Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abrez

Windows 8 - odtwarzacz filmów

Polecane posty

Witam,

Stałem się dumnym posiadaczem "systemu operacyjnego" Windows 8. I już mnie szlak trafia. Zainstalowałem pakiet kodeków "K-Lite Codec Pack 9.9.5", oraz odtwarzacz plików VLC media player. Ogólnie filmy działają, ale (zawsze musi być jakieś ale) kiedy chcę przewinąć film(głównie filmy w formacie .wmv to przez około sekundę widać coś takiego:

post-73366-0-88899400-1383076436_thumb.p

po czym film wraca do normy. Dodam że odtwarzacze typu :

- media player classic

- ALLPlayer

odtwarzają tylko dzwięk filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, bo ja od czerwca używam Windows 8 (z którego jestem zadowolony swoją drogą, po prostu trzeba się przyzwyczaić) i nie miałem żadnych problemów z odtwarzaniem filmów, a kodeki mam te same co ty. Używam Media Player Classic. Spróbuj zainstalować od nowa sterowniki, tylko tym razem zrób instalację własną (wybierz jakie formaty i tak dalej chcesz aby odtwarzał Ci MPC), ja w większości przypadkach zaznaczam większość rzeczy, bo nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się to przydać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wielki problem i dotyczy VLC w ogóle. Tak na XP, 7 jak i Ósemce, na wszystkich konfiguracjach sprzętowych, które dane mi było posiadać. Jeśli Ci to przeszkadza, to niestety musisz zmienić odtwarzacz.

Rzuć okiem tutaj - http://www.trochetechniki.pl/10-najlepszych-odtwarzaczy-filmow-z-napisami,t,4138,page,1.html, art co prawda dwuletni, ale co działa na 7 i na 8 nie powinno sprawiać większych problemów.

Poza tym instalowanie paczek z kodekami i VLC jest bez sensu, bo odtwarzacz posiada ich własną bazę. Instalując niepotrzebne appki tylko zaśmiecasz system ;)

PS - 8 jest systemem operacyjnym i to udanym, po co cudzysłów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zależne od rodzaju zastosowanej kompresji i rozmieszczenia klatek kluczowych. To nie wina systemu, tylko kompresji właśnie. Różne programy radzą sobie z tym lepiej lub gorzej.

I nieco uzupełnię to, co napisał Gofer o kodekach w przypadku VLC. VLC nie używa filtrów DirectShow, więc jest całkowicie odcięty od kodeków zainstalowanych w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...