Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mrTurek18

napęd nie czyta płyt DVD

Polecane posty

Witam, kilka dni temu mój napęd przestał czytać płyty DVD, więc od razu poszedłem do sklepu komputerowego i zakupiłem nowy napęd tsstcorp cddvdw sh-s223f ata device podłączyłem sobie i szczęśliwy włożyłem płytkę z grą do instalacji i po chwili sie okazało ze nadal jest ten sam problem i naped nie czyta mi płyt DVD... podejrzewam ze nie jest to wina napędu bo po prostu on jest całkiem nowy prosto ze sklepu. Nie mam pojęcia co by to mogło być w takim razie ;/ dodam że komputer widzi napęd a jak sie włoży do niego płytę to zaczyna mrugać zielone światełko i przez chwilę słychać jak by czytał tą płytę ale po kilku minutach nic nie wyświetla jak sie kliknie na napęd żeby otworzyć ręcznie to komp sie zamula i po kliknięciu otwórz wyskakuje Brak płyty dvd w napędzie i napęd się wysuwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałem ją właśnie pod wszystkie złacza SATA na płycie głownej i nic to nie zmieniło... nagrywarka zachowuje się tak jak by czytała płytę nawet słychać to ale płytki DVD nie daję rady ostatecznie otworzyć... Wczoraj wieczorem sprawdzałem ją jeszcze na płytkach CD próbując zrobić Audio CD, no i nagrała wszystko tak jak powinna Audio CD nagrane przez nią mogę sobie odtworzyć na każdym innym odtwarzaczu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crisser myślisz ze w zupełnie nowym napędzie prosto ze sklepu jest laser słaby? nie wiem ale mi sie tak raczej nie wydaję. goldeneye456 ale na starym napędzie jest tak samo więc nie będe raczej oddawaj napęd jak juz wymieniłem bo jest wszystko tak samo na nowym jak na starym więc jak juz mam nowy to wole go zostawić w takim razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to problem natury systemowej. Coś blokuje(pewnie uszkodzony wpis) sterownik urządzenia w samym systemie odpowiedzialny za odczyt dvd. Spróbuj ręcznie zaktualizować sterownik poprzez menadżer urządzeń.

Ewentualnie możesz spróbować usunąć napęd z systemu, wraz z ręcznym usunięciem wpisów dot. niego z rejestru. Po ponownym uruchomieniu powinien go automatycznie wykryć na nowo. Choć gwarancji, że się naprawi nie daję. Raz tylko usuwałem wpisy z rejestru, bo mi nie wykrywało napędu w laptopie i po ponownym uruchomieniu wrócił.

Usuwanie wpisów dot. napędu z rejestru(nie ręczę za prawidłowe działanie):

http://en.kioskea.ne...-dvd-rom-driver

PS. Na 90% reinstalacja systemu pomoże, jednak jest to ostateczne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuj nad słowami kolego.

I weź swój napęd, podłącz pod inną płytę głowną i sprawdź czy działa. Jeżeli tak to najprawdopodobniej jest to problem natury technicznej nie programowej. Ostatecznie możesz zainstalować system na świerzo na jakiejś innej partycji i wtedy będziesz miał o wiele większą pewność co nawala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...