Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Entyrop

Karta SDXC z uszkodzoną strukturą plików

Polecane posty

Witam,

Całkiem niedawno kupiłem sobie kartę SDXC 64 GB i przeniosłem na nią dane ze starej.

Wszystko działało, do momentu, gdy musiałem włożyć tę kartę do telefonu.

Po włożeniu karty do telefonu na ekranie pojawił się komunikat, że kartę należy sformatować. Oczywiście kliknąłem anuluj.

Po ponownym włożeniu karty do tabletu z Windows 8 wyskoczyło okienko, że kartę należy sformatować przed użytkiem. Oczywiście wszystko z niej wyparowało...

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość odzyskania zawartości. Karta była sformatowana w exFAT.

Dokładna nazwa karty - Samsung 64GB microSDXC Pro (MB-MGCGBA/EU)

Co zrobiłem do tej pory:

Uruchomiłem program testdisk i użyłem opcji "analyse" i potem "deeper search". Nic nie znalazło.

Dodatkowo próbowałem naprawić boot sector - oba "boot sector" i "backup boot sector" są oznaczone jako "bad". Opcja "repair BS" nic nie zmienia, a jedynie trwa baaaardzo długo.

Nie mogę dać logów z tego, bo ich nie zapisywałem (mój błąd), a w tej chwili robię kopię posektorową karty, więc nie mogę tego wykonać jeszcze raz.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to znalezienie kogoś, kto ma taką kartę, zgranie boot sectora i reszty i umieszczenie tego w mojej.

BTW: jestem laikiem w tych sprawach, więc mam nadzieję, że niczego do tej pory nie zepsułem i da się to odzyskać.

EDIT:

Nie jestem pewien, czy to dobry temat, ale karta jest chyba sprawna, a jedynie jest problem z tym, co na niej jest. Jeżeli temat jest w złym miejscu, to bardzo proszę o przeniesienie.

EDIT2:

Telefon to Sony Ericsson Xperia Mini Pro z Androidem 4.0.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...