Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Zbyt wolne pobieranie plików w stosunku do przepustowości łącza?

Polecane posty

Witam. Ostatnio mam problem z internetem ,a mianowicie powinienem mieć 4 Mb w dzień i 8 w nocy na łączu ,co przekłada się na 480 Kb transferu w dzień i 960 Kb w nocy. Co mnie jednak nie pokoi ,to fakt ,że w dzień zazwyczj jest 150 lub 200 Kb ,a w nocy 400 Kb. Informowałem już dostawcę ,który coś miał z tym zrobić jednak nie pomogło. Proszę o pomoc ,co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Dodam ,że np. jak pobieram czy 1 czy 2 pliki jednocześnie czy 3 to prędkość maksymalnie zależnie od dnia wynosi np. na każdym 150 Kb ,a jak ściągam 1 też 150 Kb. Jest to internet przesyłany drogą radiową (bezprzewodową) ,kuzyn ma taki sam internet ,lecz u niego śmiga 480 Kb. :( Co może być nie tak ??????

___________________

Proszę o szybką pomoc. Jeżeli mój temat w jakiś sposób narusza prawa forum proszę o wiadomość na PW ,a nie od razu ostrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostawca polecił sprawdzanie downloadu na stronie www.noc.gts.pl i właśnie tam podczas pobierania pliku w dzień (1 jest prędkość ok 150 Kb) (2 150 na każdym Kb) (3 też 150Kb) jak nastawimy 4 to na każdym trochę spada). Ponadto przy pobieraniu są duże wahania downloadu ,dlatego piszę średnio 150 Kb ,bo wahania wykazują nawet różnicę ok. 110 Kb. Czy problemem mogą też być jakieś drzewa na drodze transmisji internetu pomiędzy nadajnikiem ,a odbiornikiem??

_____________

Zainstalowałem program ,rozumiem ,że logi mam wrzucić na forum ,ale jak sprawdzić ,gdzie się zapisują ,bądź jak je zapisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy internecie radiowym drzewa i inne wysokie przeszkody będą powodowały zakłócenia, a tym samym zwolnienie prędkości. Program nie generuje logów, ale możesz zrobić screen po ukończonym pobieraniu abyśmy mogli zobaczyć jak wygląda wykres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej znajduje się log z programu DU Meter ,pobierałem 3 pliki ze strony noc.gts.pl.

500Mb ,100Mb i 50Mb.

+_+_+_+_+_++_+_+_+_

Dodam ,że screen pokazuje wykres ściągania od końca w stronę początku oraz ,że mniejsze pliki mogły ściągnąć się wcześniej ,niż ten ostatni największy 500Mb.

http://imageshack.us/f/823/bs70.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość bardzo niestabilna, nawet jak na internet radiowy. Jeśli wyłączone były wszelkie inne programy korzystające z internetu to proponuję jednak męczyć dostawcę. Problemem zapewne jest tu komunikacja antena < ==== > stacja bazowa. Samemu nic nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...