Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SH151

Rozwiązany: Spadki fps w grach

Polecane posty

W spoczynku, czy w stresie (muszę się dla porządku zapytać)? Poza tym najlepiej by było, jakbyś dał screena z temperaturami pod obciążeniem z programu HWMonitor (pograj z piętnaście minut, a HWM niech działa w tle).

Podaj konfigurację kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu napisać, że to laptop.

Nie mam pewności co do tego, czy procesor przypadkiem za bardzo się nie grzeje, zatem wykonaj test CPU w programie OCCT (wystarczy dwadzieścia minut) i daj screeny. Tylko ustaw w opcjach, temperaturę graniczną (wtedy program przerwie test) na 90 stopni, bo inaczej już przy 85 test może zostać przerwany i niewiele się dowiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ustaw w opcjach, temperaturę graniczną (wtedy program przerwie test) na 90 stopni, bo inaczej już przy 85 test może zostać przerwany i niewiele się dowiemy.

I powinien być przerwany, bo to jest graniczna temperatura dla tego procesora w obudowie PGA (link).

Temperatury na styk, więc najpewniej procesor obniża wydajność, żeby się nie przegrzać. Należy dokładnie sprawdzić chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po pierwsze to wiedziałem/wiem, że temperatura na styk, ale przy 90 stopniach i tak nie ma prawa nic się stać (jakby zrobiło się naprawdę groźnie lapek by się wyłączył i tyle). Tak jak pisałem, gdyby procesor osiągnął w kilka chwil 85 stopni (a tak się mogło bez wątpienia stać), zupełnie nic by nie było wiadomo. A po drugie - co całą polemikę czyni bezsensowną - autor tematu już sobie poradził. =P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...