Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Puchatek16

Monitor gaśnie - "No signal detected"

Polecane posty

Witam, mam wkurzający problem z moim monitorem. Otóż od jakiegoś czasu podczas grania (podczas pisania w wordzie czy siedzeniu na internecie tego nie zauważyłem) monitor po prostu się wyłącza, wyskakuje komunikat "No signal detected" i kaplica.

Po próbie włączenia i wyłączenia komunikat pojawia się ponownie. Pomaga jedynie restart komputera, jednak nie przebiega on wtedy tak, jak powinien. Po naciśnięciu przycisku od restartu powinienem usłyszeć jedno czy dwa charakterystyczne "piknięcia", jednak w tym przypadku jest takie jakby zawieszone - słychać jakieś dziesięć piknięć w czasie 1-2 sekund (coś jak dźwięk zawieszenia np gry).

Od jakiegoś czasu nawet już zwykły restart nie pomaga - muszę odłączyć komputer od zasilania, odczekać kilka sekund i włączyć go ponownie.

Problem nie występuje za często, jednak coraz częściej. Jest to strasznie irytujące confused_prosty.gif

Sprawdzałem temperatury programem SpeedFan (w załączniku). Wszystkie temperatury oprócz Core 0 i Core 1 są właściwie bez zmian, w normie (czasem podskoczy HD 0). Jedynie te dwie wymienione się ciągle zmieniają. Core 0 ma temperaturę przeważnie od 45 do 50C, czyli za dużo. Ta druga 38-40C, czyli w normie, czasem trochę poniżej normy. Niepokoi mnie tylko Core 0.

Monitor to 7-letni BENQ FP91G+, karta graficzna wymieniana 1,5 roku temu (NVidia GForce 9500GT, czy jakoś tak biggrin_prosty.gif )

Będę bardzo wdzięczny za pomoc wink_prosty.gif

post-978337-0-27627200-1382550121_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty graficznej (jak też i innych podzespołów) w normie, więc raczej nie w tym rzecz. Możesz jeszcze ewentualnie potestować grafę w FurMarku (monitorując jej temperaturę).

Moim zdaniem należy w pierwszej kolejności sprawdzić zasilacz, potem kartę (podmiany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podmianą będzie ciężko, bo nie mam dostępu do zamiennej karty czy zasilacza :/ Przewody są na pewno sprawne, bo w przeciwnym wypadku nie pomagałby sam restart. To się dzieje często, kiedy gram mecz w LoLa, ale nie w momentach walki, kiedy komputer jest najbardziej obciążany, ale nawet jak nic się nie dzieje. Dawno temu zdarzyło się to raz czy dwa podczas grania w Minecrafta na swoim serwerze, a także w Assassin's Creed Brotherhood, podczas jakieś przechadzki po mieście. Moim zdaniem może to być problem z samym monitorem albo z zasilaczem, albo może coś w kompie się zepsuło i przerywa sygnał z komputera do monitora. Ale nie wiem jak można to potwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi (choć mało prawdopodobne, że pomoże) jak profilaktycznie wyczyścisz kompa (szczególnie gniazdo karty graficznej) i sprawdzisz/podociskasz podłączenia.

BTW, monitor nie powinien mieć tu nic do rzeczy, skoro pomaga restart komputera. Zresztą tę kwestię chyba łatwiej sprawdzić, nawet jeśli nie masz możliwości podłączenia kompa do innego monitora - wystarczy podłączyć telewizor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie postaram się sprawdzić to podłączając telewizor. Wyczyszczę kompa, posprawdzam wszystkie kable, możliwe też że jakieś wstrętne gryzonie coś namieszały -.- w co wątpię, ale sprawdzę na wszelki wypadek. Może coś się stało z gniazdami, bo nie były ruszane z tego co pamiętam od 7 czy 8 lat, być może zostały uszkodzone, albo po prostu są zaśmiecone. Sprawdzę to, kiedy będę mógł, niestety w czwartek nie dam rady, w piątek też nie, dopiero w sobotę wieczorem. Mam nadzieję, że nikt mi tematu nie zamknie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...