Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rudi1324

Jakie usługi zamulają mi komputer?

Polecane posty

Witam mam taką sprawę otóż jakiś miesiąc temu komputer chodził mi elegancko wszystko było ok ale niedawno pojawiła się u mnie taka rzecz której nie potrafię wyjaśnić moze tak powiem problem mam taki otóż gdy włączałem komputer w 5 sekund był wczytany wgrany jak to sie mówi i od miesiąca zaczynał mi strasznie mulić zaczęło się od dłuższego wczytywania kompa do jakuś tak do 2 minut. Później jeszcze gorzej do 10 minut. Doszło do tego ze usunąłem najnowsze programy zainstalowane w tym Lollipop nwm czy to moze przez to było ale moze troche bo komputer wrócił troche do normy. wczytuje się teraz około 2 minuty, ale gdy używam komputera co jakieś 2 minuty zawiesza mi się na jakieś 10-15 sekund po czym wraca do działania jest to bardzo denerwujące. Poszperałem w necie i znalazłem takie coś jak usługi (nie słyszałem o tym wcześniej nie śmiać się prosze) i tu są moje screeny bez usług z microsofta i tu jest moje pytanie. Co wpływa na to zawieszanie się i którą usługę wyłączać czy trzeba będzie kompa formatować a tego chciałbym uniknąć. Jeśli jest juz taki temat to przepraszam ale nie chciało mi się szukać w tych 250 stronach. Proszę o odpowiedź zanim wywale tego kompa przez okno XD. Pozdrawiam. Aha a moze problem lezy gdzie indziej? Piszcie!

post-913421-0-55851800-1383141905_thumb.

post-913421-0-94254000-1383141913_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

- Usługi które spokojnie można wyłączyć to np. Windows Defender (masz innego antywirusa),

Windows Search, Zapora systemu Windows, Stacja robocza, Serwer, trochę za dużo tego jest aby wszystkie wymieniać, wystarczy, że wpiszesz w google 'windows 7 niepotrzebne usługi' i sam sobie poszukasz co można wyłączyć. Aby wyłączyć usługę wejdź w start -> wpisz services.msc -> zaznaczasz usługę, po lewej klikasz 'zatrzymaj', potem prawym przyciskiem myszy i wybierasz właściwości -> typ uruchomienia 'wyłączony'.

- Wejdź w start, wpisz msconfig i w zakładce 'uruchamianie' odznacz niepotrzebne programy z autostartu - to ma zasadniczy wpływ jeśli chodzi o tempo uruchamiania się systemu. Zostaw tylko najpotrzebniejsze, które muszą uruchamiać się z systemem (antywirus), resztę typu Skype, Gadu-Gadu itp najlepiej odznacz.

- Widzę, że masz zainstalowanie dwa antywirusy naraz (G Data i Arcabit), po cholerę ci to? To jest absolutnie niewskazane, dwa antywirusy w jednym systemie mogą się kłócić i strasznie zamulają komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...