Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

evo13

Ubuntu - Czyli zło i katorga

Polecane posty

Witam .

Mam problem z systemem Ubuntu . Mój ojciec ma laptopa , a ja z powodu braku komputera (póki co) nie mam innej alternatywy niż ten sprzęt . Po krótkim czasie korzystania doszedłem do wniosku że ten system to szajs do jakiejkolwiek rozrywki - Jest powolny , zainstalowanie 90% aplikacji to katorga równa borowaniu zębów piłą tarczową . Męcze się niesamowicie i nie mam szans na zainstalowanie czegokolwiek . I tutaj prośba do was - Jeżeli ktoś może , wytłumaczy mi na czym polegają komendy w Ubuntu ? Póki co nic z tego nie rozumiem , większość komend które wklepuje kończą się radosnym błędem "Brak uprawnienia" (pomimo korzystania z konta administratora , który w normalnym systemie ma dostęp prawie do wszystkiego) i innymi , typu "nie można zmienić <coś>" itp.

Próbowałem ze wszystkim - Od normalnych gier (fifa 13 , jakaś strategia) po malutkie gry (np. New star soccer 3) i nic nie działa .

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo gry pisane pod system Microsoftu nie działają na Linuxach. Oczywiście istnieje możliwość ich uruchomienia np. za pomocą Wine, który jest swoistym emulatorem systemu Windows.

Niestety swojego komputera z Linuxem wykorzystuję tylko do pracy i nie miałem okazji zapoznać się ze szczegółami działania tej aplikacji.

Btw. Steam ma w swoim asortymencie gry na Linuxa. To samo tyczy się np. Humble Indie Bundle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo gry pisane pod system Microsoftu nie działają na Linuxach. Oczywiście istnieje możliwość ich uruchomienia np. za pomocą Wine, który jest swoistym emulatorem systemu Windows.

Niestety swojego komputera z Linuxem wykorzystuję tylko do pracy i nie miałem okazji zapoznać się ze szczegółami działania tej aplikacji.

Btw. Steam ma w swoim asortymencie gry na Linuxa. To samo tyczy się np. Humble Indie Bundle.

Z reguły . Póki co widziałem sporo ciekawych gier chodzących na linuxie (np. LoL , Warcraft III) , mi żadne nie chcą pójść .

Jeśli chodzi o Wine to również dużo gier wymaga uzupełnienia jakąś komendą , Steam mi nie działa a nie chce się z tym męczyć godzinami .

Tak czy siak dziękuje za odpowiedź , poczekam jeszcze troche i może ktoś mi pomoże .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ubuntu w normalnych warunkach na konto administratora (roota) nie można się zalogować i normalnemu użytkownikowi nie jest to nawet potrzebne. Jeśli chcesz wykonać jakąś komendę z uprawnieniami roota, to wpisz przed nią komendę sudo. Czyli jeśli np. chcesz coś zainstalować z repozytorium Ubuntu wpisz komendę

sudo apt-get install nazwa_programu

Przenoszę do Programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...