Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patryk13

Błąd Assertion Failed

Polecane posty

Podaj nieco więcej szczegółów o konfiguracji sprzętowej, w tym używany system oraz antywirus.

To dzieje się regularnie, czy zupełnie niespodziewanie?

Próbowałeś przeinstalować biblioteki DirectX oraz sterowniki? Również Microsoft Visual C++ Redistributable Package może tu mieszać, tylko nie wiem z której wersji tego pakietu korzysta wiedźmin.

Wyłączenie antyaliasingu również może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 GB

Intel Core i7-4702MQ

NVIDIA GeForce GTX 760M

+ Intel HD Graphics 4600

Windows 7 Home Premium (wersja 64-bitowa)

Dzieje się niespodziewanie i podczas gry jest dziwne zawieszanie sie na momencik i albo saamo ustepuje albo po nacisnieciu ctr+alt+del (wtedy gra rusza dalej z rozmazanymi teksturami przez moment).

Nie mam antywirusa póki co, wyskoczyl rowniez jakis czas temu blue screen "Page fault in nonpaged area"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do Sevarda i jego prośby o wyłączenie AA. Wymieniony w twoim drugim poście błąd pasuje też do problemu z Vsynciem - jego też wyłącz na próbę.

Nie mam antywirusa póki co

Zainstaluj MalawareBytes i przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów. Jako stałą ochronę polecam darmowy pakiet Comodo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej jest coś programowego. HBAO to jest jedna z metod cieniowania obiektów przestrzennych obecna w kartach nVidii (odpowiednik u AMD to HDAO). Antyaliasing bardzo obciąża kartę, więc jego wyłączenie mogło tu coś poprawić (i z tego co rozumiem poprawiło), choć 760M i tak powinna sobie z tą grą poradzić.

Proponuję spróbować przywrócić domyślne ustawienia grafiki i spróbować włączyć opcję SSAO (to jest kolejna metoda cieniowania, mniej obciąża kartę i daje nieco gorsze efekty, ale to może znacząco pomóc). Jeśli to zaskoczy, to przyczyny szukałbym w sterownikach od karty graficznej (ich aktualizacja może pomóc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze o problemach z chłodzeniem na Aspire-ach, ale zobaczymy.

Pobierz HW Monitor i zrób stress-test (włącz proces kompresowania plików w WinRar/Zip i jednocześnie graj w jakąś wymagającą grę) z programem działającym w tle. Potem podziel się screenshotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim zacznę ten test, wysyłałem lapka do x-komu , sklepu w którym kupowałem i oni odesłali mi go z mniej wiecej takim komentarzem " usterki nie stwierdzono urządzenie było sprawdzane w normalnych warunkach jak i POD obciążeniem" a teraz najciekawsze "Serwis x kom nie odpowiada za programy instalowane przez właściciela" smile_prosty.gif

grałem w wieska , pliki siie kompresowały 7zip i zrobiem screen shota

post-44870-0-21675600-1380918244_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale będę musiał cię trochę pomęczyć. Zapomniałem, że Ubuntu niestety nie odczytuje plików dmp bez specjalnych bibliotek, których powiem szczerze nie chce mi się instalować :P

Mógłbyś, kierując się tymi instrukcjami, zrobić samemu te odczyty i ich wynik wrzucić na pastebin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zapomnij o tamtym linku, bo instrukcje w nim zawarte dotyczą Windows Server 2003. Albo zdurniałem, albo na dzisiaj się wypaliłem.

Te dotyczą już "siódemki".

Jakbym nie odpisywał to znaczy, że uderzam głową w ścianę.

@Down - taki błąd jest zazwyczaj czysto softwareowy i występuje, kiedy dwie, różne wersje sterownika się "kłócą". Prawdopodobnie po updacie zostały ci jakieś śmieci i teraz przydałoby się je usunąć. Guru3D ma do tego bardzo fajne narzędzie. Najlepiej byłoby usunąć cały sterownik (wszystkie wersje) i zainstalować go na nowo. Może nawet poprawi to stabilność Wiedźmina, kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi z folderu Minidump (z wyjątkiem jednego przy którym wyskakiwał błąd, niedługo go wstawie)

PO uzyciu tego programu guru i odnistalowaniu sterownikow przez panel sterowania , gdy chce zainstalowac sterowniki to "ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego

ED: Użyłem instalatora z backupa programu guru i sie zainstalowało.. wiec nie wiem czy nastąpiła jakaś zmiana i "smiecie'' zostały usunięte.

1.txt

2.txt

4.txt

5.txt

6.txt

7.txt

8.txt

9.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...