Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KeyserSoze

Zamówiony komputer jest uszkodzony ? (HELP)

Polecane posty

Niedawno z Waszą pomocą zamówiłem nowy komputer - http://forum.cdactio...ic=234101&st=20

Dzisiaj przyszedł kurierem i jak go zacząłem rozpakowywać, odkryłem, że coś się tłucze. Okazało się, że to chłodzenie procesora - luzem sobie latało w obudowie (!). No po prostu szok, nie wiem co z tym zrobić. Zamieszczam zdjęcia:

http://img30.imagesh...0/9803/g0gf.jpg

http://img689.images...9/3746/3v81.jpg

Na drugim zdjęciu widać, że część tych "ząbków" czy jak to nazwać, jest wykrzywiona. Nie znam się na tym zupełnie i nie wiem co powinienem zrobić - nie przejmować się i samemu to zamontować (nie mam pewności czy zrobię to we właściwy sposób), czy reklamować. Nie wiadomo nawet, czy ten wiatrak czegoś nie uszkodził, jak się tak panoszył... Proszę o pilną pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadło w trakcie transportu - zdarza się. Na pewno nie jest to winą sklepu.

To że finy radiatora są wykrzywione w niczym nie przeszkadza, aczkolwiek to tez raczej świadczy, że uderzył z dużą siłą w coś innego (no chyba, że taki był od nowości, co też się zdarza). W każdym razie najprościej kupić pastę termoprzewodzącą, jeszcze raz zamontować chłodzenie i zobaczyć, czy wszystko działa. Jak nie, to wtedy bawiłbym się w reklamacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś w sklepie źle zamontował chłodzenie (nie wiem, może nie docisnął wystarczająco dobrze kołków), to jednak może to być wina sklepu. Ale zrobiłbym tak jak yojo pisze - kupił pastę, przesmarował i założył chłodzenie. Jak wszystko będzie działać to nie ma się co przejmować, jak nie - pisz do sklepu. Niemniej raczej w miarę szybko bym to zrobił, bo w razie awarii lepiej nie zwlekać z reklamacją.

Tutaj masz info, jak montować chłodzenie - http://pclab.pl/tip/Jak.z%C5%82o%C5%BCy%C4%87.komputer.%C5%BCeby.dzia%C5%82a%C5%82.poprawnie.Poradnik.krok.po.kroku,52136/2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będą mieli, choć szczerze mówiąc chyba lepiej udać się do pierwszego lepszego sklepu komputerowego.

Jeżeli sprzęt będzie działał sprawnie po uruchomieniu i np. kilkugodzinnym pograniu w jakąś wymagającą grę, to nie widzę powodu dla którego coś miałoby się "ujawnić" po jakimś czasie. Ew. przyjrzyj się dokładnie czy na karcie graficznej / płycie głównej nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dokładnie płytę główną i nie ma tam raczej śladów żadnych. Do grafiki raczej nie miał ten wiatrak dostępu. Jedyne co mnie martwi - dopiero po czasie przypomniało mi się, że słyszałem dwa dźwięki - jeden dużego elementu, czyli oczywiście ten wiatrak, a drugi małego typu śrubka - próbowałem to teraz "wyłowić", obracając komputerem w różne strony i przez chwilę to coś tam latało i przestało - ale nie wyleciało. Gdzieś się zaklinowało. No i teraz to mi nie daje spokoju smile_prosty.gif Chciałbym wiedzieć co to było... Jak już mówiłem - zawsze coś...

