Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zduniak12

Problem z odpaleniem kompa

Polecane posty

Witam od dwóch dni nie mogę uruchomić komputera. Przez pewien czas mam czarny ekran potem pojawia mi się informacja o awari windowsa i 2 opcje czy chce uruchomić komputer normalnie czy moźe narzędzie do naprawy. Próbowałem uruchomić tryb awaryjny ale pokazuje mi się bluescreen. Prosze o pomoc bo sam nie wiem co zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jego wina (Lepiej i tak go wymienić, bo dobrze jeszcze, że blaszak żyję), ale opcji awarii jest więcej. Wyciągnąłeś kartę i patrzyłeś, czy problem nadal występuję? Podaj jeszcze model i markę HDD. Jeśli jeszcze chodzi o zasilacz, to spytam - Masz taką możliwość, aby sprawdzić swojego peceta na innym zasilaczu? Wtedy wszystko byłoby już jasne w czym tkwi problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Gdyby nie był, to nawet do tego miejsca by nie dotarł. To jest BSOD, więc system się zaczął ładować, tylko z jakiegoś powodu nie skończył. Albo uszkodzona tablica partycji, albo ktoś się bawił w BIOSie/instalował sterowniki AHCI.

@Zduniak12 Zacznijmy od prostszej możliwości - zmieniałeś ostatnio może tryb pracy kontrolera dysku z AHCI na IDE (lub na odwrót)? Lub generalnie, czy bawiłeś się w BIOSie tuż przed awarią (ewentualnie przywracałeś ustawienia domyślne BIOSu)? Jeśli nie, to czy instalowałeś ostatnio sterowniki SATA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22 Może, ale sprowadza się do uszkodzenia partycji.

@Zduniak12 Wejdź do BIOSu, przejdź do sekcji Integrated Peripherals, przełącz opcję SATA AHCI Mode na inną, niż jest obecnie i zobacz co się stanie. Jeśli nie pomoże, to przywróć wcześniejsze ustawienie i daj znać. Będzie trzeba wtedy sprawdzić nieco bardziej skomplikowane rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22 Może, ale sprowadza się do uszkodzenia partycji.

Owszem, tyle że o to mi chodzi, iż jeżeli na dysku byłyby bady (czy też przy okazji byłby poważnie uszkodzony), to "skomplikowane rzeczy" wielkiego sensu by nie miały*, gdyż i tak albo wypadałoby dysk wyzerować/zremapować, albo - w najgorszym wypadku - po prostu wymienić, więc nie zaszkodziłoby najpierw sprawdzić S.M.A.R.T.

* chyba że chodziłoby o odzysk danych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...