Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wesoly123

Dziwne zawieszanie komputera

Polecane posty

Witam, od pewnego czasu mam pewien problem, może zacznę jednak od opisu mojego sprzętu.

Płyta głowna : Asus M4A88TD-V EVO/USB3

Procesor : AMD Phenom 955 Black Box 4x3.2GHz

Pamięć Ram : Corsair Vengeance 2x4GB (1600MHz)

Karta graficzna : Nvidia Geforce GTX460 Gigabyte

Zasilacz : OCZ model ocz500mxsp (500W)

Dysk twardy : Seagate Barracuda 7200.12 (1TB)

System operacyjny : Windows 7 Ultimate

A więc mój problem polega na tym, że od pewnego czasu komputer zaczął jakby to powiedzieć "świrować". Serfuje po internecie i nagle obraz jakby się zawiesza, nic nie mogę zrobić, myszka stoi w miejscu, czasem kilka sekund i wszystko wraca do normy a czasem niestety wymagany jest restart komputera. Jeżeli w tym samym czasie gdy pc się zawiesza leci jakaś muzyczka w tle (widnows media player, lub youtube) czasem gra ona dalej bez zarzutu a czasem głośniki także dostają "świra" i wydają z siebie dziwne dźwięki. Nieraz zadziała kombinacja Ctrl+Alt+Delete (rzadko) i uruchomie "Menadżer Zadań" to wróci wszystko do normy. Dodam, że w grach jest wszystko ok, nigdy się to nie dzieje podczas rozgrywki w jakąkolwiek grę. Od razu mówie, że dysk jest sprawny ponieważ sprawdzałem z innym twardzielem, format też nic nie daje. Chciałbym się po prostu dowiedzieć, która z moich części jest zepstua, może ktoś miał podobnie i mi doradzi co zrobić.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefoxa. Ale nie sądze aby to była wina przeglądarki, choć przyznaje, że nie jestem tego pewny bo przeglądarke mam zawsze uruchomioną. Zapomniałem dodać, że gdy komputer się zawiesza czasem zmienia mi ikonkę kursora np takiej łapki, lub tą kreskę edycji tekstu i taka zostaje do restartu komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej wina Firefoksa (częsty problem od wersji 21). Zerknij tu. Wyłączenie sprzętowej akceleracji może pomóc. Jest też możliwe, że naprawili to w ostatniej aktualizacji, więc spróbowałbym zaktualizować Firefoksa i zobaczyłbym, czy to coś da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaktualizowanążęłądarke od dwóch dni, nadal jest to samo. :) Dla Pewności ściągne "Google Chrome" i popracuje na niej przez jeden dzień, zobaczymy czy coś da. Ale raczej wątpie bo po zaktualizowanym firefoxie jest to samo, dosłownie 10 minut temu znówu była zwiecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod Chromem będzie ok, to w przypadku Firefoksa powinno pomóc wyłączenie akceleracji sprzętowej w samym Firefoksie oraz Flashu:

https://support.mozilla.org/en-US/kb/troubleshoot-extensions-themes-to-fix-problems#w_turn-off-hardware-acceleration

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/video-playback-issues.html#main_Solve_video_playback_issues

Aktualizacja sterowników od karty graficznej również może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biosu raczej nic nie zmieni. :) Ale ze zmianą biosu karty graficznej spróbuje. :) Wyłączyłem w Firefoxie akcelaracje sprzętową i we flashu, jak narazie jest ok, sterownik od grafiki także zaktualizowany, zobaczymy co dalej, jak nadal będzie to samo to robie aktualizacje biosu karty graficznej.

Tak właściwie to bios karty graficznej zmienie od razu, aktualizacja się przyda bo nigdy jeszcze tego nie robiłem. :) Usługę indeksowania także wyłączyłem jak narazie jest ok, ale nie kracze bo nigdy nie wiadomo. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę o podzielenie się nimi. :) Pozdrawiam, na bieżąco będę pisał co się dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problemy ustąpiły, to warto spróbować ponownie włączyć przynajmniej część opcji, które zostały wyłączone.

Najlepiej po prostu cofać zmiany pojedynczo i po każdej czekać jakiś czas, żeby zobaczyć, czy problem wrócił, czy nie. W ten sposób być może uda się znaleźć prawdziwą przyczynę problemu i ją naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ciesze się, że mogę spokojnie posurfować po internecie. :) Niedługo czeka mnie zmiana procesora i karty graficznej i co idzie w parze czeka mnie format, wtedy pokombinuje. ;) Gdy będę wiedział co było przyczyną to napiszę. :) Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...