Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wierzbacfc

Odczyt SMART

Polecane posty

Przede wszystkim dysk z wadliwym firmwarem, więc błędy mogą wynikać ze złej pracy dysku, a nie z tego, że jest on uszkodzony.

W tym przypadku aktualizacja firmware'u jest konieczna. Tu znajdziesz niezbędne pliki oraz instrukcję.

Do sprawdzenia jest zasilanie dysku, ale wysoka wartość w polu Command timeout może wynikać z tego, że wada oprogramowania dysku się objawia (w bardzo łagodny sposób, ale w tym przypadku dysk może paść w dowolnym momencie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na model dysku i firmware, mój błąd.

Dodam że przy nieprawidłowym zasilaniu, aktualizacja może być niebezpieczna, zatem należałoby najpierw sprawdzić czy styki zasilające nie są zaśniedziałe, jak też i sam zasilacz (nie wspominając o sprawdzeniu, czy wtyczka jest dobrze dociśnięta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki panowie zajmę się tym.

Chodzi mi tez o to czy może mieć wpływ na szybkość działania całego kompitera ponieważ ostatnimi czasy wydaje mi sie że zaczął strasznie zamulać. A format pomaga jedynie na może tydzień, potem gdy mam zainstalowane najpotrzebniejsze programy to jakos tak wolniej wszystko działa. I często słyszę dysk jak "cieżko nad czymś pracuje".

Zasilacz wymieniałem jakiś czas temu na Fortron, myśle że wszystko z nim ok.

Wirusów nie mam reszta chyba w porządku.

Myślicie ze aktualizacja firmware pomoże ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...