idea tych testów.

[edit 2]

Pakiet COMODO nie muli, przy czym niestety do skutecznego jego używania potrzebna jest pewna wiedza. Jeśli nie czujesz się na siłach, to lepiej jednak iść w rozwiązanie dobry antywirus + COMODO Firewall (niestety obecnie jego instalacja polega na instalacji COMODO Internet Security z odznaczoną funkcją antywirusa) lub Privatefirewall.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fakt, że ESET Smart Security jest taki sobie nie napawa mnie radością do kombajnów, czyli połączeń firewalli i antywirusów. Z drugiej strony jednak mam pewne wątpliwości, czy dwa różne programy nie będą się ze sobą gryźć, to znaczy NOD 32 i ściana ogniowa od Comodo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa programy z tego co mi wiadomo się nie gryzą (tzn. znam ludzi, którzy używają takiego połączenia i jest ok). Tylko trzeba uważać, żeby przez przypadek nie włączyć antywirusa COMODO (bo ten będzie się gryzł z NODem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...