Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anok98

Windows 7 - nie mogę włączyć funkcji systemu Windows (puste okno)

Polecane posty

Mam Windows 7 Proffesional 64-bit. Chciałem włączyć Pająka (rodzice nie mogą bez niego przeżyć :D), no więc wchodzę w Dodaj lub usuń programy, klikam Włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows, chwilę się ładuje i... kupa, mam tylko białe pole (oczywiście moja reakcja była trochę bardziej spontaniczna, jeśli wiecie, co mam na myśli). Miał ktoś podobny problem i wie, jak to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podałeś żadnych szczegółów, więc nawet nie za bardzo wiadomo gdzie się zaczepić. Na początek sprawdź w Podglądzie zdarzeń (dzienniki systemowy i aplikacji), czy nie występują tam jakieś błędy. Jeśli występują, to przeklej ich treść na forum. W szczególności zwróć uwagę na błędy, które wystąpiły w chwili, gdy próbowałeś włączyć funkcję, o której mowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje coś takiego:

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 0 ze źródła gupdate. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

Service stopped

Szczegóły:

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

- <System>

<Provider Name="gupdate" />

<EventID Qualifiers="0">0</EventID>

<Level>4</Level>

<Task>0</Task>

<Keywords>0x80000000000000</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2013-10-10T06:42:02.000000000Z" />

<EventRecordID>2517</EventRecordID>

<Channel>Application</Channel>

<Computer>Dom-Komputer</Computer>

<Security />

</System>

- <EventData>

<Data>Service stopped</Data>

</EventData>

</Event>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd Google Update. Mało prawdopodobne, żeby miało to związek.

No to tak.

Wejdź do apletu Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Wyłącz całkowicie Gry, zresetuj komputer i spróbuj wtedy.

Spróbuj metod opisanych tu. Jeśli i to nic nie da, to wykonaj skan SFC:

1. Otwórz Start > Wszystkie programy > Akcesoria, kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia i wybierz opcję Uruchom jako administrator.

2. Wpisz komendę

sfc /scannow

i potwierdź ją Enterem.

Zostanie przeprowadzony skan systemu. Bądź cierpliwy, bo to chwilę potrwa. Jeśli będziesz poproszony o włożenie płyty z Windowsem do napędu, to to zrób.

Napisz, czy skan coś wykrył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...