Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

danin

FPS spadają co 3 sekundy

Polecane posty

Witam!

Mniej więcej 2 lata temu na coś dziwnego zaczęło się dziać z moimi fps w jakiejkolwiek grze. Po 3-4 minutach gry z przyzwoitymi fps co 2 sekundy zaczęły mi spadać o 3/4 (z 80 do 20). Po formacie wszystko się naprawiło. Niedawno się przeprowadziłem i zaraz po uruchomieniu gry w nowym miejscu problem powrócił, jednakże nic nie zmieniałem w ustawieniach. Sprawdzałem wszystkie kable czy są dociśnięte. Czy ktoś orientuje się w czym rzecz??

Nie jestem pewnien czy dobry dział gdyż nie jestem pewien czy to wina hardware czy soft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą mi już te trzy wymienione komponenty, żeby wiedzieć, że siedzisz na bombie zegarowej, która prędzej, czy później usmaży ci podzespoły. Prawdopodobnie kompa kupowałeś w markecie, albo na Allego i wcisnęli ci tego potworka, aby zaoszczędzić.

Dysponujesz może jakimś ewentualnym budżetem?

Szrot bo mała moc czy że firma?

Firma, bo moc jest w porządku. Logic to maszyny stworzone do przepalania podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i tak bym wymienił na jakiś markowy typu SilentiumPC, czy OCZ. Logic to bomba - nie ma odpowiedniego systemu odprowadzania ciepła i źle znosi pracę przy wyższych obciążeniach.

A o formatowanie na razie się nie martw. Musimy najpierw wyczerpać wszystkie inne opcje ;)

Po pierwsze wykonaj małe prace konserwacyjne:

- przeskanuj PC Malwarebytes Anti-malware i usuń ewentualne szkodniki;

- naprawa rejestru CCleanerem

Do tego zarzuć mi screen z HD Tune, zakładka health.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jednak nie będzie potrzebna ci wiedza techniczna. Gigabyte ułatwia sprawę. Pobierz ten program i przeprowadź aktualizację BIOSu.

UWAŻAJ

Przed flashowaniem BIOSu upewnij się dwa razy, że sterowniki odpowiadają twojemu modelowi MoBo. Inaczej taka operacja może być niebezpieczna. Jeżeli nie jesteś pewny, to skorzystaj z tego narzędzia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najwyraźniej już masz aktualną płytę. Możesz jeszcze sprawdzić za pomocą tego, ale raczej nie będzie zmian.

No cóż. Z mojej strony to wszystkie rady. Wyczerpały mi się pomysły ;/

Radziłbym ci jednak poczekać z formatem do jutra. Może wpadnie tu ktoś z rozwiązaniem twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na pzregrzewanie. Włącz HW Monitor ,pograj w coś aż zaczną ci spadać fpsy i wrzuć screena z HWM.

Jeśli to faktycznie wina temperatur (a jestem pewien na 99% że tak jest) ,to przedmuchaj komputer ,ogólnie pozbądź sie kurzu a najlepiej żebyś wymienił też paste na procesorze. To powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...