Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madison

Livebox 2.0 + wifi + prędkość

Polecane posty

Witam,

Mam następujący problem.

Po przerzuceniu się z Liveboxa 1.0 na Liveboxa 2.0 mam problem z połączeniem z siecią bezprzewodową, a konkretnie z osiąganą prędkością. Do routera podpięty jest na stałe kablem ethernetowym PC (win7), oprócz tego działa kilka urządzeń podłączonym pod wifi, w tym telefony, tablety, oraz jeszcze jeden komputer PC (winXP), podłączony kartą Realtek RTL8188CU Wireless LAN - i wlaśnie z tym komputerem mam problem.

Na moim "głównym" pececie podpiętym ethernetowym kablem osiągam około 4-5 mb/s. Na wszystkich urządzeniach z wbudowanymi kartami wifi podpiętych do stacji - około 2-3 mb/s. Natomiast na drugim pececie, podłączonym zewnętrzną kartą sieciową - niecałe 1 mb/s (z tym, że prędkość jest bardzo nierówna, na niektórych speedtestach mam 0,1 mb/s, a na innych czasami nawet 1,5 mb/s). Nie jest to wina zasięgu wifi, gdyż w tym samym pokoju np. mój telefon HTC odbiera internet z prędkością 2,8 mb/s.

Nie jest to również wina karty sieciowej, gdyż po podłączeniu jej do mojego peceta, łączyła się z internetem z prędkością 4 mb/s.

Zastanawiam się, czy to może być wina jakichś wewnętrznych ustawień sieci, ustawień na routerze, wreszcie ustawień systemu?

Może po prostu olać tego liveboxa w cholerę i zmienić router?

Załączam dwa screeny.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc smile_prosty.gif

post-973836-0-81147300-1381064042_thumb.

post-973836-0-90318300-1381064043_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...