Uff znalazłem - http://img404.imageshack.us/img404/8251/5fib.jpg

Na szczęście nie wydaje się to być niczym ważnym, prawda ? tongue_prosty.gif. Jakiś kawałek "siatki". Dla porównania inna siatka z obudowy, ale ona jest z plastiku. Ten elemencik jest metalowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia procesora to najpewniej spadło na kartę graficzną. Jeżeli możesz to wrzuć zdjęcie karty graficznej od góry, czyli od strony procesora. Poza tym jak już założysz to chłodzenie na procesor to żeby sprawdzić czy z komputerem wszystko jest OK najpierw odpal na kilka godzin program Prime95 żeby sprawdzić procesor a później odpal na jakiś czas program FurMark i patrz czy nie ma jakichś artefaktów. Co do zakupu pasty termoprzewodzącej to dorzucisz parę złotych więcej niż kosztuje dobra pasta i możesz już kupić przyzwoite chłodzenie SilentiumPC Spartan LT HE922, które będzie wydajniejsze od boxowego intelowskiego coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wczoraj trochę się zamotałem i oczywiście chodziło o grafikę, a nie płytę główną. Aczkolwiek, płyta główna też była narażona - zależy pod jakim kątem był komputer. Właśnie zauważyłem wgniecenie na RAM ;/

http://img13.imageshack.us/img13/1083/e96t.jpg

Ehh coraz gorzej się z tym czuję...

Nie znam się na tym, ale odkształceniu uległa jakaś osłona RAMu, a nie stricte sam RAM ?

@UP

Zbytniego wyboru nie miałem w sklepie, bo było ostatnie - Spire 420. Mam nadzieję, że może być ?

Nie wiem jak się zabrać za wymianę tej pasty. Oglądałem wczoraj kilka filmików na youtube i moje wnioski:

- starą pastę zetrzeć wilgotną chusteczką/ściereczką, później wytrzeć na sucho

- nową nałożyć metodą... no właśnie i tu jest kilka. Co do ziarna grochu to chyba sobie nie ufam w tej kwestii i lepiej jak zam rozsmaruję, żeby mieć kontrolę że pokryło cała powierzchnię

- rozsmarować tak, żeby minimalna warstwa tej pasty pokrywała powierzchnię ?

Zaraz chcę się za to zabrać, więc będę wdzięczny za szybkie opinie. No i oczywiście czy przejmować się tym RAMem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alkoholu izopropylowego, może być zmywacz do paznokci ? Chciałbym to już dzisiaj zamontować po Lidze Mistrzów :P Póki co wytarłem na sucho.

Teraz będzie głupie pytanie... na procesorze jest kwadrat, na coolerze koło. Czyli część kwadratu nie będzie stykać z coolerem. Tzn, że mam rozsmarować pastę na coolerze i przyłożyć do procesora, czy mimo wszystko smarować na procesorze i to będzie tak wystawać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz monitor do karty graficznej, nie do płyty głównej. Jak karta nie ma złącza VGA to użyj przejściówki DVI-VGA. Jeśli przejściówki nie dali do karty, no to musisz kupić - jedyne co pozostaje w międzyczasie do zrobienia to wyjęcie karty graficznej, wtedy komputer powinien odpalić z monitorem podłączonym do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podłączyłem przejściówkę ze starego kompa i działa. Kabel i tak wymienię. Zainstalowałem Windowsa i na dzisiaj tyle, jutro skonfiguruję wszystko i zrobię testy. Jednak (żeby się zbytnio nie cieszyć) zdążyłem zauważyć, że wiatrak z tyłu nie działa. Z tego co widzę to chyba nie jest nawet podpięty - teraz będę główkował gdzie go podpiąć ;/ Szczegóły sprzętu znacie, więc będę wdzięczny za dokładną wskazówkę - ale to już jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to rzeczywiście SYS_FAN1 było wolne - tak coś kojarzę, gdy próbowałem podpiąć coolera tongue_prosty.gif Czyli prawdopodobnie tylni wentylator nie został podpięty.

Wieczorem podepnę i wykonam te testy, o których wcześniej wspominaliście. Póki co kolejne pytanie - tamtej przejściówki co użyłem, potrzebuję i tak w starym kompie (który dostanie ktoś inny). Kupić taką samą, czy lepiej kabel DVI, czy HDMI. Na jakimś forum ktoś pisał o nich jako o alternatywie, więc rozumiem, że obojętne ? Jest jakaś różnica ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...