Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dr.Agon

internet IPLUS

Polecane posty

Witam.

Otóż mam IPLUSa od 9 miesięcy i jestem z niego cho...bardzo niezadowolony. Modem USB do komputera stacjonarnego, GPRS, i pobiera mi z prędkością 15 kb/s i mniej. Często gubi połączenie.

Czy jest możliwość zwiększenia prędkości? Ewentualnie mało kosztowne zerwanie umowy wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli albo posiadasz pierwszy modem do sieci komórkowych z zasięgiem wyłącznie gprs albo ed77. gubienie połączenia to wina modemu( czasem i na neostradzie sie zdarza) słabego zasiegu sieci.. sprawdź w komórce jaki masz zasięg w plusie. 15kb to dośc dużo(przy pobieraniu plików) jak na ten typ internetu. Istnieją programy zwiększające prędkość połączenia, ale częściej bardziej tylko zamulają łącze. pamiętaj, ze po przekroczeniu limitu transferu prędkosć spada i jest tak w każdej sieci. prędkość zwiększyć możesz wybierając odpowiednią przeglądarkę na wielu kompach i odmiennych netach przeglądarki mają różną prędkość wiec próbuj... a co do zmiany operatora - może w okolicy jest jakaś radiówka, popatrz również mapki z zasięgiem operatorów. z tego co wiem to orange ma praktycznie w całym kraju edge

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn miał takiego samego neta, po roku nie wytrzymał i ze własnych ciężko zarobionych pieniędzy podłączył neostrade, ale szczerze mówiąc warto wydać troche więcej pieniędzy niż czekać 5min. na włączenie sie google'i :))

Jeżeli mieszkasz w mieście, to na pewno jest wiele tzw. ,, osiedlówek " pod które sie podpinasz kablem lub jak masz daleko anteną i nie płacisz nie wiadomo jak wielkich rachunków, tylko za neta 512 zapłacisz góra 50-60zł / mies.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat o iPlus'ie to dobrze bo mam problem chodzi o to że mam iPlusa na kartę tzn. PCMCIA i gdy miałem zasięg GPRS to wszystko było ok ale gdy zmienili mi (znaczy się obszar zasięgu powiększyli) zasięg to wszystko się posypało i właśnie tutaj się pojawia problem ponieważ rozłącza mi neta dosyć systematycznie co podczas grania w gry online (tak tak :P) i nawet podczas przeglądania internetu nagle dioda na karcie przestaje mrugać i net się rozłącza...czy da się coś z tym zrobić...czy trzeba obrazu kupić nowy modem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna pomóc aktualizacja oprogramowania ;)

Co do zasięgu to mam modem Huwei i śmiga na HSDPA...transfer od 100kb/s(mniejszego nie zaobserwowałem) po około 1,5-2mb :) Osobiście jestem zadowolony tylko 4GB rzadko kiedy wystarczają na więcej niż 2tyg :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić sobie MB ale żeby oszukać licznik to chyba się nie da :) A ja z jeszcze swoje pytanie mam.

Mam iPlusa 2 miesiące i u mnie jest OK ;D Właśnie dzisiaj zasiąg wskoczył mi na HSDPA a czasem spada do 3G (7.2 MB/s) a mieszkam w małej wiosce ;P Fakt, że kupiłem antenę zewnętrzną :) Mam tylko jeden problem z tą aplikacją iPlus ;P ciągle jakiś błąd wyskakuje i się wyłącza a razem z nią Internet (nie zawsze ale się wyłącza:P) ;P Aktualizacja nic nie daje. Wiecie co może pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nic to nie daje ;P Ciągle się wyłącza. A zauważyłem, że robi się to kiedy zmienia się zasięg (np. z HSDPA na 3G lub EDGE). Eh... chyba trzeba poczekać na poprawkę od Plusa (jeżeli w ogóle się tym zajmują). A może coś jest nie tak z moim kompem? ;PP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze 13 miesiecy tej glupiej umowy zostalo :)

odyniec15 ma racje tylka ja mo kilka dni oprzekladac musze bo nielaczy, czasem sie rozlacza ale wystarczy aktualizacje wykonac

Pytanie - czy te aktualizacje MODEMU cos daja? Bo zaktualizowalem dawno i tylko byly bledy przy polaczniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15
mi jeszcze 13 miesiecy tej glupiej umowy zostalo :)

A mi 19! Ten Plus naprawdę jest do d*** ale lepszy on niż nic! U mnie na tą wieś zabitą dechami gdzie nic nie dochodzi nawet radia Eski nie łapie, nic innego nie dało się podłączyć niż ten iPlus! Podobno sołtys dostał pismo że będą szrokopasmówkę zakładać ale zanim założą to mi się umowa skończy. ;)

Pytanie - czy te aktualizacje MODEMU cos daja? Bo zaktualizowalem dawno i tylko byly bledy przy polaczniu

Oczywiście! Ale jedyna aktualizacja to z wersji 1.x na 2.0! Od roku nic nowego nie wprowadzili!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyniec15 - zainwestuj w antenę. Na allegro są :) Też mieszkam w wielkiej dziurze ale teraz łapię HSDPA z tą anteną ;D Gdyby nie wyłączał się ta aplikacja to byłby "Internet marzenie" :)

Jakby co to tu masz link do kolesia khayn'a na allegro. U niego kupiłem. Jest w porządku, pomógł mi dobrać odpowiedni konektor bo z nimi są największe problemy :)

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1317491

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15
Odyniec15 - zainwestuj w antenę. Na allegro są :) Też mieszkam w wielkiej dziurze ale teraz łapię HSDPA z tą anteną ;D Gdyby nie wyłączał się ta aplikacja to byłby "Internet marzenie" :)

Dobry pomysł, nawet nie wiedziałem, że tak można. Niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi!

Jaką masz prędkość z tą anteną? Czy działa to na całą Polskę?

Cytat z Allegro:

wszystkich innych modeli OPTION posiadających gniazdo antenowe

Ja mam zwykły modem pod USB. O co chodzi z tym gniazdem antenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...